• کدخبر: 56629
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۱۴ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
  • چاپ خبــر
امام جمعه دامنه:

به پرتگاه کشاندن نظام؛ جرم نابخشودنی سران فتنه

نماینده ولی فقیه در دامنه گفت: دولت باید در روزهای پایانی کار خود گزارش کامل اقدامات انجام شده را به مردم ارائه دهد.

به گزارش دیار اقوام، حجت الاسلام ناصر صابری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دامنه، با اشاره به اهمیت اخلاق اظهار کرد: برخی صفات ناپسند اخلاقی در مواقع خاصی از انسان بروز می کند.
وی با نقل روایتی از امام علی (ع) مبنی بر این که “بذر رذالت و پستی را در سینه هایشان گذارده و جوجه های آن را در دامنشان پرورش داده است”، گفت: برخی رذائل اخلاقی گاهی خود را نشان نمی دهند ابتدا نهفته اند و سپس مانند جوجه های تازه برآمده از تخم، در بزنگاه های مهم زندگی سر از خاک در می آورند و از شخصیت آدمی بیرون می آیند.
وی در توصیف این افراد افزود: شیطان با چشم این افراد می نگرد و از زبان آن ها سخن می گوید و کردار ناپسندشان را به نظرشان جلوه می بخشد.
فتنه گران سودای پست و مقام داشتند
حجت الاسلام صابری در ادامه  با بیان این که مصداق این روایت سران فتنه و دست اندکاران و بازیگران فتنه هستند، عنوان کرد: این دسته از افراد جزء کارگزاران نظام بودند، برای نظام زحمت کشیدند اما معلوم است که از همان ابتدای انقلاب  و همراهی شان با امام راحل و مجلس ؛ سودای پست و مقام و شهرت داشتند.
وی افزود: بذر نفاق این افراد بعد از گذشت چند سال از انقلاب جوانه زد و ذات اصلی و پلید خود را نشان دادند.
به پرتگاه کشاندن نظام؛ جرم نا بخشودنی سران فتنه
امام جمعه دامنه جرم نابخشودنی این افراد را آسیب به نظام دانست و خاطر نشان کرد: فتنه گران، نظامی را که این همه برای به ثمر رسیدنش هزینه شده بود و مایه آبروی تشیع و امید مستضعفین عالم بود به لبه پرتگاه کشاندند و متاسفانه  در این میان باید حتما نظام ساقط می شد تا عده ای به عمق فاجعه پی ببرند.
نماینده ولی فقیه در دامنه در رابطه با افرادی که قائل به رفع حصر هستند، یاد آور شد: این افراد یا مسلمان اند و در مورد محارب و مفسد فی الارض آگاه اند و یا این که غیر مسلمان هستند و همه باید ببینند که ترکیه لائیک با مخالفان و کودتاچیان چه کرد.
جنایات فتنه گران کمتر از داعش نیست
حجت الاسلام صابری با بیان این که جنایات فتنه گران کمتر از داعش امروز نیست، افزود: قصد دشمن در این آشوبگری این بود که کشور را همانند وضعیت امروز سوریه دچار درگیری و اختلاف کند.
وی تصریح کرد: داعشی ها یک مسیحی و خلبان دشمن خود را زنده زنده در آتش سوزاندند همان طور که داعشی های سال ۸۸ بسیجی موتور سوار و هم وطن خود را در وسط خیابان آتش زدند؛ این شیوه انتقام گیری از مردم برای جاه طلبی آن ها بوده است.
اشتباه فتنه گران در نشانه گرفتن دموکراسی
امام جمعه دامنه با بیان این که فتنه گران، دموکراسی را نشانه گرفته بودند و برای اسقاط نظام انتخابات را بهانه کرده بودند، تصریح کرد: این در حالی بود که انتخابات ۹۲ خود بارزترین نشانه دموکراسی بود همچنانکه رئیس جمهوری امروز ما نیز با همان انتخابات و البته با آرائی شکننده به این جایگاه رسید ولی نظام آن را به رسمیت شناخت و رای مردم را حق الناس دانست؛ لذا تمام انتخابات بعد از فتنه ۸۸ هر کدام یک محاکمه برای سران فتنه است.
اکنون وقت گزارش دادن به مردم است
حجت الاسلام صابری در بخش دیگری از اظهارات خود به بیان نکاتی درباره رفتار و عملکرد برخی مسئولان پرداخت و یاد آور شد: این ماه ها و روز های پایانی عمر دولت یازدهم باید صرف خدمت به مردم و تلاش مخلصانه برای کاهش آلام قشر مستضعف و نیز کاهش آسیب های اجتماعی صرف شود.
وی تاکید کرد: اکنون وقت گزارش دادن به مردم است نه این که بگوئیم قبر خوابی برای دولت و ملت قابل تحمل نیست.
لزوم استمرار برنامه های قرآنی
امام جمعه دامنه در ادامه با مروری بر مناسبت های پیش رو، گفت: حضرت عبدالعظیم حسنی به خاطر ترویج مکتب تشیع و طرفداری از مذهب حق و ابلاغ حقانیت اهل بیت(ع) خانه و کاشانه خود را رها کرد و آواره شهر ها شد و در نهایت مقیم ایران گردید.
حجت الاسلام صابری در پایان با قدردانی از دست اندکاران محفل انس با قرآن کریم شهر دامنه، بر لزوم اجرای مستمر برنامه های قرآنی و رفع کاستی های این حوزه تاکید کرد.

انتهای پیام/ ایمنا

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها