• کدخبر: 56410
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۱۱ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲۵
  • چاپ خبــر
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فریدن بیان کرد:

کاهش ۹۸ درصدی وقوع جرم در هشت ماه اول سال در فریدن

سرهنگ محمدی از کشف و ضبط ۱۲۰ کیلوگرم از انواع مواد مخدر در هشت ماه گذشته سخن به میان آورد و تصریح کرد: با انجام بیش از ۱۵۰ طرح و عملیات پاکسازی و انهدام پاتوق های تهیه و توزیع مواد مخدر و دستگیری عاملان اصلی، ۴۳۶ درصد افزایش کشف مواد مخدر را داشتیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فریدن با بیان اینکه وقوع جرم در ۸ ماهه نخست امسال در فریدن ۹۸ درصد کاهش یافته است، گفت: در سال های گذشته وقوع جرم نسبت به سرانه جمعیت از هر ۱۰۰۰ نفر در ماه بالغ بر ۳۰ نفر مرتکب جرم می شدند ولی اکنون از هر ۱۰۰۰ نفر، یک نفر مرتکب جرم می شود.


سرهنگ رضا محمدی در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه ظهر امروز در تشریح عملکرد ۸ ماه پلیس فریدن گفت: یکی از ماموریت نیروی انتظامی ، ارتباط با مردم و جلب اعتماد برای مشارکت در انجام ماموریت ها بی شمار پلیس است.
سرهنگ محمدی با اشاره به این که ۶۶ درصد پرونده های اجرای به دوایر مشاوره کلانتری ها منجر به صلح و سازش شده است، از کاهش ۲۲ درصدی نزاع و درگیری در فریدن خبر داد و افزود: مردم هیجان و خشم خود را کنترل کرده و نگذاشته اند به یک رفتار پرخاشگرانه تبدیل شود.
وی در بحث مبارزه با سرقت تاکید کرد: طی عملیات های مختلف پاکسازی با شناسایی و انهدام باندهای فعال سارقین در سطح شهرستان، افزایش ۱۰ درصدی دستگیری سارقان و کاهش ۱۴ درصدی وقوع سرقت را داشته ایم.
فرمانده نیروی انتظامی فریدن از کشف و ضبط ۱۲۰ کیلوگرم از انواع مواد مخدر در هشت ماه گذشته سخن به میان آورد و تصریح کرد: با انجام بیش از ۱۵۰ طرح و عملیات پاکسازی و انهدام پاتوق های تهیه و توزیع مواد مخدر و دستگیری عاملان اصلی، ۴۳۶ درصد افزایش کشف مواد مخدر را داشتیم.
سرهنگ محمدی در ادامه با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی تماس های مردمی با فوریت پلیس ۱۱۰، اظهار کرد: هشت ماه سال جاری ۳ هزار و ۸۷۸ تماس در سامانه پلیس ثبت که از این تعداد ۲ هزار و ۳۰۱ مورد تماس های عملیاتی و یک هزار و ۵۷۷ مورد تماس های مشاوره ای است.
وی ادامه داد: در هشت ماه سال جاری صدور ۲هزار و ۳۴۴ جلد گواهینامه هوشمند و یک ‌هزار پلاک خودرو و موتورسیکلت در طرح خدمات پلیس به شهرواندن بوده است.

این مقام ارشد انتظامی، پیرامون اعزام مشمولان به خدمت مقدس سربازی، تاکید کرد: در این حوزه بیش از یک هزار و ۱۲۵ پرونده معافیت تشکیل و کارت صادر شد و اعزام مشمول ۲۹۱ مورد بوده که مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد افزایش داشته است.
فرمانده نیروی انتظامی فریدن با بیان اینکه استمرار و جدیت پلیس در ارتقاء رضایت مندی شهروندان از عملکرد پلیس است، تصریح کرد: کار کرد پلیس بر مبنای نیاز اجتماعی مردم است لذا بر اساس منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) سعی کردیم تا ارتباط و تعامل با مردم به بهترین شکل در جامعه صورت پذیرد.
وی با تقدیر از اهل قلم، از رسانه به عنوان همراه و بازوی پلیس یاد کرد و افزود: پلیس بدون رسانه نمی تواند امنیت روانی در جامعه را ایجاد نماید.
سرهنگ محمدی از برگزاری همایش بزرگ پیشگیری از جرم در نیمه اول دی ماه خبر داد و تاکید کرد: این همایش که با حضور اساتید و نخبه گان دانشگاه های معتبر کشوری انجام خواهد شد و با فراخوانی که صورت گرفته مقاله های بسیار خوبی برای شرکت در این همایش ارسال شده است.
این فرمانده در ادامه طرح شورای معتمد پلیس را جزء طرح های تحولی و راهبردی معاونت اجتماعی نیرو انتظامی دانست و عنوان کرد: این طرح با هدف تحقق ۸ اصل سوم قانون اساسی مبنی بر ضرورت ایجاد بسترهای لازم به منظور مشارکت مردم در حوزهای اجتماعی، فرهنگی و شناسایی عوامل آسیب زایی محلی در سطح شهرستان انجام گرفته است.

انتهای پیام/ع

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها