• کدخبر: 56346
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۰۵ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲۲
  • چاپ خبــر

طرح سوال ۷ نماینده از وزیرخارجه به خاطر برکناری سفیر ایران در سوریه

هفت نماینده مجلس شورای اسلامی به دلیل برکناری سفیر ایران در سوریه از وزیر امور خارجه طرح سوال کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن، هفت نماینده مجلس شورای اسلامی به دلیل برکناری سفیر ایران در سوریه از وزیر امور خارجه طرح سوال کردند.

در این سوال که از سوی جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در اختیار خبرنگاران گذاشته شده آمده است: چرا در اوج حوادث کشور سوریه،‌ دیپلمات انقلابی ایران در سوریه را شبانه به تهران بر می‌گردانید بدون اینکه جایگزین مناسب ایشان هماهنگ و انتخاب شده باشد.

جواد کریمی قدوسی،‌ سیدمحمدجواد ابطحی، اکبر ترکی، ذبیح الله نیک فر، سیدصادق طباطبایی، سیدناصرموسوی لارگانی و عباس گودرزی هفت نماینده سوال کننده از وزیر خارجه درباره برکناری شیبانی سفیر ایران در سوریه هستند.

در شرح این سوال آمده است: پیرو برکناری دیپلمات انقلابی امیر عبداللهیان، شاهد برکناری دیپلمات انقلابی و مقاوم جمهوری اسلامی که در اوج حوادث و بحران های آن منطقه ثابت در آن سنگر ماند و حتی خانواده خود را در شبی که قرار بود آمریکا حمله گسترده خود را به سوریه آغاز کند از آن کشور خارج نکرد.

جنابعالی خوب می دانید که در این شرایط هیچ کشوری دست به این اقدامات نسنجیده نمی زند مگر اینکه بخواهد به جریانی امتیاز بدهد. سیاست وزارت خارجه در دفاع از جریان مقاومت در این شرایط حساس به شدت زیر سوال است. شما می توانستید آقای شیبانی را با یک حکم ویژه در آن سنگر حفظ نمایید،‌ تا اوضاع آن کشور تثبیت شود ولی این اقدام را انجام ندادید.

انتهای پیام/ایسنا

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها