• کدخبر: 57520
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۰۳ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۲۳
  • چاپ خبــر
نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین و میاندشت:

قرن بیست و یکم، قرن انقلاب اسلامی ایران است

ترکی با بیان این که اگر بخواهیم دستاورد های انقلاب اسلامی را بشناسیم انقدر پرشمار است که وقت کم می آوریم، خاطر نشان کرد:مردم ما قبل از انقلاب اسیر حکومت های ستم شاهی بودند و ما با خون شهدا این استقلالی را که امروز شاهد آن هستیم به دست آوردیم.

به گزارش دیار اقوام، نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بویین و میدانشت در جمع مردم شرکت کننده در راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهر داران، با بیان این که ویژگی های انقلاب اسلامی در دنیا بی بدیل است، اظهار کرد: در واقع قرن بیست و یکم قرن انقلاب اسلامی ایران است.

اکبر ترکی اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی دستاورد انقلاب اسلامی است که برمبنای ارزش‌های اسلامی مردم سالاری دینی واقعی را رقم زده است.

وی افزود: در کشورهای غربی معمولا تفکر روشن فکران جداسازی دین از صحنه زندگی مردم بود، اما بیداری و مقاومت اسلامی از دستاوردهای انقلاب ما به شمار می‌رود. دستاوردهای انقلاب اسلامی به راحتی به دست نیامده است، در تمام صحنه‌ها جنگ و مبارزه وجود داشته تا ایران به این جایگاه رسیده است.

این نماینده عنوان کرد: بسیاری از افراد در سراسر دنیا خواستند که کارهای انقلابی انجام دهند اما آنچنان نتیجه ای نداشته است.

ترکی افزود: اندیشه هایی که بر انقلاب های قبل انقلاب اسلامی مارکسیستی و سوسیالیستی بوده است اما آنچه با خود اندیشه الهی و خدایی همراه داشت انقلاب اسلامی بوده است.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب اسلامی اگر حرف یا جنبشی وجود داشت آن متعلق به مارکسیسیت ها بود و آن ها معتقد بودند که دین نمی تواند جنبش اجتماعی ایجاد کند و دین باعث هبوط، سقوط و توقف جنبش ها است؛ ولی انقلاب اسلامی ایران آمد و نشان داد که بر پایه اعتقادات دینی می توان انقلاب را  ترسیم کرد که گسترش آن را در سراسر نقاط عالم ما امروز شاهد هستیم.
ترکی با بیان این که اگر بخواهیم دستاورد های انقلاب اسلامی را بشناسیم انقدر پرشمار است که وقت کم می آوریم، خاطر نشان کرد:مردم ما قبل از انقلاب اسیر حکومت های ستم شاهی بودند و ما با خون شهدا این استقلالی را که امروز شاهد آن هستیم به دست آوردیم.

نماینده مردم فریدن در مجلس تصریح کرد: قدرت‌های خارجی و استکباری و دنباله‌رو آنها قدرت‌های تجاری منطقه و عناصر آنها از دشمنان ما هستند، اما انقلاب اسلامی به گونه‌ای طراحی شد که قدرت سلطه هیچ‌گاه موفق به بازگشت به ایران نشد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی کانون مبارزه در مقابل نظام سلطه است، گفت: عامل اصلی موفقیت جمهوری اسلامی منش و حرکت امت اسلامی به صورت انقلابی است، عامل موفقیت ما در برابر نظام سلطه اسلام انقلابی و انقلاب اسلامی و همچنین روحیه بزرگ ملت و رهبران ما بوده است.

عضو فراکسیون ولایت در بخش دیگر از صحبت های خود با مروری به برنامه ششم  توسعه از تدابیر و قوانین اتخاذ شده برای تحقق رشد اقتصادی سالانه و کاهش  تورم و نرخ بیکاری سخن گفت و تاکید کرد: در اختیار قرارد دادن ۵ تا ۸ درصد بودجه به بنیاد مسکن، ایجاد ۲ میلون شغل در روستاها، استقرار صنایع تبدیلی، طرج های عمرانی، پرداخت خرید نقدی محصولات کشاورزی، گسترش باغ ها، آبیاری ۶۰۰ هزار هکتاری زمین های کشاورزی از جمله موارد مهم در برنامه ششم توسعه است.
عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس هم چنین به همسان سازی حقوق بازنشستگان شاغلان،اختصاص ۳ درصد بودجه نفت برای مناطق محروم،  مجوز به دولت برای افزایش نیرو در بخش قضایی، افزایش حقوق مستمری به ۲ درصد حداقل حقوق و تامین مجمتمع های اداری در شهرستان های تازه تاسیس اشاره کرد.
وی به شدت از ابهام در مسئله تامین آب شرب شهرستان فریدن و بوئین میاندشت از منابع پایدار انتقاد کرد و گفت: متاسفانه علی رغم همه پیگیری ها، حرف ها و حتی قول مساعدت استاندار محترم این مسئله هنوز حل نشده است.

انتهای پیام/ع

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها