• کدخبر: 56512
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۴۹ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۵
  • چاپ خبــر
در معارفه فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج فریدن عنوان شد:

سردار فدا: آموزه های عاشورا و بصیرت مردم، ۹ دی را رقم زد/ نماینده مردم فریدن: سران فتنه باید شکست حصر را در خواب ببینند

مراسم تکریم سرهنگ علی فتحیان و معارفه سرهنگ احسان سروش در سمت فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج فریدن برگزار شد.

به گزارش دیار اقوام، مراسم تکریم و معارفه فرمانده مقاومت بسیج ناحیه فریدن ظهر امروز با حضور جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان، نماینده مردم شهرستان فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین و میاندشت، مسئولان شهرستان و بسیجیان در نماز خانه ناحیه بسیج فریدن برگزار شد؛ در این مراسم پس از تکریم سرهنگ علی فتحیان، سرهنگ احسان سروش به عنوان فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج معرفی شد.

آزادی حلب به معنای شکست طرح وهابی – تکفیری آل سعود در منطقه بود

در این مراسم جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان با اشاره به رخدادهای سال ۸۸ ، اظهار کرد: در فتنه ۸۸ برخی باعث شدن به انقلاب آسیب جدی وارد شود و تمام دشمنان برای نابودی آن حول محور فتنه جمع شوند اما بار دیگر آموزه های عاشورا به کمک مردم با بصیرت آمد و ۹ دی جواب کوبنده ای برای فتنه گران بود.

سردار مجتبی فدا در ادامه با تبریک آزادی حلب، گفت: با فداکاری شهدایی همچون سردار شهید همدانی و با به کارگیری ظرفیت بسیج مردمی، هسته‌های نخستین بسیج و جبهه مقاومت پایگذاری شد و امروز شاهدیم که تدابیر مقام معظم رهبری و ایستادگی مردم سوریه به آزدی حلب انجامید.

جانشین فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) با بیان اینکه آزادی حلب به معنای شکست طرح وهابی – تکفیری آل سعود در منطقه بود، تصریح کرد:  امروز دنیای کفر و دولت‌های ارتجاع منطقه با آزادی حلب به عزا نشسته‌اند و چنان متأثر شده‌اند که چراغ‌های برج ایفل در فرانسه خاموش می شود و در برخی کشورهای منطقه عزای عمومی اعلام می شود.

وی افزود: ملت قهرمان سوریه، نیروهای مردمی سوریه اشغالگران را مفتضحانه بیرون کرده‌اند و این نشانه اقتدار امت اسلامی است اینکه رهبر نظام و امام امت به مقاومت تکیه می‌کنند چون نتیجه مقاومت و فرهنگ ایثار و شهادت پیروزی است و این جا است که معنی واقعی جهاد کبیر محقق می شود.

سردار فدا با اعلام اینکه بسیج به دنبال ایجاد همدلی و وحدت است، تاکید کرد: آدمی افسوس می خورد برای شهرستانی که ۷۰ سال فرمانداری دارد ولی مظلومیت و محرومیت آن هنوز برطرف نشده است و رفع محرومیت اتفاق نمی افتد مگر فقط با همدلی و وحدت در شهرستان.

وی با اشاره به مأموریت های بسیج در فریدن گفت: در جهت محرومیت‌زدایی در شهرستان فریدن باید سرمایه‌گذاری شود تا مردم در راستای اقتصاد مقاومتی همانند حماسه سیاسی حضور پرشوری داشته باشند.

ترکی:

سران فتنه باید شکست حصر  را در خواب ببینند

نماینده مردم شهرستان فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین و میاندشت در این جلسه با قدر دانی از زحمات سرهنگ فتحیان، عنوان کرد: بسیج در کشور و شهرستان منشاء خیر و برکت است و تفکر بسیجی می تواند تحولات عظیمی در شهرستان، کشور و حتی جهان ایجاد کند.

اکبر ترکی به نقش مهم سردار سلیمانی در آزادی حلب اشاره کرد و افزود: سردار قاسم سلیمانی با تکیه بر تفکر بسیجی، کانون فتنه در سوریه را به خوبی تشخیص داد و برای پاکسازی آن پافشاری کرد که اکنون شاهدیم که با آزادی حلب دشمنان چگونه نگران شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه سران فتنه ۸۸ باید شکست حصر را در خواب ببینند، تصریح کرد: برخی در مجلس و جاهای مختلف دیگر به دنبال شکست حصر سران فتنه هستند ولی آنها باید بدانند وقایع ۸۸ به گفته مقام معظم رهبری(مد ظله) فتنه بود و همین که آنها به شدت مجازات نشدند شاید بر ایشان کافی است.

ترکی افزود: این روزها شاهدیم دشمنان بار دیگر در ترویج تفکر «دین از سیاست جداست» تلاش می کنند و ما باید هوشیار باشیم که آنها می خواهند، جایگاه ولایت فقیه را زیر سوال ببرند و این همان موضوعی بود که سال ۸۸ دنبال می شد.

امام جمعه داران:

بسیج یک نهاد ظرفیت ساز است

امام جمعه داران در این مراسم سپاه و بسیج را یک نهاد ظرفیت ساز معرفی کرد و گفت: اگر برنامه ریزی درست و صحیح داشته باشیم می توانیم حتی تهدیدها را به فرصت بدل سازیم و این کار از عهده بسیج و بسیجیان بر خواهد آمد.

حجت الاسلام اسماعیل سیاوشی، بسیج را نماد مهربانی، دلسوزی برای مردم، ایمان و تمام خوبی ها دانست و تاکید کرد: امروزه، تفکر بسیجی به تمام دنیا صادر می شود و کشورها به دنبال ساختن نمونه های به مانند بسیج هستند تا بتواند از ظرفبت های مردمی خود استفاده کنند.

وی با بیان اینکه بسیج همواره استوار خواهد ماند، بیان کرد: احزاب و گروه ها به مرور زمان از بین خواهند رفت ولی بسیج با تکیه به مردم و آموزه های اسلامی به راه خود ادامه خواهد داد و باید بتوان از ظرفیت آن استفاده کرد.

سرهنگ علی فتحیان، فرمانده سابق ناحیه مقاومت بسیج فریدن که اکنون سکان دار ناحیه مقاومت بسیج فلاورجان شده اند، مهربانی و خوبی مردم فریدن را بهترین خاطره و سوغات دوره خدمت خود عنوان کرد و گفت: شهرستان فریدن برای پیشرفت و توسعه به همدلی و یک دلی نیازمند است.

وی با اشاره به این آیه قرآن که «خداوند سرنوشت هیچ قومی و «ملّتی» را تغییر نمی دهد مگر آنکه آنها خود تغییر دهند»، تاکید کرد: باید بدانیم باید برای تغییر سرنوشت شهرستان باید هم زبان و همدل بود.

سرهنگ احسان سروش فرمانده جدید مقاومت بسیج ناحیه فریدن نیز در این مراسم رسیدن به قله های موفق را منوط به سرسپردگی از ولایت دانست و بیان کرد: برخی با جملات زیبا در ظاهر نشان می دهند که تحت فرمان رهبری هستند اما عمل شان این را ثابت نمی کند.

وی ادامه داد: بسیجیان و تمام سربازان ولایت تا پای جان سرسپرده رهبری هستند و در برابر تمام دشمنان و فتنه گران خواهند ایستاد و مقاومت می کنند و نمی گذارند کوچکترین خدشه ای به این نظام وارد شود.

سرهنگ سروش تامل با مردم را جزء برنامه های اصلی خود عنوان کرد و ادامه داد: تلاش ما بر این است که از تمام ظرفیت ها برای بهتر ساختن شرایط موجود استفاده کنیم و ان شاء الله که بتوانیم در این راه موفق باشیم.

انتهای پیام/ع

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها