• کدخبر: 55380
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۵۸ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۴
  • چاپ خبــر

وضعیت نامناسب جاده مواصلاتی روستاهای گردشگری فریدن/ تصاویر

در این گزارش به وضعیت جاده ای می پردازیم که روستاهای تاریخی مانند نماگرد، سفتجان، چیگان، غرغن، سوران، قعله ملک، ننادگان و خویگان سفلی را به یکدیگر متصل می کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن، یکی از مهم ترین فرصت های پیش رو برای شهرستان فریدن در حال حاضر مطمئنا عرصه ها گردشگری این منطقه است زیرا تمدن چند هزار ساله ای این منطقه آثار تاریخی بی بدیل را به جا گذشته که هر گردشگر و توریستی را به وجد می آورد.

پایگاه خبری فریدن در این گزارش می خواهد به یکی از زیر ساخت های مهم توسعه این عرصه یعنی جاده های مواصلاتی اشاره کند که امروزه در شهرستان ما وضعیت برخی از آنها بسیار نامناسب است.

مطمئنا اگر زمانی از گردشگری دعوت برای بازدید از شهرستانی شود اولین سوال پیش روی آن چگونگی وضعیت جاده ها است.

در ادامه به وضعیت جاده ی می پردازیم که روستاهای تاریخی مانند نماگرد، سفتجان، چیگان، غرغن، سوران، قعله ملک، ننادگان و خویگان سفلی را به یکدیگر متصل می کند.

ابتدا باید بیان کرد: بخشی از مسیر ذکر شده در ماه های اخیر آسفالت شد یعنی بخش های که مربوط به داخل خود روستاها بود اما مسیرهای برون روستای  هیچ گاه از نهضت آسفالت بهره مند نشد در این میان جاده روستای نماگرد که در ورودی روستاهای دیگر است، وضعیت نامناسبتری نسبت به آنها دارد.

جالب است که بدانیم نماگرد از روستاهای است که عملیات اصلاح شبکه آب رسانی نیز در آن صورت گرفته است سال گذشته وقتی گزارش در این خصوص تهیه شد، مسئولان بیان کردند بعد از اصلاح شبکه آب رسانی کار آسفالت ریزی انجام خواهد شد اما بعد از اصلاح شبکه این امر صورت نگرفت.

تصاویر زیر که مخاطبان مشاهده می کنند جاده نماگرد در تاریخ ۹۳/۲/۱۱   می باشد.

در ادامه تصاویری مشاهده می کنید که به تازگی از این جاده گرفته شده که نشان دهنده وضعیت نامناسب این جاده در سایه بی توجهی مسئولان است.

امروز وقتی با برخی از رانندگان و اهالی این روستا گفتگو کردیم، آنها به نکاتی خوبی اشاره کردند.

یکی از رانندگان با بیان اینکه من مشتری دائمی این جاده هستم، بیان کرد: به علت همین ناهمواری ها، چندین بار به تعمیرگاه مراجعه کردم و این امر باعث تحمیل یک هزینه ی اضافی بر ما شده است.

وی با بیان اینکه این جاده سر تا سر پر از ناهمواری است، بیان کرد: در این میان جاده درون روستای نماگرد علاوه بر باریک بودن وضعیت نامناسب تری نسبت به دیگر قسمت های دارد.

یکی از اهالی روستا با بیان اینکه دهیار نماگرد پیگری های زیادی برای تعمیر جاده انجام داده گفت: شاهد این هستیم که مدیران مربوطه با وعده ها و امروز و فردا کردن ها از تعمیر آن شانه خالی می کنند.

همچنین وی علت باریک بودن جاده را عقب نشینی نکردن برخی از اهالی دانست و بیان کرد: اگر ساختمان های در همین روستا ساخته و در اختیار افرادی که مجاور جاده قرار دارند بدهند مطمئنأ عقب نشینی خواهند کرد زیرا برخی از آنها خانه مسکونی شان هست و با تخریب آنها منزل دوم ندارند.

خاطر نشان می کنیم این مسیر یکی از شلوغ ترین مسیرهای روستای فریدن نیز به شمار می رود که این ناهمواری واکنش تند رانندگان و بدبینی از مسئولان را به دنبال داشته است.

همچنین مسئولان باید سرمای فریدن را نیز در نظر بگیرند که زمان آن نزدیک است و عملا فصل کاری در جاده ها به پایان می رسد.

حال سوال اینجاست که خود مسئولان بارها این جاده را پیمودند ولی چرا تنش های آن را ندیدند؟!

انتهای پیام/ع

نویسنده

نوشته شده توسط میثم در آبان ۴ام, ۱۳۹۵

سلام آیا این فریدن صاحب ندارد . آیا فقط مسولین فریدن به فکر خودشون هستند. آیا مسولین فریدن نمی توانند از این شهرستان محروم حمایت کنند. آیا این نیست که کسانی در فریدن بزرگ مسئول هستند که کاملا بی خیال هستند و با پارتی و رابطه به سمت های خاصی گمارده شده اند . مردم فریدن تا کی باید چوب ندانم کاری برخی از مسولین بخورند .فریدن بزرگ کسی را میخواهد که دلسوز مردم فقیر این منطقه باشد نه برخی که …..

نویسنده

نوشته شده توسط عملیات آسفالت ریزی جاده گردشگری فریدن آغاز شد - فریدن نا در آبان ۲۹ام, ۱۳۹۵

[…] پایگاه خبری چندی پیش گزارشی انتقادی از وضعیت نامطلوب این جاده منتشر کرده بود که اشاره ای نیز به وضعیت اسفناک […]

نویسنده

نوشته شده توسط عملیات آسفالت ریزی جاده گردشگری فریدن آغاز شد - هاست-رایگان-Free-Host-Domain در آبان ۳۰ام, ۱۳۹۵

[…] پایگاه خبری چندی پیش گزارشی انتقادی از وضعیت نامطلوب این جاده منتشر کرده بود که اشاره ای نیز به وضعیت اسفناک […]

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها