• کدخبر: 58475
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۱۹ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۱۴
  • چاپ خبــر
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان فریدن:

بیش از ۷ هزار گردشگر از جاذبه های تاریخی فریدن دیدن کردند

سلیمی گفت: در ایام نوروز امسال، بیش از ۵ هزار نفر در شهرستان حداقل برای یک شب اقامت داشتند.

به گزارش دیار اقوام، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان فریدن، امروز در گفتگو با دیار اقوام، گفت: براساس آمار ارائه شده ایام نوروز ۹۶، بیش از ۷۰۰ هزار مسافر نوروزی ورودی به شهرستان داشتیم که نسبت به سال گذشته یک درصد کاهش یافته است.

محمود سلیمی ادامه داد: از این تعداد مسافر تعداد ۵ هزار و ۶۵۴ نفر حداقل برای یک شب در شهرستان اقامت داشتند که این رقم نسبت به سال گذشته تقریبا ۶۶ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: بازدید از آثار و بناهای تاریخی شهرستان نسبت به سال گذشته ۷۱ درصد رشد داشته که این آمار تقریبا به هفت هزار و  ۲۰۶ نفر می رسد البته بیش از این  تعداد مسافر، از طبیعت بکر و آب و هوای این شهرستان بهره مند شدند.

دبیر ستاد هماهنگی و اجرای سفر شهرستان فریدن، گفت: از میان آثار تاریخی فریدن، شهر زیر زمینی چهار طبقه در روستای موغان بیشترین بازدیدکننده را در نوروز ۱۳۹۶ در شهرستان فریدن  به خود اختصاص داد.

سلیمی تصریح کرد: ۹ کمیته ستاد هماهنگی و اجرایی خدمات سفر شهرستان با تجهیز و آماده سازی واحدهای اقامتی، هتل ها، مهانپذیرها، اقامتگاههای بوم گردی و  کلاسهای درس، خدمات پذیرایی و اسکان به مسافران ارائه کردند.

شهرستان فریدن یکی از تاریخی ترین مناطق استان اصفهان به شمار می رود که طی سال های گذشته برای توسعه گردشگری این منطقه، برنامه های ویژه ای صورت می پذیرد؛ این منطقه در فاصله ای ۱۵۰ کیلومتری از شهر اصفهان واقع شده است.

انتهای پیام/ع

نویسنده

نوشته شده توسط متخصص آمار در فروردین ۱۵ام, ۱۳۹۶

لطف” در دادن آمار دقت بیشتری شود از افراد با تجربه استفاده شود.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها