• کدخبر: 56404
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۰۱ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲۴
  • چاپ خبــر
یکی از اساتید دانشگاهی در فریدن نوشت؛

فریدن، سرزمین سوالات بی پاسخ!!

حب الوطن من الایمان. ضعف برخی مردم ومسئولان در نداشتن حب وطن اظهر من الشمس است، این دلسردی و دلمردگی درد بزرگ و لاینحل ما شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن- محمد صادقی نوشت؛ متاسفانه “درد” را ا هر طرف که بخوانیم می شود درد!!! وبدتر اینکه اگر درمان برعکس انجام شود می شود: “نامرد”.یعنی مشکلات دوبرابر می شود . اری! اینجا سرزمین بی اعتمادی ها،مهاجرت ها و دلسوزی های همیشگی انسانهای لایقی است که دستشان از همه مناصب قدرت و اجرا کوتاه است.
به گفته ی دانشمندان “اعتماد” منشا توسعه است واگر مردم در جامعه ای به مسئولان خویش اعتماد نداشته باشند میشود فاتحه ی ان جا را خواند و حلوایش را خورد! اما سوال مهم این است که اعتماد چگونه و در چه فرایندی در جوامع به وجود می اید؟
در همین رابطه شاید بتوان موارد ذیل را از اهم آنها دانست:
۱-مهمترین موضوع کارامدی مسئولان است به این معنا که اگر مسئولی قدر فرصت خدمت رسانی بداند و “باد خزان را بر تدابیرشان دست تطاول نباشد” می تواند با خردمندی مملکت را اباد کند.
۲-“حل مشکل” دو سر دارد یکی مسئولان و دیگری خود مردم. هر دو طرف باید تلاش کنند نه فقط یک سمت.در واقع بوق زدن کنار بیمارستان و رحم نداشتن نسبت به همدیگر را دولت نمی تواند حل کند این وظیفه مردم است.
۳-حل هر مشکلی ابزارهایی داردکه باشناخت انها می توان به یک اجرای خوب رسید.ابزارهای منطقه ما کشاورزی ،دامداری، گردشگری و شرکت های تعاونی است. چرا به اینها به عنوان ابزار رفع مشکلات نگاه نمی شود؟ یا درست نگاه نشده است؟
۴-در فرین بزرگ کسی حق ندارد بگوید من چکاره ام یا از دست من کاری بر نمی اید. هرکسی باید سهم خودش را ایفا کند ولو به قدر ذره ای!
حقیقتا با تمام وجود کار کنیم و اگر کسی دیگران را به مهاجرت غیر عاقلانه دعوت کرد بی ریشه بخوانیم و انها را غیر مسئول نسبت به خود بدانیم. و مطمئن باشیم که در لاک خود بودن دردی را دوا نمی کند باید همه با هم کاری کنیم کارستان.
۵-متاسفانه “درد” را ا هر طرف که بخوانیم می شود درد!!! وبدتر اینکه اگر درمان برعکس انجام شود میشود “نامرد”.یعنی مشکلات دوبرابر می شود پس بهتر است مرم و مسئولین امیدوار باشند و از یاس وناامیدی رویگردان.بزرگترین سلاح شیطان همین ناامیدی است.
۶-حب الوطن من الایمان. ضعف برخی مردم ومسئولین در نداشتن حب وطن اظهر من الشمس است.این دلسردی و دلمردگی درد بزرگ و لاینحل ما شده است و خطاب به انانی که از دستشان کار می اید:
ای انکه به اقبال تو در عالم نیست گیرم که غمت نیست، غم ماهم نیست
و
در یاب اکنون که نعمتت هست به دست کین دولت و ملک میرود دست به دست
انتهای پیام/ع

نویسنده

نوشته شده توسط سپهر و علی در آذر ۲۵ام, ۱۳۹۵

امیدوارم نماینده شهرستان این مطلب رابخواند!
ما دانش اموزیم و دوست داریم مدارس ما تجهیزات بهتری داشته باشد

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها