• کدخبر: 55478
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۵۴ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۸
  • چاپ خبــر
فرماندار شهرستان فریدن:

امروز پدافند غیر عامل یکی از دغدغه های مقام عظمای ولایت است

رضایت با اشاره به جنگهای دیگر مسلمانان در طول تاریخ تصریح کرد: یکی دیگر از دغدغه های مقام عظمای ولایت فرهنگ می باشد و دشمن نیز امروز به دنبال جنگ نرم بوده و با تهاجم فرهنگی قصد ورود به جامعه مسلمانان را دارد که فضای سایبری نمونه بازر این موضوع می باشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن ، فرماندار فریدن روز گذشته در سخنرانی بعد از خطبه های نماز جمعه با ادای احترام به مقام والای شهدا و ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم شریف، ولایی و مومن شهرستان فریدن ، گفت : امیدوارم با همکاری ،همدلی ،همیاری و همراهی شما عزیزان در پرتو الطاف ارواح طیبه شهدا شهرستان بتوانم خدمتگزار خوبی برای شما باشم.
کمال رضایت با اشاره به هفته پدافند غیر عامل، اظهار کرد: امروز پدافند غیر عامل یکی از دغدغه های مقام عظمای ولایت می باشد و اصول اولیه این پدافند را می توانید در نیت و هدف شهید فهمیده دید.
وی ادامه داد: در پدافند غیر عامل انسان ابتدا باید از عقل خود استفاده نماید در درجه دوم تدبیرکند و سپس اراده راسخ داشته باشد که شهید فهمیده نیزبا بستن نارنجک به کمر خود و رفتن به زیر تانک توانست با فکر و تدبیر عالی جلوی پیش روی تانکهای دشمن را بگیرد.
فرماندار شهرستان فریدن با بیان اینکه کلمه پدافند به معنی ضد جنگ می باشد اذعان کرد: در پدافند غیر عامل ما ضد حرکات اصلی و عملی که دشمن نمی تواند انجام دهد گام برمی داریم و همان طورکه مقام عظمای ولایت فرمودند پدافند غیر عامل برای همیشه خواهد بود نه برای یک مقطع خاص.
رضایت افزود: وظیفه عملیاتی سازمان پدافند سازمان دهی ، طرح ریزی ،هدایتِ راهبردی و مقابله با تهدیدات است و در زمان جنگ نیز علیرغم اینکه در کنار عراق قدرتهای دیگر جهان با پیشرفته ترین تجهیزات حضور داشتند اما نتونستند در برابر تدابیر رهبر انقلاب ،عقل و ایمان و اراده آهنین ملت ایران اسلامی مقابله نمایند و دلیر مردان ایران پیروز میدان عرصه هشت سال دفاع مقدس بودند.
نماینده دولت در فریدن با اشاره به جنگهای دیگر مسلمانان در طول تاریخ تصریح کرد: یکی دیگر از دغدغه های مقام عظمای ولایت فرهنگ می باشد و دشمن نیز امروز به دنبال جنگ نرم بوده و با تهاجم فرهنگی قصد ورود به جامعه مسلمانان را دارد که فضای سایبری نمونه بازر این موضوع می باشد.
رضایت ادامه داد: همه تلاش دشمن نیز این است که ما را نسبت به خودمان بی تفاوت نماید و ما باید با این بی تفاوتی به مقابله برخیزیم بعنوان مثال یکی از دغدغه های این شهرستان بحث اشتغال می باشد و علیرغم اینکه مشکل اشتغال یک بحث کلان در سطح کشور بوده اما آیا ما خودمان برای این موضوع کاری انجام داده ایم و گامی برای حل این معضل برداشته ایم.
وی گفت: در نگاهی ساده شاید با به کار گرفتن یکی از افراد و جوانان فامیل در حرفه و شغل خود بتوانیم گامی در جهت رفع این مشکل در شهرستان برداریم و همین موضوع باعث می شود نسبت به اطراف خود بی تفاوت نباشیم .

انتهای پیام/ روابط عمومی فرمانداری

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها