• کدخبر: 58251
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۰۰ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
  • چاپ خبــر
همزمان با روز شهید؛

یادمان شهید غلامرضا یارعلی در فریدن رونمایی شد/ تصاویر

یادمان شهید غلامرضا یارعلی با حضور خانواده شهید و جمعی از مسئولان شهرستان فریدن در محل مدرسه هفت تیر شهر داران افتتاح شد.

به گزارش دیار اقوام،  شهید غلامرضا یارعلی در سال ۱۳۵۲ در شهر داران به دنیا آمد و پس از گذراندن دوران طفولیت به مدرسه می رود، ابتدایی و راهنمایی را در حالی سپری می کند که جنگ از سوی دشمن بعثی به کشورمان تحمیل می شود.

بیستمین روز اسفند در حالی که چند روز دیگر به تعطیلات عید نوروز مانده است، غلامرضا با دوستانش سرکلاس نشسته اند و با شوق به درس معلم گوش می دهند، حدود ساعت ۱۱ صدای مهیبی کل شهر را به لرزه در می آورد و سقف و دیوار کلاس ها فرو می ریزد، غلامرضا و چندتن از دوستانش در زیر آوار جنایت دشمن بعثی به دیدار حق می شتابند.

دشمن بعثی که با جنگنده های خود با هدف منهدم ساختن سد زاینده رود وارد حریم هوایی ایران می شود، نزدیکی های سد با دفاع جنگنده های ایرانی روبرو می شود و برای فرار از چنگال پدافند ایرانی موشک های خود را بر سر مردم بی گناه منطقه فریدن می ریزد و در این جنایت ظالمانه چند تن از مردم شهرستان فریدن به شهادت می رسند.

مادر شهید یار علی می گوید: فرزندم از زمانی که معنی جنگ را فهمید، همیشه به این فکر می کرد که چه زمانی می تواند به جبهه برود.

مادر ادامه می دهد: جنگ که شروع شده بود، غلامرضا فقط هشت سال داشت و می دانست که حالا حالاها نمی تواند به جبهه برود، برای همین در بازی های کودکانه اش همیشه نقش سرباز را بازی می کرد و اسلحه اش تیکه چوبی بود که در دست داشت تا در خیال خود دشمن را به رگبار ببندد و این بازی ها هر روز تکرار می شد و من او را سرباز کوچک صدایش می کردم.

آری سرباز کوچک قصه ای ما با بازی های کودکانش به سربازی رفت و با همان تیکه چوب پشت نیمکت مدرسه هفت تیر شهر داران،  سربازی خود را به پایان رساند.

انتهای پیام/ع

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها