• کدخبر: 56664
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۴۱ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
  • چاپ خبــر

دستگاه ها نیترات زدا و آب شرب فریدن

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان گفت: نیترات از آب شهرستان فریدن و روستاهای غرب اصفهان حذف شد.

به گزارش دیار اقوام، محمد حسین قرائتی در گفت‌وگوی اظهار کرد: امسال با اعتبار تخصیص یافته از محل صندوق توسعه ملی برای ۱۳ روستای این استان، دستگاه حذف نیترات از آب خریداری شد.

وی گفت: فریدن و روستاهای غرب استان اصفهان از روستاهایی است که این دستگاه برای آنها خریداری شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان تصریح کرد: این استان دارای یک هزار و ۳۳۹ روستاست که ۹۴۸ روستا با ۶۳۵ هزار نفر جمعیت زیر پوشش این شرکت است.

آب ۸۰ روستا سلامتی کیفی ندارد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان اعلام کرد: منابع آبی ۸۰ روستا از نظر کیفی در استان اصفهان مشکل دارد که بیشتر این معضلات با نیتراته بودن آب مرتبط است.

وی بیان داشت: شرکت آب و فاضلاب روستایی برای تامین آب شرب این روستاها چاره اندیشی کرده به طوری که برای چهار روستا، چاه جدید با آب سالم حفر شده، آب پنج روستا رقیق سازی شده و آب ۲۴ روستا به مجتمع آبرسانی متصل شده است.

 

تامین آب ۴۶ روستا سیار انجام می‌گیرد

قراتتی با بیان اینکه آبرسانی سیار به ۴۶ روستای دیگر استان اصفهان انجام می‌شود، تصریح کرد: کارشناسان معتقدند وجود ماده یونی نیترات در آب شرب، نشانه آلودگی آن است و مهمترین دلیل آن کاهش منابع آبی زیرزمینی است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان افزود: در سال گذشته ۴۱۶ روستا به آبرسانی سیار  تجهیز شدند  و از فروردین تا اردیبهشت برای ۲۷۳ روستا آبرسانی سیار انجام شده است و پیش بینی می شود تا پایان تابستان امسال به ۴۰۰ روستا آبرسانی سیار انجام شود.

وی با اشاره به کاهش تعداد روستاهایی که نیاز به آبرسانی سیار دارند، تاکید کرد: این موضوع به دلیل در مدار قرار گرفتن بخشی از مجتمع های آبرسانی در شهرستان نایین است و اگر دو طرح مجتمع آبرسانی در نائین بطور کامل بهره برداری شود، ۴۰ روستا از چرخه آبرسانی سیار حذف خواهد شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان اضافه کرد: بیشترین آبرسانی سیار به شهرستان نایین بوده است زیرا نائین ۷۰ درصد کاهش بارندگی داشته و آبرسانی از ضروریات برای روستاهای این منطقه است.

قرائتی بیان کرد: دو طرح مجتمع آبرسانی روستایی از مدت ها قبل در شهرستان نائین با نام های لای سیاه و « کوهستان و بهارستان» بدلیل تخصیص نیافتن اعتبار، متوقف شده بود اما از سال گذشته با تخصیص اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به تکاپو افتاد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان اذعان داشت: شهرستان اردستان پس از شهرستان نائین بیشترین آبرسانی سیار  را داشته و کمترین آبرسانی سیار به شهرستان فلاورجان بوده است و آران و بیدگل تنها شهرستانی بود که نیاز به آبرسانی سیار نداشت.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان با بیان اینکه این دو مجتمع حدود ۴۰ روستا را پوشش می‌دهند، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۶ روستا در مدار بهره برداری این مجتمع های آبرسانی قرار گرفته اند و مابقی نیز تا پایان سال زیر پوشش قرار می گیرند.

وی گفت: اکنون در استان اصفهان ۱۵۲ مجتمع آبرسانی روستایی در مدار بهره برداری قرار دارند.

قرائتی با بیان اینکه سال گذشته در حدود ۳۱ میلیارد ریال برای آبرسانی سیار در استان اصفهان هزینه شده است، گفت: ۳۸ ناو آبرسانی و ۵۲۳ تانکر ثابت برای این کار به خدمت گرفته شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان بیان کرد: هزینه آبرسانی سیار برای هر خانوار یک میلیون و ۲۰ هزار ریال و به ازای هر نفر ۳۸۰ هزار ریال اعلام شده است.

انتهای پیام/خبرگزاری مهر

نویسنده

نوشته شده توسط شهروند در دی ۱۱ام, ۱۳۹۵

اینا همش حرفه
پس مدیر دارون داره چیکار میکنه
مدیر قبلی لا اقل تلاش میکرد… ولی این اصلا معلوم نیس هست یا نیست
اثری از هیچ اقدام عملی ازش نیست
همه جا ابا قطعن
هیچکی به داد ما نمیرسه
باید یه رییس از روستاهای دارون بذارن که بفکر مردم خوثش باشه
این اقایون هیچ کاری نمیکنن.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها