• کدخبر: 58828
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۲۹ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
  • چاپ خبــر
انتقاد شدید رئیس فرهنگ و ارشاد شهرستان فریدن؛

عدم حمایت برخی دستگاه های اجرایی از هفته فرهنگی فریدن/ نباید مسائل فرهنگی را سیاسی کرد

بدیعی علت محدودیت برنامه های فرهنگی را بار دیگر عدم همکاری دستگاه ها عنوان کرد و تاکید کرد: برخی از ادارات که خود متولی فرهنگ در شهرستان هستند با اداره ارشاد همکاری نمی کنند و نبود این همدلی برای ارتقاء فرهنگ شهرستان کاملا در این هفته به چشم می آید، در صورتی که ما بارها قبل از آغاز برنامه های این هفته با این دستگاه ها جلساتی را برگزار کردیم و آنها قول همکاری داده بودند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دیار اقوام، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن در گفت‌وگو با خبرنگار دیار اقوام در خصوص هفته فرهنگی شهرستان فریدن، گفت: طبق مصوبه شورای فرهنگ عمومی فریدن از تاریخ ۱۷ تا ۲۴ اردیبهشت به عنوان هفته فرهنگی این شهرستان در نظر گرفته شد و امسال دومین سال پیاپی است که برگزار می شود.

کورس بدیعی با اشاره به جلسات که قبل از هفته فرهنگی با حضور دستگاه های اجرایی شهرستان برای تعیین برنامه های این هفته برگزار شد، تاکید کرد: کلیه برنامه‌های محتوایی هفته فرهنگی فریدن باید با محوریت ارشاد و پشتیبانی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، میراث فرهنگی و فرمانداری انجام گیرد.

وی ادامه داد: عدم حمایت برخی از این دستگاه ها باعث شد تا سین برنامه ها تغییر کند و آنچه که برای آن برنامه ریزی کرده بودیم تغییر کرد و بسیاری از برنامه ها کنسل شد اما امیدواریم باز بتوانیم به نحو شایسته ای این هفته را برگزار کنیم.

بدیعی افزود: یکی از مشکلات دیگری که باعث عدم حمایت مسئولان اجرای از برنامه های فرهنگی شهرستان شده است، نزدیکی برنامه های این هفته به زمان انتخابات است و فضای سیاسی شهرستان باعث شده، برنامه های این هفته در حاشیه قرار گیرد، در صورتی که باید توجه داشته باشیم نباید مسائل فرهنگی را با حاشیه های سیاسی خدشه دار کنیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن در ادامه به برنامه های این هفته اشاره کرد و گفت: برنامه ها این هفته با یک تور بوم گردی که از آثار تاریخی شهر دامنه، سیاه دره دامنه و دشت زیبای لاله زار دره بید دیدن کردن آغاز شد و اجرای کنسرت موسیقی توسط گروه کِریاس نیز شب گذشته با استقبال گرم مردم روبرو بود.

وی ادامه داد: اجرای برنامه تئاتر «دیار پنج قوم» که با داستانی جذاب از تاریخ فریدن همراه است، در چهار شب از ۱۷ تا ۲۰ اردیبهشت در شهرستان برگزار می شود و امیدواریم مردم برای حمایت از هنرمندان بومی شهرستان از این تئاتر استقبال ویژه ای انجام دهند.

بدیعی با بیان اینکه هفته فرهنگی فریدن با اعیاد شعبانیه نیز همزمان است، تصریح کرد: برای روز پنج شنبه که با ولادت حضرت صاحب الزمان(عج) همزمان است برنامه ای ویژه ای با همکاری شهرداری داریم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن در خصوص اختتامیه این هفته نیز بیان کرد: اختتامیه این هفته مقرر شد که با کمک دهیاری روستای اسکندری در این روستا برگزار شود اما گویا باز هم مسائل حاشیه ای در عرصه سیاست، برگزاری این برنامه را نیز با ابهام روبرو کرده است و باید دید اجرای برنامه چگونه می شود.

این مسئول علت محدودیت برنامه های فرهنگی را بار دیگر عدم همکاری دستگاه ها عنوان کرد و تاکید کرد: برخی از ادارات که خود متولی فرهنگ در شهرستان هستند با اداره ارشاد همکاری نمی کنند و نبود این همدلی برای ارتقاء فرهنگ شهرستان کاملا در این هفته به چشم می آید، در صورتی که ما بارها قبل از آغاز برنامه های این هفته با این دستگاه ها جلساتی را برگزار کردیم و آنها قول همکاری داده بودند.

وی هفته فرهنگی را فرصتی برای شناساندن شهرستان دانست و تاکید کرد: بدون شک شهرستان تاریخی فریدن که در سایه فراموشی مسئولان رده بالا قرار گرفته، می توانست ظرفیت های آن در این هفته به استان یا حتی کشور معرفی شود ولی کمبود اعتبارات اداره ارشاد و متاسفانه عدم همکاری دوستان باعث می شود، این فرصت های از بین رود.

انتهای پیام/ع

 

نویسنده

نوشته شده توسط یکی در اردیبهشت ۱۹ام, ۱۳۹۶

شما به فکر برگزاری کنسرت هات باش فرهنگ کیلو چند

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها