• کدخبر: 58521
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۱۵ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۱۷
  • چاپ خبــر
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریدن خبر داد؛

درمان سرپایی بیش از ۵ هزار بیمار، طول تعطیلات نوروز در فریدن

خزایی در خصوص مراجعه بیماران در ایام نوروز به اورژانس تصریح کرد: در تعطیلات نوروزی تعداد ۵ هزار و ۸۲۹ نفر از شهروندان فریدنی، شهرستان های مجاور و همچنین میهمانان نوروزی که از اقصی نقاط کشور به این شهرستان سفر کردند، به صورت سرپایی در اورژانس بیمارستان شهید رجایی مداوا شدند.

به گزارش دیار اقوام، مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدن در گفتگو با پایگاه خبری فریدن، اظهار کرد: جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی شایسته به هموطنان در تعطیلات نوروز برنامه‌ریزی دقیق و جامعی برای آمادگی اورژانس ۱۱۵ و بیمارستان و واحدهای ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی صورت گرفت.
غلامعباس خزایی در خصوص مراجعه بیماران در ایام نوروز به اورژانس تصریح کرد: در تعطیلات نوروزی تعداد ۵ هزار و ۸۲۹ نفر از شهروندان فریدنی، شهرستان های مجاور و همچنین میهمانان نوروزی که از اقصی نقاط کشور به این شهرستان سفر کردند، به صورت سرپایی در اورژانس بیمارستان شهید رجایی مداوا شدند.
وی در ادامه با ارائه جزئیات بیشتری در خصوص آمار بستری شدن بیماران در ایام نوروز ،اضافه کرد: تعداد ۱ هزار و ۹۳۳ نفر در بیمارستان بستری شدند که از این تعداد ۱۳۴ نفر در اورژانس، ۴۹۸ نفر در بخش های بیمارستان بستری شده و یک هزار و ۳۰۱ نفر نیز ترخیص زیر ۶ ساعت بودند.
خزایی در ادامه گزارش خود از طرح سلامت ایام نوروز، بیان کرد: تعداد ۴۳۱ نفر به ایستگاه سلامت بین راهی در شهر دامنه مراجعه کردند همچنین ما در این ایام به بیماران دیالیزی نیز خدمات رسانی کردیم که تعداد ۱۶۳ نفر مراجعه کننده داشتیم، که ۲۰ نفر آنها به صورت مهمان از شهرستانهای دیگر بودند.
وی با اشاره به تشدید نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی این شهرستان در تعطیلات نوروز، خاطرنشان کرد: در تعطیلات پشت سر گذاشته شده ۲۷۹ بازدید از این مراکز صورت گرفت که در نتیجه ۲۲۵ کیلوگرم معدودم سازی مواد غذایی داشتیم همچنین ۶۱ مورد بازدید از اماکن عمومی و ۱۵ مورد بازدید نیز از اماکن بین راهی داشتیم.
مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدن ضمن اعلام عملکرد مرکز فوریت های پزشکی فریدن در این ایام ،تصریح کرد: از ۲۵ اسفند ماه گذشته تا ۱۴ فروردین ماه ۹۶، ۷۵ ماموریت توسط آمبولانس‌ اورژانس ۱۱۵ انجام شده است که از این تعداد، ۱۷ مورد ماموریت تصادفی و بقیه ماموریت ها غیر تصادفی بودند.
انتهای پیام/ع

 

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها