• کدخبر: 58652
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۵۴ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
  • چاپ خبــر
امام جمعه دامنه؛

باید در قانون ثبت نام ریاست جمهوری بازنگری صورت گیرد

امام جمعه دامنه از ثبت نام های حساب نشده برای انتخابات ریاست جمهوری انتقاد کرد.

به گزارش دیار اقوام، حجت الاسلام ناصر صابری در خطبه های نماز جمعه این هفته  شهر دامنه با تاکید بر لزوم حفظ آثار و برکات اعتکاف اظهار کرد: اعتکاف و این سیل استقبال جوانان و نوجوانان از آن از جمله آثار و رویش های انقلاب اسلامی است که باید قدر آن را شناخت.
وی با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این مراسم بر لزوم سرمایه گذاری هیئت های مذهبی برای تقویت بعد معنوی نسل جوان تاکید کرد.
امام جمعه دامنه در ادامه با اشاره به فرا رسیدن روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی گفت: محبوبیت ارتش و سپاه و نیروهای مسلح به دلیل این است که آن ها از جنس مردم هستند .
وی با اشاره به روحیه ایمانی و دینی ارتشیان  ادامه داد: بر تقویت بنیه دفاعی  و به کار بستن لشگرهای نظامی در جای جای قرآن تاکید شده است .
حجت الاسلام صابری با انتقاد از ثبت نام های حساب نشده برای انتخابات ریاست جمهوری، بر لزوم بازنگری در قانون ثبت نام و کنترل این صف بی حد و مرزی که طراز کار و اهمیت ریاست جمهوری را پایین می آورد تاکید کرد.
وی افزود: تحقیق کافی درباره نامزدهای ریاست جمهوری و دقت در ملاک های این مسئولیت و نیز توجه به تعهد و تخصص باید مد نظر قرار بگیرد.
صابری  با بیان روایاتی در خصوص یاد خدا و پرهیز از گناه، خطاب به جوانان گفت: هیچ لذتی از اظهار بندگی در خانه خدا به ویژه در ایام ماه رجب بالاتر نیست.
حجت الاسلام صابری با اشاره به صبر خداوند و سنت املاء و استدراج افزود:  مولای متقیان در شرح معنای استدراج فرموده است هنگامی که بنده گناه کند خدا به او مهلت می دهد و نعمت های او را افزون می کند سپس او خود را از عذاب خداوند در امان دیده و از گناهان استغفار نمی کند؛ این اسنتدراج سقوط پنهانی است از طریقی که نمی فهمد.
امام جمعه دامنه هم چنین بر مطالعه تاریخ و عبرت گیری از سرنوشت افراد ظالم و کافر تاکید کرد.

انتهای پیام/ ایمنا

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها