• کدخبر: 56730
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۰۸ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
  • چاپ خبــر
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن مطرح کرد:

گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی در لایه های جامعه توسط مساجد

بدیعی با بیان اینکه مسجد را مکانی مناسب برای نیل به جامعه اقتصادی دانست و افزود: گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی در لایه های جامعه می تواند از طریق مساجد صورت پذیرد.

به گزارش دیار اقوام، کورس بدیعی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن در نشست هم اندیشی مدیران مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد این شهرستان به پیاده سازی اقتصاد مقاومتی در متن زندگی افراد و لزوم آگاه سازی اقشار مختلف از مهارت های اقتصادی اشاره کرد و گفت: مساجد بایستی در راستای آموزش مهارت های اقتصادی به خانوده ها، کودکان و بانوان کوشا باشند.

 

وی با بیان اینکه مسجد را مکانی مناسب برای نیل به جامعه اقتصادی دانست و افزود: گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی در لایه های جامعه می تواند از طریق مساجد صورت پذیرد.

 

بدیعی به اهمیت منابر اشاره کرد و اظهار داشت: وصول مالیات اسلامی شامل خمس و زکات توسط ائمه جماعات باید نهادینه شود و اهمیت آن مورد تاکید قرار گیرد.

 

وی به سنت حسنه وقف به ویژه در امور فرهنگی اشاره کرد و گفت: ۳درصد از بودجه دهیاری های شهرستان فریدن به فعالیت های فرهنگی تعلق می گیرد که با مشارکت کانون های فرهنگی هنری مساجد و دهیاری ها در روستاها برنامه های فرهنگی رونق بیشتری خواهد گرفت.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن خواستار برنامه ریزی فرهنگی به منظور پیشگیری از اعتیاد شد.

 

وی به اهمیت برنامه های قرآنی اشاره کرد و افزود: مسابقات قرآن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبدا مناسبی برای محک قرآن آموزان در جای جای میهن اسلامی است.

 

بدیعی با بیان اینکه جلسات هم اندیشی کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان هر دو ماه یکبار برگزار خواهد شد، گفت: کانون های شهرستان نسبت به ارائه گزارش فعالیت ها از طریق سامانه الکترونیک رواق اقدام کنند.

انتهای پیام/ع

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها