• کدخبر: 56560
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۵۰ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۷
  • چاپ خبــر
آغاز عملیات های امداد رسانی در پی بارش های اخیر:

۸۷ نفر در جاده فریدن اسکان اضطراری داده شدند/ امداد رسانی به مصدومان حادثه واژگونی مینی بوس

روز گذشته سانحه واژگونی یک دستگاه خودروی مینی بوس در گردنه کهیز در کیلومتر ۱۵ جاده دامنه – اصفهان را داشتیم که اخبار ضد و نقیض از آن منتشر شده است؛ از خبر سرنشینان ۲۲ نفر تا ۱۵ نفر این مینی بوس تا مصدومان ۴ نفر تا ۱۵ نفر آن بنابراین اولین سوال از رئیس جمعیت هلال احمر فریدن در این خصوص بود.

به گزارش دیار اقوام، در پی بارش بارندگی های اخیر در فریدن برای کسب اطلاعات از وضعیت امداد رسانی  جاده ای به سراغ رئیس هلال احمر فریدن رفتیم.

روز گذشته سانحه واژگونی یک دستگاه خودروی مینی بوس در گردنه کهیز در کیلومتر ۱۵ جاده دامنه – اصفهان را داشتیم که اخبار ضد و نقیض از آن منتشر شده است؛ از خبر سرنشینان  ۲۲ نفر تا ۱۵ نفر این مینی بوس تا مصدومان ۴ نفر تا ۱۵ نفر آن بنابراین اولین سوال خبرنگار ما از وی در خصوص این حادثه بود.

رئیس جمعیت هلال احمر فریدن با اشاره به حادثه فوق، اظهار کرد: در پی تماس تلفنی با مرکز اطلاعات و عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان مبنی بر واژگونی یک دستگاه خودروی مینی بوس در گردنه کیز در کیلومتر ۱۵ جاده دامنه – اصفهان، بلافاصله تیم‌های امدادی به استعداد یک دستگاه آمبولانس و خودروی نجات از پایگاه امداد جاده‌ای دامنه راهی محل حادثه شدند.

پرویز شجاعی افزود: بعد از رسیدن تیم‌های امدادی مشخص شد که ۶ نفر از ۲۲ سرنشین مینی بوس مصدوم هستند که بلافاصله مصدومان به بیمارستان شهید رجایی داران منتقل شدند که ۴ نفر آنها با مصدومیت جدی روبرو بودند که در بیمارستان پذیرش شدند و ۲ نفر پس از درمان سرپایی مرخص شدند.

وی در ادامه بیان کرد: در پی اعلام سازمان هواشناسی در خصوص بارندگی در سطح شهرستان سریعا وضعیت زرد به کلیه شعب جمعیت هلال احمر شهرستان اعلام شد.

شجاعی تاکید کرد: که با اعلام وضعیت زرد، پایگاه بین شهری به صورت آماده باش در آمده و تجهیزات پایگاه های هلال احمر به روز رسانی شدند بر همین اساس با توجه به گزارش حوادث ترافیکی، امداد رسانان در قالب سه تیم از ساعت ۱۶ روز دوشنبه اعزام شدند که تا ساعت ۴ بامداد امروز نیز در جاده های مواصلاتی مشغول فعالیت بودند.

رئیس جمعیت هلال احمر فریدن ادامه داد: در عملیات های امداد رسانی این دو روز اخیر ۸۷ نفر اسکان اضطراری، امداد رسانی به ۱۳۰ خودرو، توزیع ۱۱۷ زنجیر چرخ، توزیع جیره غذایی ویژه در راه ماندگان و اعزام ۶ نفر حادثه دیده واژگونی مینی بوس به مرکز درمانی انجام گرفت.

وی در پایان از رانندگان خواست تا با رعایت نکات ایمنی از وقوع حوادث و تصادفات جاده‌ای جلوگیری کنند.

انتهای پیام/ع

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها