• کدخبر: 55969
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۴۵ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۳
  • چاپ خبــر

نماینده فریدن نامه استیضاح وزیر اقتصاد در مجلس را امضا کرد+متن طرح

طرح استیضاح علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد و امور دارایی با امضای ۶۰ تن از وکلای ملت تقدیم هیئت‌رئیسه پارلمان شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن،طرح استیضاح علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد و امور دارایی با امضای ۶۰ تن از وکلای ملت تقدیم هیئت‌رئیسه پارلمان شد.
تعدادی از نمایندگان که طرح استیضاح علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد و امور دارایی را امضا کرده اند به شرح زیر است:
حسین مقصودی نماینده سبزوار، علی کرد نماینده خاش، امیر خجسته نماینده همدان، حسن نوروزی نماینده رباط کریم، فرهاد تجری نماینده قصر شیرین، سید قاسم جاسمی نماینده کرمانشاه، حسن سلیمانی نماینده کنگاور، احمد صفری نماینده کرمانشاه، سید جواد حسینی کیا نماینده سنقر، سید محمد باقر عبادی نماینده بیرجند، سلام امینی نماینده ایلام، منصور مرادی نماینده مریوان و سروآباد، فرهاد فلاحتی نماینده قائنات و اکبر ترکی نماینده فریدن و فریدون شهر.
فریدن یکی از شهرستان های غرب استان اصفهان است که با توجه به داشتن پتانسیل های بالای اقتصادی در زمینه های کشاورزی، گردشگری، معادن غنی و …. می توانست بازوی اقتصادی استان اصفهان شود اما جزء محروم ترین مناطق  این استان به شمار می رود و به علت نبود صنایع تبدیلی و صنعت اشتغال زا بیشترین مهاجرت را به شهر های بزرگ دارد.
فروش نرفتن محصولات کشاورزان این خطه بدهی های بانکی سنگینی را نیز به آنها تحمیل کرده است و در ادامه باید آمار بیکاری بالای جوانان  فریدن را نیز به اوضاع اسفناک این خطه باید اضافه کرد که موجب بالا رفتن معضلات اجتماعی به مانند طلاق، اعتیاد و …. شده است و سطح رفاهی و قدرت خرید نیز در این منطقه به صورت چشم گیری کاهش پیدا کرده است که این وضعیت کاسبی را نیز به شدت تحت شعاع خود قرار می دهد.
در متن این نامه از نارضایتی شدید مردم به وضع اقتصادی و کاهش سطح رفایی و سرانه قدرت خرید مردم از جمله دلایل طرح استیضاح وزیر اقتصاد اعلام کردند.

انتهای پیام/ع

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها