• کدخبر: 56085
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۲۴ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۷
  • چاپ خبــر

سقوط بالگرد در دریای خزر

یک منبع آگاه در شرکت نفت خزر با بیان اینکه اجساد ۳ نفر از سرنشینان بالگرد شرکت نفت خزر از دریای خزر بیرون آورده شده است گفت: جست‌وجو برای یافتن ۲ نفر باقیمانده همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن،  فرماندار بهشهر اعلام کرد یک فروند بالگرد که صبح امروز با ۵ سرنشین برای نجات یک مصدوم در سکوی نفتی در آب‌های خزر اعزام شده بود در همان دقایق اولیه سقوط کرد.

سید خالق سجادی با اعلام این خبر که یک فروند بالگرد متعلق به شرکت نفت‌خزر و سکوی نفتی امیرکبیر، صبح امروز در دریای خزر سقوط کرد، افزود: این بالگرد که برای نجات دو مصدوم به سمت سکوی امیرکبیر حرکت کرده بود در زمان بازگشت سقوط کرد.

وی ادامه داد: این بالگرد حامل پنج سرنشین بوده که ساعت ۴:۳۰ صبح امروز پس از ۲۰ ثانیه پرواز و برخاستن از روی سکو سقوط کرد.

سجادی گفت: تاکنون پیکر سه تن از سرنشینان این بالگرد پیدا شده و نیروهای امدادی در حال جست‌وجوی سایر سرنشینان و کشته‌شدگان احتمالی هستند.

فرماندار بهشهر ادامه داد: بالگرد یاد شده برای انتقال یکی از کارکنان دکل نیمه شناور امیرکبیر که دچار سکته قلبی شده بود، به این دکل عزیمت کرده بود.

همچنین علی اصولی مدیرکل حراست وزارت نفت در ادامه با بیان اینکه هم‌اکنون تیم ویژه‌ای عملیات یافتن سرنشینان دیگر را در نزدیکی سکوی حفاری نیمه شناور ایران امیرکبیر آغاز کرده گفت: علت این حادثه در دست بررسی است.

وی تصریح کرد: خلبان، کمک خلبان، فرد بیمار و نیروی امدادگر، سرنشینان این بالگرد بودند.

این اتفاق در حالی رخ داده است که در سقوط بالگرد شرکت فلات قاره در سال گذشته نیز دقیقا چنین اتفاقی رخ داده بود و بالگرد برای انتقال یک بیمار اورژانسی در آب‌های خلیج فارس سقوط کرد.

یک منبع آگاه در شرکت نفت خزر با بیان اینکه اجساد ۳ نفر از سرنشینان بالگرد شرکت نفت خزر از دریای خزر بیرون آورده شده است گفت: جست‌وجو برای یافتن ۲ نفر باقیمانده همچنان ادامه دارد.

در توضیح حادثه رخ داده برای بالگرد این شرکت در دریای خزر گفت: ساعت ۳ بامداد اعلام سانحه درباره یک از کارکنان دکل نیمه شناور امیرکبیر در دریای خزر انجام شد و بالگرد برای انتقال وی اعزام شد.

وی ادامه داد: بالگرد فرد سانحه دیده را دریافت کرد اما حین برگشت به منطقه برای رساندن مصدوم به بیمارستان در ساعت ۴:۳۰ صبح دچار حادثه شد.

وی افزود: این بالگرد ۵ نفر سرنشین شامل خلبان و کمک خلبان، ۲ نفر نیروی فنی و فرد مصدوم داشته است که اجساد ۳ نفر از آنا از آب گرفته شده و جست‌وجو و نجات برای پیدا کردن اجساد بقیه سرنشینان در حال انجام است.

این منبع آگاه ادامه داد: اعضا کمیته بحران شرکت در حال عزیمت به مازندران هستند تا وضعیت را بررسی کرده و درباره آن تصمیم‌گیری کنند.

وی تصریح کرد: هنوز دلیل وقوع این حادثه معلوم نشده است چرا که نه کسی صدایی شنیده و نه با توجه به زمان وقوع حادثه چیزی دیده است و صرفاً بالگرد از روی رادار حذف شده است.

وی تأکید کرد: هنوز نقطه دقیق سقوط بالگرد مشخص نیست.

به گزارش فارس در تیر ماه سال ۹۴ نیز یک بالگرد شرکت نفت فلات قاره در خلیج فارس سقوط کرد که به کشته شدن هر ۴ سرنشین این بالگرد منجر شد. شرکت نفت فلات قاره چند ماه بعد شاهد سقوط بالگرد دیگری بود که خوشبختانه تلفاتی در پی نداشت.

انتهای پیام/

 

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها