• کدخبر: 58526
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۰۶ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۱۷
  • چاپ خبــر
پناهیان در گفتگو با دیار اقوام؛

رویکرد اشرافی گری برخی از مسئولان باعث بروز مشکلات اقتصادی شده است

این خطیب در پاسخ به این سوال که این تبعیض ها بر اعتقادات مردم اثرگذار بوده است یا نه؟ تاکید کرد: بی شک این کم کارهای دولت و برخی از مسئولان باعث نارضایتی مردم شده است،به همین دلیل مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در روز ۲۲ بهمن بیان کرد مسئولان حضور مردم را پای رضایت آنها از مسئولان ننویسند.

به گزارش دیار اقوام، حجت الاسلام احمد پناهیان در گفتگو با این پایگاه خبری، علت مشکلات معیشتی و اقتصادی کشور را تاثیرات عوامل درونی و بیرونی بر اقتصاد کشور دانست، گفت: عوامل درونی این مشکلات مسئولان و عوامل دولت هستند.
وی تاکید کرد: اگر رویکرد دولت و مسئولان خدمت نباشد بلکه رویکرد آنان اشرافی گری و راحت طلبی باشد، بدون شک دغدغه های جبهه اقتصاد شناسایی نمی شود و در مقابل اقدامی صورت نمی گیرد و وضعیت موجود پیش می آید.
حجت الاسلام پناهیان افزود: از سوی دیگر عامل بیرونی که همان دشمنان جمهوری اسلامی هستند، از نبود روحیه مجاهدت ، روحیه انقلابی گری و عدم اعتماد به نفس بین مسئولان سوء استفاده کرده و مسئولان را با وعده های دروغین خود پای میزمذاکره  کشانده و مشغول می سازند.

وی ادامه داد: دشمن از آنجا که نقطه ضعف آقایان را شناسایی کرده، چندین سال با مذاکره نیروهای  اجرای را امیدوار و مشغول خود می کند، سپس مشاهده می کنیم وعده ها عملی نمی شود و همچنین فشار تحریم ها بر علیه  ایران افزایش می یابد.
این کارشناس اسلامی و مذهبی با بیان اینکه دشمنان این کشور اسلامی همیشه در کمین هستند، تصریح کرد: امروز دشمن با انتقال روحیه مصرف گرایی، رواج ادبیات عدم اعتماد به نفس در جامعه، انتقال تفکر وابستگی به قدرت های خارجی و عدم اعتماد به تولید کننده داخلی را بین مسئولان افزایش داده، که اثرات سوء آن را امروزه در اقتصاد کشور شاهدیم.
وی ادامه داد: این مشکلات قابل حل است فقط با انتخاب درست مردم، باید کسانی انتخاب شوند که روحیه انقلابی را در خود تقویت کردند و دارای اعتماد به نفس بالا و اعتماد به ظرفیت های سرشار کشور دارند اما اگر آدم های انتخاب شوند که ضعیف النفس باشند، بی شک آسیب های جدی خواهیم دید.
این روحانی یکی دیگر از مشکلات امروزی کشور را فاصله ای طبقاتی بین برخی از مسئولان با مردم دانست و اظهار کرد: این که برخی از مسئولان حقوق های آنچنانی می گیرند و حتی برخی از حقوق مدیران ۵ برابر حقوق رئیس جمهور آمریکا است هیچ قابل توجیح نیست.
حجت الاسلام پناهیان افزود: تبعیض در جامعه امروز ما به روشنی دارد اثرات خود را نشان می دهد و این که برخی وام چند میلیاردی بگیرند یا حقوق های آنچنانی داشته باشند، دارد به اقتصاد و معیشت مردم آسیب می زند و این نیازمند یک برنامه ریزی مدون و پیگیرانه است.
این خطیب در پاسخ به این سوال که این تبعیض ها بر اعتقادات مردم اثرگذار بوده است یا نه؟ تاکید کرد: بی شک این کم کارهای دولت و برخی از مسئولان باعث نارضایتی مردم شده است،به همین دلیل مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در روز ۲۲ بهمن بیان کرد مسئولان حضور مردم را پای رضایت آنها از مسئولان ننویسند.
وی تصریح کرد: مردم این تبعیض ها را ایراد تشکیلاتی می دانند وگرنه آنها بر اصل حاکمیت نظام اسلامی و توانمندی آن معتقد هستند و این را در ۲۲ بهمن امسال در حمایت از ولایت و این نظام به عینه نشان دادند و در زمان های مختلف و در میدان های بسیاری  آن را به عرصه ای ظهور رساندند.
حجت الاسلام پناهیان در بخشی دیگر از صحبت های خود عدم روحیه مبارزه و بی انگیزه بودن دولت مردان برای مبارزه با مفاسد، را یکی دیگر از عوامل نارضایتی امروز مردم عنوان کرد و گفت: برخی از مسئولان فقط شعار مبارزه با فساد را دادند وگرنه عملا چیزی مشاهده نشده است.
این روحانی ادامه داد: این انگیزه در تشکیلات دولت وجود ندارد چون برخی از آنها خود اهل بریز و بپاش هستند و از سوی دیگر برخی جایگاه حکومتی خود را برای رسیدن به منافع شخصی می دانند و از آنجایی که برای چهار سال آینده خود جایگاه کنونی را تصور نمی کنند، دیگر انگیزه برای مبارزه با مفاسد ندارند.

 

وی ادامه داد:  نبود روحیه مبارز با فساد باعث می شود که مسئولان به سیاه نمایی دست زده و به دنبال مقصر بیرون از بدنه دولت بگردند و اینگونه می شود که یکبار پای قوه قضایی را وسط می کشند، یکبار دولت های دیگر و همانگونه پیش می روند، در صورتی که این جراحی باید از خود بدنه دولت آغاز شود.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها