• کدخبر: 59411
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۵۲ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۹
  • چاپ خبــر
اولین آزمونِ شورای اسلامی شهر:

بررسی روند انتخاب شهردار در شهرهایِ داران و دامنه

از ملاک های شورای شهر در انتخاب شهردار، داشتن تجربه کاری، داشتن خدمات عمرانیِ قابل قبول در دوره قبل و توجه به امور فرهنگی شهر است.

به گزارش دیار اقوام؛ در آغازِ شروع به کار پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر، به سراغ سخنگوی شورای شهرِ داران و رئیس شورای شهر دامنه رفته ایم تا از روند انتخاب شهردار، به عنوانِ اولین اقدامِ شوراهای این دو شهر، مطلع شویم. با ما همراه باشید.

لیلا زمانی سخنگوی شورا و دبیر کمیسیون فرهنگی-اجتماعی شورای شهر داران در این گفتگو اظهار کرد: یکی از ملاک های انتخاب شهردار و ابقای احمد محسنی، رضایت مردمی در نظرسنجی بود.

وی افزود: این نظرسنجی ها به صورت مستقیم یا به صورت مجازی در کانال های تلگرامی انجام شد و و رای ۷۳ درصد شهروندان موافقِ ابقای شهردار سابق بود.

وی گفت: از دیگر ملاک های شورای شهر در انتخاب شهردار، بومی بودن شهردار، داشتنِ تجربه در شهرداری و عضویت در شورای شهر بود.

وی اظهار کرد: دلسوز و مورد اطمینانِ مردم بودن، دغدغه مندی در امور شهری و داشتن تحصیلات مرتبط با شهرداری از دیگر ملاک های شورای شهرِ داران بود.

سخنگوی شورا، داشتنِ توجه ویژه به مراسم هایِ اجتماعی و فرهنگی و اهمیت دادن به کارهای عمرانی را از دیگر ملاک های انتخاب شهردار دانست.

در پایان گفتگو، زمانی، اخذ عوارض از سازمان ها برای ایجاد درآمد پایدارِ شهرداری و کانیو و جدول گذاری برای شهر را از اقدامات محسنی در دورۀ قبل برشمرد.

در ادامۀ بررسی ملاک های انتخاب شهردار به سراغ علی اصغر مباشری، رئیس شورای شهر دامنه رفتیم.

مباشری پس از تبریک اعیادِ پیش رو و قدردانی از اعتماد مردم در انتخابِ شورا به عنوان خادم خود گفت: یکی از مهمترین ملاک های اعضای شورا برای انتخاب شهردار و ابقای حسین خلیلی تجربه کاری بود.

رئیس شورای شهر دامنه، داشتن ۲۰ سال مسئولیت اداری در شهرداری و دارا بودن سابقۀ سرپرستی و شهرداری را به عنوان تجربۀ کاری خلیلی عنوان کرد.

وی رضایت بخش بودن کارهای عمرانی دوره قبل مانند آسفالت نمودن قسمت هایی از خیابان های دامنه و سه مدرسۀ شهر، آزادسازی بلوار یادگار امام و مدرسۀ شهید محسنی و همچنین انجام کارهای فرهنگیِ دورۀ قبل را از دیگر ملاک های اعضا در انتخاب شهردار دانست.

در پایان این گفتگو مباشری با توجه به اختصاص دادن اعتبارات دولتیِ در حدِ صفر به شهر دامنه، خواستار توجه بیشتر مسئولان شهرستان به این شهر شد و از مدیریت بحران استان برای رفع خسارت ها و حل مشکلات فراوان مردم در اثر فرونشست زمین، تقاضای کمکِ ویژه کرد.

وی همچنین از نخبگان و همشهریان خیّر شهر برای ایجاد درآمد پایدار برای شهرداریِ شهر، تقضای کمک کرد.

انتهای پیام/ دیار اقوام/ گ.ف

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها