• کدخبر: 56497
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۲۰ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۴
  • چاپ خبــر
مشکلات آب شرب فریدن ادامه دارد

نیترات کم بود؛ گل هم اضافه شد+تصویر

مشکل آب شرب فریدن همواره به دلایل مختلف یکی از معضلات اصلی این شهرستان بوده و باعث بروز نارضایتی مردم شده است.

به گزارش دیار اقوام، چند سالی است که معضل آب گریبان گیر مردم این شهرستان شده و سلامتی آنان را در معرض خطر قرار داده است.

پس از بررسی‌های گسترده گروه‌های تحقیقاتی از دانشگاه‌های بزرگ کشور در منطقه فریدن، مشخص شد آب این منطقه بیش‌ از حد مجاز دارای نیترات است و باید هر چه سریع‌تر برای حل این مشکل اقداماتی صورت بگیرد.

حمیدرضا رحمانی در درس گروهی آموزشی نیترات و آلودگی آب با اشاره به این که نیترات یکی از عوامل تهدید کننده سلامت انسان‌هاست و افزایش میزان نیترات در بدن انسان منجر به شیوع انواع سرطان و تومور می‌شود،خاطرنشان کرد: متأسفانه بیش از ۵۰ درصد آب شرب شهرستان فریدن دچار نیترات است.

وی با اشاره به این که میزان استاندارد نیترات موجود در آب ۵۰ میلی‌گرم در یک لیتر است، تصریح کرد: بیشترین میزان نیترات در محصولات کشاورزی است که ناشی از مصرف کودهای آلی شیمیایی است.

عضو هیأت‌ علمی مرکز تحقیقات کشاورزی اصفهان اضافه کرد: استفاده از کودهای شیمیایی در تولید محصولات کشاورزی علاوه بر تولید محصولات با نیترات بالا باعث آلوده شدن خام و منابع آب زیرزمینی به نیترات می‌شود.

فارغ از این قضایا با توجه به این که شهرستان فریدن در حوضه آبریز زاینده‌رود قرار دارد و با توجه به وجود مقادیر زیاد نیترات در آب شرب مصرفی مردم و این که ممکن است باعث بروز بیماری‌های مختلف شود، اما هنوز مجوز برداشت آب از سرچشمه‌های زاینده‌رود برای این شهرستان صادر نشده است.

استاندار اصفهان در سفر سال گذشته خود به فریدن از حل شدن معضل آب شرب فریدن خبر داده بود، ولی این مشکل کماکان به قوت خود باقی است.

حتی در روزهای گذشته اخباری مبنی بر گل‌آلود بودن آب شرب در شهرداران مخابره شد که گلایه مردم و مطالبه حل مشکل از سوی مسؤولان را به‌ طور جد به دنبال داشت.

انتهای پیام/فارس اصفهان

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها