• کدخبر: 56588
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۲۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۷
  • چاپ خبــر
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان خبر داد:

دستگیری شکارچیان «پازن» در کرکس و متخلفان شکار در فریدن

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اصفهان گفت: در روزهای گذشته چهار شکارچی به همراه لاشه دو پازن (کل کوهی) در منطقه شکار ممنوع کرکس و دو شکارچی نیز در مناطق حفاظت شده فریدن دستگیر شدند.

به گزارش دیار اقوام، مرتضی جمشیدیان در گفت‌وگوی، از دستگیری چهار شکارچی در منطقه شکار ممنوع کرکس نطنز خبر داد و اظهر داشت: همراه این افراد که با همکاری نیروی انتظامی شهرستان نطنز دستگیر شدند دو پازن (کل وحشی کوهی)  کشف شد و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی افزود: همچنین از متخلفان سه اسلحه ام یک جنگی، مهماتی شامل ۶۹ عدد فشنگ جنگی و ادوات شکار شامل سه دستگاه دوربین دو چشمی و سه عدد چراغ قوه کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان به ارزش‌های زیستی منطقه حفاظت شده و شکار ممنوع کرکس نطنز  اشاره و بیان داشت: موقعیت جغرافیایی و شرایط زیستی منطقه کرکس به گونه‌ای است که در شمار بهترین و مستعدترین مناطق حفاظت شده کشور قرار گرفته است.

وی ادامه داد: امکان وجود انواع جانوران وحشی اعم از خزندگان، پرندگان و پستاندارانی نظیر کل وبز، قوچ و میش وحشی، آهو، گراز (خوک وحشی)، گرگ، شغال، روباه، کفتار، گربه وحشی، پلنگ، تشی، پایکا ( نوعی موش صحرایی که در ارتفاعات زیست می‌کند) و غیره در این منطقه  وجود دارد.

جمشیدیان بیان داشت: طبق بند ب ماده ۱۲ قانون شکار وصید شکار غیر مجاز جانوران وحشی جرم محسوب و مستوجب مجازات است و علاوه بر آن جریمه ضرر و زیان شکار هر راس کل وحشی مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال است که باید به حساب دولت واریز شود.

وی با اشاره به اینکه در روزهای گذشته همچنین دو شکارچی در شهرستان فریدن پیش از اقدام به شکار دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند، ابراز داشت: از این متخلفان  یک سلاح شکاری ساچمه زنی پنج تیر کالیبر ۱۲ و نیمه اتوماتیک و پنج عدد فشنگ کشف و پرونده مربوطه جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شد.

انتهای پیام/ خبرگزاری مهر

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها