• کدخبر: 58454
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۱۰ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۱۴
  • چاپ خبــر
رئیس ستاد مرکزی اعتکاف فریدن:

ثبت نام حضور در اعتکاف آغاز شد

حجت الاسلام بهرامی گفت: نام نویسی از متقاضیان اعتکاف از امروز آغاز شده و تا ۲۱ فروردین ادامه دارد.

به گزارش دیار اقوام، رئیس ستاد مرکزی اعتکاف شهرستان فریدن در گفتگوی امروز خود با دیار اقوام عنوان کرد: از ۱۴ فروردین روز دوشنبه این هفته(امروز) ثبت نام از متقاضیان اعتکاف آغاز می‌شود و تا ۲۱ فروردین ادامه دارد.

حجت الاسلام صادق بهرامی اظهار کرد: خواهران و برادران از امروز با در دست داشتن کارت ملی از ساعت ۸ تا ۱۴ با مراجعه به دفتر امام جمعه یا ساختمان تبلیغات اسلامی شهرستان فریدن می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند، همچنین در دفتر امام جمعه شهر دامنه نیز ثبت نام به عمل می آید.

وی بیان کرد: سال جاری ۲ مسجد در شهر داران برای امر اعتکاف آماده و مجهز شده که از آن مسجد صاحب الزمان(عج) ویژه برادران و مسجد امام حسین(ع) برای خواهران در نظر گفته شده است همچنین مسجد امیرالمومنین و مسجد جامع شهر دامنه نیز برای امر اعتکاف آماده شدند.

رئیس ستاد مرکزی اعتکاف شهرستان  افزود: امسال به دلیل برگزاری اعتکاف دانش آموزی در ماه رمضان در این ایام اعتکاف دانش آموزی نخواهیم داشت همچنین ظرفیت تعیین شده برای ثبت نام امسال ۶۰۰ نفر است که نیمی از آن خواهران و نیمی دیگر برادران می باشند.

وی ابراز کرد: مراسم افتتاحیه اعتکاف، سحرگاه روز ۱۳ رجب برابر ۲۱ فروردین ماه با اقامه نماز جماعت صبح و قرائت زیارت آل یاسین آغاز و مراسم جشن میلاد حضرت امام علی (ع) در شام ۱۳ رجب با برنامه ویژه ای همراه است.

حجت الاسلام بهرامی ادامه داد: یکی از برنامه های ویژه ای اعتکاف به مراسم عزاداری شهادت حضرت زینب (س) اختصاص می یابد و  روز ۱۵ رجب با عبادت ام داوود مراسم اعتکاف به پایان می رسد.

وی ادامه داد: برنامه های متنوعی برای ایام اعتکاف در نظر گرفته شده است که سین برنامه ها بعد از تکمیل شدن در اختیار شبکه های مجازی برای اطلاع رسانی قرار خواهد گرفت.

رئیس ستاد مرکزی اعتکاف فریدن با اشاره به اینکه اعتکاف خلوتگاه بنده با خالق خود است، ادامه داد: اعتکاف اثرات بسیار مثبتی در جامعه دارد و این را ما در میان جوانان در این چند ساله به عینه شاهد بودیم.

وی تاکید کرد: هر کس قصد معتکف شدن دارد اما به هر دلیلی نمی تواند در محل اعتکاف حضور داشته باشد می تواند ایام البیض را روزه گرفته و با عبادت ام داوود خود را با معتکفن همراه کند و خداوند قطعا پاداش این فرد را خواهد داد.

انتهای پیام/ع

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها