• کدخبر: 58854
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۳۶ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۲/۲۱
  • چاپ خبــر
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان :

اجرای طرح کشت گیاهان دارویی در فریدن بزرگ

شاملی گفت: عملیاتی کردن طرح کشت گیاهان دارویی در مراتع چهار شهرستان از جمله فریدونشهر، چادگان، فریدن و بوئین میاندشت مصداق اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش دیار اقوام، محمد حسین شاملی  اظهار داشت: با اجرای طرح کشت گیاهان دارویی در چهار شهرستان استان اصفهان گونه‌های کرفس، موسر، باریجه، سماق و آویشن کشت خواهد شد.

وی تصریح کرد: پیش بینی‌های لازم جهت مقابله با آتش سوزی در مراتع صورت گرفته و نیروی اصلی برای حفاظت از پوشش گیاهی خود مردم‌اند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان به کمبود امکانات اطفاء حریق اشاره و اظهار داشت: گرچه کمبود تجهیزات احساس می شود اما بدلیل مشکل حضور در ارتفاعات بهترین حافظ منابع طبیعی بهره برداران و مردم اند و مشارکت آنها نقش اساسی در جلوگیری از بروز آتش سوزی دارد.

وی اعلام کرد: بیش از یک هزار و ۲۰۰ پرونده ماده واحده موضوع اختلاف اراضی مردم و دولت در شهرستان‌های غرب استان رسیدگی شده و تعداد ۵۰۰ پرونده باقی مانده با تأمین اعتبار طی یک تا دو سال رسیدگی خواهد شد.

شاملی افزود: طرح گشت گیاهان دارویی در مراتع شهرستانهای فریدونشهر، چادگان، فریدن و بوئین و میاندشت را مصداق اقتصاد مقامتی مطرح کرد و طی این طرح گونه های کرفس، موسیر، باریجه، سماق و آویشن کشت خواهد شد.

انتهای پیام/مهر

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها