• کدخبر: 54932
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۰۳ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۷/۸
  • چاپ خبــر
نوشته ای برای شهدا:

جای خالی شهدا در فضاهای مجازی حس می شود/ رشادت های رزمندگان فریدنی در هشت سال دفاع مقدس

این روزها برخی که در سایه این نظام بودند و در عرصه های گوناگون خدمت کردند برای رسیدن به قدرت سر در گم شدند و فرزندانشان در این شهرستان کانال می زنند و از آغاز پست هایشان که شروع می کنند نظام را نشانه می روند، ارزش ها و آرمانهایمان را به سخره می گیرند و اگر فردی نیز معترض رفتار آنها می شود اعضای آن گروه آن را خشک مذهب، تند رو، جیره خوار و…. معرفی می کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن، این روزها همه جا برای زنده نگه داشتن هشت سال دفاع مقدس بسیار تلاش می کنند اما باز هم این همه برنامه های مختلف و گوناگون نمی تواند گوشه ای کوچکی از رشادت های آن روز های شهدا و رزمندگانمان را به تصویر بکشد.
شهرستان فریدن نیز یکی از شهرستانهای کشورمان است که با ۲۳۶ شهید گلگون کفن در عرصه دفاع مقدس افتخار آفرینی کرده است ولی بعد از آن جنگ نابرابر هیچ گاه نتوانستیم آنگونه که شایسته شهدا و رزمندگان این منطقه است به رشادت های این عزیزان بپردازیم و آنان را به نسل سومی ها معرفی کنیم.
امروزه جای رفتار و منش شهدا و یادگاران جنگ که امثال ما نتوانستیم آنگونه که بودند معرفیشان کنیم در فضاهای مجازی شهرستانمان بسیار حس می شود.
حرف من اینجاست که چرا شهدا توانستن کانالهای مختلف بزنند تا حیثیت، شرف و ناموس ایرانی به غارت نرود، چرا آنها توانستن در کانالهای که زده بودند و به خون خود غلطیدند برای کشورمان سربلندی به ارمغان بیاورند اما حال ما نمی توانیم در امنیتی که آنها برای ما به ارمغان آوردند کانال، گروه و ….. بزنیم تا حداقل بتوانیم آنها را معرفی کنیم.
نمی دانم به کجا می رویم؟ نمی دانم در کدامین گرداب دنیا غرق شدیم که تاکنون نتوانستیم از این گرداب خارج شویم؟
این روزها برخی که در سایه این نظام بودند و در عرصه های گوناگون خدمت کردند برای رسیدن به قدرت سر در گم شدند و فرزندانشان در این شهرستان کانال می زنند و از آغاز پست هایشان که شروع می کنند نظام را نشانه می روند، ارزش ها و آرمانهایمان را به سخره می گیرند و  اگر فردی نیز معترض رفتار آنها می شود اعضای آن گروه آن را خشک مذهب، تند رو، جیره خوار و…. معرفی می کنند.

 

برخی دیگر هم شهدا را ابزار منافعشان قرار دادند و زمانی که به بن بست ها می رسند از شهدا یاد می کنند و برایشان مثنوی ها می گویند اما باید بگوییم شهدا مردان و زنان بی ادعای بودند که شجاعت و دفاع از ولایت را در میادین جنگ و کارزا به رخ جاماندگان و دنیا طلبان کشیدند و اکنون نیز باید بدانیم راه آنها توسط شیر مردان حرم، مدافعان اسلام و افسران جنگ نرم ادامه پیدا کرده که آنها نیز از تهمت ها و ناسزاها دنیا طلبان و شهوت رانان در امان نیستند.
حال نمی دانیم چه شده است که این کانال های مجازی و برخی از گروه ها گویا فراموش کردند که شهدا کانال ها زدند که ما شبیخون نخوریم و ما ناموسمان به تاراج نرود، آنها گویا فراموش کردند رزمندگان مثل برخی ادمین ها نبودند که این روزها قلب خودی را نشانه بروند.
فرماندهان کانالها در روزهای جنگ و گلوله، تفنگ در دست داشتند و جانشان را فدا می کردند تا کشورش و رهبرش آسیب نبیند ولی برخی از ادمین ها یا فرمانده کانال های مجازی ، امروز در کنار دشمن دوش به دوش او ایستادند و تیشه به ریشه یمان می زنند.
وا سفاه ما چگونه می توانیم در آن دنیا پاسخ این شهدا را بدهیم؟ این روزها اختلاس ها، حقوق های نجومی، برخی کم آوردن ها در روبروی دشمنان و حذف رهبرهای کوچکمان از کتابها مطمئنا قلب شهدای ما را هم به درد اورده یعنی حتی ما می خواهیم درس شهادت را نیز برای کودکانمان حذف کنیم.
یکی از شهدای والامقام کشورمان در وصیت نامه اش آورده است:« در قیامت از نعمتهایی که به ما ارزانی شده سؤال خواهد شد و بزرگترین نعمتی که خداوند به ما ارزانی داشته نعمت انقلاب اسلامی و حکومت جمهوری اسلامی است. در آنجا از ما خواهند پرسید که برای این انقلاب چکار کردیم. آیا با دشمنان انقلاب دشمن و با دوستان آن دوست بوده ایم یا نه؟»

بگذریم پایان هفته دفاع مقدس است، حال برخی شهدا و یادگاران هشت سال دفاع مقدس را فراموش خواهند کرد تا بار دیگر هفته دفاع مقدس یادشان کنند ولی باید بدانیم آنها هشت سال، شبانه روز جنگیدن و یادشان نرفت که اگر می خواهید کشور پایدار باشد باید پشتیبان ولایت فقیه باشیم چیزی که این روزها برخی گروه ها و کانال های مجازی دارند به آن ضربه می زنند.
ما در این یاداشت خواستیم از رشادت های شهدا و رزمندگان سخن بگویم نمی دانم چرا سخن به درازا کشید و به سمت فضای مجازی رفتیم ، بگذریم در این قسمت مختصری از نقش رزمندگان و شهدا فریدنی را که یکی از همکاران در مصاحبه های مختلف گرد آوری کرده است را به صورت تیتر وار بیان می کنیم:
۱) مناطق جنگی تنگ چزابه ، رقابیه،فکه ،دوسالک و چنانه از ابتدای جنگ در دست رزمندگان فریدنی بود و آنها در تپه های ماهوری کانال و سنگر می کندند که به همین سبب به بلدوزرهای جنگ در بین همرزمان معروف بودند.
۲) رزمندگانی که از روستاههای فریدن به مناطق جنگی اعزام می شدند بیشتر در نواحی کردستان و کوهستانهای صعب العبور اعزام می شدند.
۳) بصورت متوسط هفته ای یک یا دو کاروان کمک به جبهه(بیشتر شامل تولیدات روستاها) از فریدن اعزام می شد.
۴) رزمندگان فریدنی در عملیاتهای فتح خرمشهر(اولین گردانی که به خرمشهر وارد شد گردان بلال بود که اکثریت فریدنی بودند) ، فتح المبین ، بیت المقدس،کربلای ۴ و ۵ و عملیات والفجر ۸ بیشترین حضور را داشتند.
۵) در خصوص بازسازی مناطق جنگی تعداد بسیاری از فریدنی ها از سوی بنیاد مسکن شهرستان به شهرها و روستاهای مختلف از جمله سکینه ۱ و ۲ ، صحنه ، شمریه ، امامیه و … بودند.

 

در ادامه تصاویری از برخی شهدای فریدن در میان رزمندگان هشت دفاع مقدس را مشاهده خواهید کرد.

انتهای پیام/ع

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها