• کدخبر: 56691
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۵۷ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
  • چاپ خبــر
در مراسم معارفه فرماندار برخوار مطرح شد:

استاندار اصفهان: هنوز واحدهایی داریم که تعطیل هستند/امام جمعه برخوار: مردم این شهرستان ولایتمدار و تابع ولایت و نه سیاسی هستند

زرگرپور گفت: این واقعیت وجود دارد که هنوز نتوانسته ایم به طور کامل از رکود خارج شویم و هنوز واحدهایی داریم که تعطیل هستند اما این اتفاق در حالی است که ۲۶ درصد از ۳۰ درصد واحدهایی که تعطیل اند، مربوط به سال ۹۲ یعنی زمان روی کار آمدن دولت روحانی بود و چهار درصد آن مربوط به دولت جدید است.

به گزارش دیار اقوام به نقل از چشم برخوار، امام جمعه مرکز شهرستان برخوار صبح امروز در مراسم معارفه فرماندار جدید شهرستان برخوار گفت: برخوار ظرفیت های مادی و معنوی خوبی دارد که وجود مردمی آرام، انقلابی و تابع ولایت فقیه و حضور فعال در همه صحنه ها و عرصه های نظام، وجود آیت الله ناصری و وجود بیش از ۳۰۰ روحانی در این شهرستان که همه آنها افراد ولایتمدار و انقلابی هستند، وجود پنج نماز جمعه و همچنین نماینده ای مؤمن، تاثیرگذار و محبوب و سخت کوش از ظرفیت های معنوی این شهرستان است.
اولین خواسته مردم برخوار، آرامش، وحدت و همدلی در بین مردم و مسئولان است
حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین محمود آبادی وجود شهرک های صنعتی در منطقه برخوار را از ظرفیت های اقتصادی آن برشمرد و در خصوص انتظارات مردم شهرستان از مسئولان و متولیان امور، اظهار کرد: موضوع اول و مهم، حفظ آرامش، وحدت و همدلی در بین مردم و مسئولان طبق منویات رهبر معظم انقلاب است.
وی با اشاره به اینکه مردم این شهرستان غالبا افرادی ولایتمدار و تابع ولایت و نه سیاسی هستند، افزود: تلاش برای رفع چهره محرومیت در شهرستان از دیگر انتظارات مردم برخوار است.
محمودآبادی ادامه داد: شهرستان برخوار قدمت بسیار زیادی دارد اما از سال ۸۶ به شهرستان تبدیل شده است و به همین دلیل تا کنون نیز برخی اداره جات در مکان های استیجاری هستند که این مورد نیز نیازمند پیگیری است.
مسئول قرارگاه فرهنگی برخوار تلاش برای رفع مشکلات شهرک های صنعتی، بسط شهرستان به کمربندی شرق اصفهان، تسریع در ساخت ساختمان تامین اجتماعی در شهر دولت آباد و تخصیص اعتبارات لازم برای فاضلاب شهرستان را از دیگر مسائل قابل بررسی و پیگیری در برخوار مطرح کرد.
در ادامه استاندار اصفهان اظهار کرد: برای بنده افتخاری بود که مراسم امروز را با زیارت قبور مطهر شهدای برخوار آغاز کردم و افزود: آرامشی که ما امروز داریم به برکت خون شهدا و صبر و استقامت خانواده آن هاست و شهرستان برخوار نیز با داشتن ۴۷۹ شهید، ۸۷۰ جانباز و ۵۵ آزاده و ۱۶ سردار دفاع مقدس، به خود می بالد.
دکتر رسول زرگرپور افزود: دولت تدبیر و امید نزدیک به سه سال و شش ماه است که فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون همه ما باید برای انتخابات اعضای شوراهای اسلامی شهرها و ریاست جمهوری آماده شویم.
وی ادامه داد: با توجه به آنچه که مطرح شد بد نیست که به‌ صورت واقع‌بینانه و خارج از تفریط‌ها و حاشیه‌سازی‌های سیاسی، گذری بر فعالیت‌ها و آنچه دولت تدبیر و امید در سه سال و نیم پیش به مردم وعده داده بود داشته باشیم.
زرگرپور اظهار کرد: این دولت زمانی مسئولیت را بر عهده گرفت که بر اساس آمار رسمی، تورم در کشور ۴۵ درصد و طبق نظر کارشناسی کارشناسان، ۶۰ درصد بود که این میزان تورم به شرایط اقتصادی آن زمان و سیاست های دولت های قبل به خصوص آخرین دولت و… برمی گردد.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: امروز تورم از ۴۵ درصد به هفت درصد کاهش پیدا کرده است اما مردم اذعان دارند که این کاهش تورم را احساس نمی کنند چون کاهش تورم به معنی کاهش قیمت ها نیست، به معنی کاهش افزایش قیمت ها است و هیچ زمان در هیچ کشوری تورم نزدیک به صفر وجود نداشته و نخواهد داشت.
وی در رابطه با رشد اقتصادی کشور در زمان دولت تدبیر و امید، عنوان کرد: طبق آمارهای رسمی کشور، زمانی که این دولت بر روی کار آمده، رشد اقتصادی کشور ما ۵/۶- درصد بوده است و امروز بر اساس آمار، رشد اقتصادی با احتساب نفت ۶/۴ و بدون نفت ۴/۳ درصد است.
هنوز واحدهایی داریم که تعطیل هستند
زرگرپور تصریح کرد: این واقعیت هم وجود دارد که هنوز نتوانسته ایم به طور کامل از رکود خارج شویم و هنوز واحدهایی داریم که تعطیل هستند همانگونه که در حال حاضر در استان اصفهان ۳۰ درصد واحدها تعطیل است و بقیه واحدها نیز بین ۲۰ تا ۸۰ درصد ظرفیتشان در حال کار هستند اما این اتفاق در حالی است که ۲۶ درصد از ۳۰ درصد واحدهایی که تعطیل اند، مربوط به سال ۹۲ یعنی زمان روی کار آمدن دولت روحانی بود و چهار درصد آن مربوط به دولت جدید است.
استاندار اصفهان ادامه داد: اگرچه هنوز هم واحدهایی وجود دارد که در حال تعطیلی است اما ما در شش ماهه گذشته به ۸۵۰ واحد بحران زده استان، ۶۵۰ میلیارد تومان تسهیلات دادیم و در کارگروه تسهیل، ۲۶ هزار فرصت شغلی که در حال از دست رفتن بود را حفظ کردیم.
وی افزود: نمی‌گوییم همه‌جا بهشت شده است ولی ۱۲ کارخانه تولیدی که اخیراً توسط سیستم بانکی در حال مصادره شدن بود نیز جلوی آن گرفته شد.
زرگرپور گفت: قبول داریم که شرایط اقتصادی ایده آل نیست و حتی با شرایط ایده آل فاصله زیادی دارد اما اقدامات شایسته ای انجام شده است و دولت آغاز کرده، اقدام کرده و نتایج آن را کسب کرده است.
استاندار اصفهان با اشاره به حوزه درمان گفت: بر اساس آمارهای رسمی ۴۰ درصد هزینه‌های درمانی مردم کاهش پیداکرده است، یعنی هزینه‌های درمان در حوزه شهری به کمتر از ۱۰ درصد و در حوزه روستایی به کمتر از ۵ درصد کاهش‌یافته است هرچند ممکن است برای دولت هزینه‌بردار بوده باشد.
این مسئول استانی با بیان اینکه بی انصافی، ظلم و ناامید کردن مردم است که کار خوب و بد را بد خطاب کنیم و بگوییم همه کارها بد است، خاطرنشان کرد: در سه سال گذشته ۵ هزار پروژه عمرانی با هزینه ۵ هزار میلیارد تومان در استان اصفهان به بهره‌برداری رسید که نزدیک به ۸۵ درصد آن‌ها با مشارکت بخش خصوص بوده است.
وی اصلی‌ترین و مهم‌ترین وظیفه یک حکومت را فراهم ساختن امنیت و آرامش در جامعه خود، عنوان کرد و گفت: امنیت و آرامش ۱۰۰ درصدی که ما امروز از آن بهره مند هستیم به برکت امام زمانی بودن این مملکت، رهنمودهای مقام عظمای ولایت، سیاست دولت و تلاش نیروهای امنیتی و اطلاعاتی و انتظامی و نظامی است.
استاندار اصفهان در ادامه تاکید کرد: یک فرماندار به دور از مسئل سیاسی و جناحی باید چهار موضوع حفظ امنیت و آرامش منطقه، ایجاد همدلی و هماهنگی و هم افزایی بین مردم و مسئولان، اجرای دقیق سیاست های نظام و برنامه های دولت و پیشرفت و توسعه منطقه را محور کار خود قرار دهد.
زرگرپور در پایان با بیان اینکه شرایط این شهرستان و مشکلات آن مانند کم آبی، مشکلات اتباع بیگانه، آلودگی هوا و… در شان مردم این شهرستان نبوده و باید سریعا حل شود، وجود آیت الله ناصری را یک نعمت بزرگ برای برخوار و مردم برخوار دانست.
در پایان این مراسم از زحمات سه ساله محمدرضا عبدانی فرماندار سابق برخوار، تقدیر و با حکم استاندار، اسفندیار تاجمیری فرماندار برخوار شد.

نویسنده

نوشته شده توسط خیر خواه در دی ۱۴ام, ۱۳۹۵

گفته امام جمعه برخوار چه ربطی به شما داره؟

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها