• کدخبر: 54838
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۵۶ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۷/۵
  • چاپ خبــر
فیلم و صوت/ سخنان سردار اهوازیان در یادواره شهدای فریدن؛

قطعنامه ۵۹۸ با برجام برابر است/ پیام عاشورا را در بازی ایران و کره به جهان مخابره خواهیم کرد

سردار اهوازیان در بخش دیگری از صحبت‌های خود گریزی هم به تکفیری‌های داعش زد و گفت: در این مدت که با داعش در حال جنگ هستیم و شهید می‌دهیم؛ ندیدیم که دولت پیام تسلیتی بدهد و ندیدیم یک مسئول یا فرمانداری در زیر تابوت شهید مدافع حرم قرار بگیرد، و ندیدیم در آن روزی که در خان طومان به ما حمله کردند و ۱۳ فرزند مازندران شهید شد حتی یک از دولتیان پیام تسلیت بدهد در صورتی که وقتی یک رزمنده افغانی چند نفر از هم جنس بازان آمریکایی را کشت همه بر آن شدند که برای این هم جنس بازان پیام بدهند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن، یادواره شهدا و ایثارگران شهرستان فریدن روز گذشته با حضور پر شور مردم شهرستان فریدن و مسئولان این خطه با سخنرانی سردار اهوازیان قائم ‌مقام لشکر به کلی سری نصرت برگزار شد.

 

در ابتدای این مراسم سرهنگ فتحیان فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فریدن ضمن خیر مقدم به حاضرین در میهمانی لاله ها، بیان کرد: ما امروز در این مراسم گرد هم آمدیم تا از شهدا این منابع انرژی، قدرت بگیریم.
وی در ادامه با اشاره به فضاهای سیاسی کنونی در کشور، تاکید کرد: اگر ما می خواهیم راه را گم نکنیم و منحرف نشویم باید از راه شهدا تمسک بجوییم.
سرهنگ فتحیان با بیان اینکه شاید تاریخ باید زمانهای زیادی را بگذراند که امثال شهدا را بار دیگر تاریخ به خود ببیند، گفت: ملتی که شهید دارد حقیر نمی شود و کم نمی آورد و همیشه سربلند است.

 

قائم مقام قرارگاه به کلی سری نصرت:

دفاع مقدس هشت ماه قبل از تاریخی که می گویند شروع شده بود

 

در ادامه یادواره سردار عبدالفتاح اهوازیان با تبریک اعیاد حیدریه و ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس ، اظهار کرد: درست است که ۳۱ شهریور را آغاز حمله عراق به ایران می‌دانند اما واقعیت چیز دیگری است؛ به‌ طوری که از هشت ماه پیش از این تاریخ می‌دانستیم که عراق تحرکاتی را انجام می‌دهد که طبیعی نیست.
سردار اهوازیان ادامه داد: روزی که عراقی ها در ساعت ۱۴٫۳۰ بمباران را شروع کردند شش تا هفت پاسگاه ما در دست عراقی ها بود، در آن زمان بیش از صد شهید داده بودیم و ۶۰ تا ۷۰ نفر را به اسارت برده بودند و شهید علی هاشمی آن زمان گفت چرا می گویید جنگ الان شروع شده در حالی که ما ۱۶۰ شهید دادیم.
وی در ادامه با اشاره به تحرکات عراقی ها قبل از ۳۱ شهریور ۹۵، افزود: از جمله این تحرکات ایجاد نفاق در منطقه خوزستان و ایجاد جبهه خلق عرب بود که تخم نفاق را در آن منطقه می‌پاشید.
قائم ‌مقام لشکر به کلی سری نصرت با بیان اینکه در آن مدت ما ۱۲۰۰ نفر را در جریانات خلق عرب بازداشت کردیم؛ گفت: ۷۰۰ نفر از نیروهایی که بازداشت کردیم اصلاً عربی نمی‌دانستند و مشخص بود که این جریان از سوی منافقین نشأت می‌گیرد.
سردار اهوازیان ادامه داد: البته بزرگ‌ترین مشکل در آن زمان بی‌تفاوتی بنی‌صدر و حلقه تشکیل‌ شده جبهه منافقین اطراف وی بود که لطمات جبران‌ناپذیری به کشور وارد کرد.
یادگار هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه جنگ یادمان و کعبه‌ای برای ماست، تصریح کرد: در حقیقت با دست‌خالی جنگیدیم و گاهی از فرغون برای حمل وسایل استفاده می‌کردیم و حال خطاب من به آن اشخاصی که می‌گویند نیازی به نیروی نظامی نداریم این است که اگر آن روز تجهیزات نظامی را داشتیم مجبور نبودیم دست‌خالی بجنگیم.

کسانی که یک ارتش برای محافظت از خودشان دارند، دنبال جمع کردن نیروهای نظامی هستند

 

سردار اهوازیان ضمن بیان خاطراتی در وصف رشادت‌های مردم خرمشهر عنوان کرد: آقایان سیاست‌زده کجا بودید آن هنگام که جوان خرمشهری ما برای دفاع از شهر در لوله فاضلاب گیر کرد، خفه شد و استخوانش به اروند ریخته شد که اکنون دم از جمع‌کردن نیروهای نظامی می‌زنید.
سردار جنگ با این سخن که من می دانم شما آقایان ساست زده در زمان محاصره خرمشهر کجا بودید، ادامه داد: بله آن زمان که ناموس ایرانی در خرمشهر در محاصره بود شما با بنزهایتان در نیاوران جولان می دادید.
قائم‌مقام لشکر به کلی سری نصرت با هشدار به برخی که می گویند ایران نیاز به قدرت نظامی ندارد، اضافه کرد: این سخن نص صریح قرآن است که باید در مقابل دشمن همواره آماده‌ باشید و این آمادگی را حفظ کنید.
این رزمنده میادین جنگ خاطر نشان کرد: برخی سخنان که برای تضیعف قدرت نظامی است، سخن کسانی است که برای مجافظت از خودشان یک ارتش دارند، بله اگر من نیز ارتش آنها را داشتم می گفتم همه چیز امن و امان است.

قطعنامه ۵۹۸ با برجام برابر است

 

وی در بخشی دیگر از صحبت های خود به برجام اشاره کرد و گفت: قطعنامه ۵۹۸ با برجام برابر است؛ با این تفاوت که سم آن مهلک‌تر از برجام است و سخن امام خمینی‌(ره) مبنی بر نوشیدن جام زهر نشانه مهلک بودن این قطعنامه است.
سردار اهوازیان با یادآور شدن فرمایشاتی از مقام معظم رهبری تصریح کرد: زمانی که امام سید علی ۷۰ بار به کلمه نفوذ اشاره می کند کسی توجه نمی کند یا زمانی که ایشان می فرمایند من به برجام خوش‌بین نیستم یعنی ترمزدستی و باید در همان زمان برجام متوقف می‌شد.
یادگار دفاع مقدس با اشاره به واقعه عاشورا و بریدن سر امام حسین(ع) توسط بی بصیرتان آن دوره، تاکید کرد: سر امام حسین(ع) توسط شمری بریده شد که جانباز جنگ صفین بود، آن روز بی بصیرتان صدای امام حسین (ع) رانشنیدند چون شکم هایشان پر از لقمه های شبهه ناک بود.
وی با بیان اینکه بصیرت به پاسداری، به مدرک دکتری، به ریش بلند و عمامه روحانی نیست بلکه بصیرت به فهم و شعور، بصیرت به اطاعت از ولایت و امام زمان است، ادامه داد: ‌کسانی که امروز به حرف ولایت بی توجه هستند، کور و کر نیستند بلکه شاید شکمشان از لقمه شبهه ناک پر شده است.

برخی برای کشته شدن هم جنس بازان آمریکایی پیام تسلیت می دهند ولی شهدای حرم را فراموش کردند

 

این رزمنده در بخش دیگری از صحبت‌های خود گریزی هم به تکفیری‌های داعش زد و گفت: در این مدت که با داعش در حال جنگ هستیم و شهید می‌دهیم؛ ندیدیم که دولت پیام تسلیتی بدهد و ندیدیم یک مسئول یا فرمانداری در زیر تابوت شهید مدافع حرم قرار بگیرد، و ندیدیم در آن روزی که در خان طومان به ما حمله کردند و ۱۳ فرزند مازندران شهید شد حتی یک از دولتیان پیام تسلیت بدهد در صورتی که وقتی یک رزمنده افغانی چند نفر از هم جنس بازان آمریکایی را کشت همه بر آن شدند که برای این هم جنس بازان پیام بدهند.
این مدافع حرم با طرح این سوال که اگر مدافعان حرم زمان امام حسین(ع) بودند، می گذاشتند گوشواره از گوش کودکان امام در بیاورند؟ گفت: والله که نمی گذاشتند؛ حال نیز همان است بچه شیعه باید بمیرد که بگذرد قبر عمه سادات شکافته شود و به آن هتک حرمت شود.
قائم‌مقام لشکر به کلی سری نصرت با بیان اینکه ما سالهاست در بیرون از مرزها برای دفاع از وطنمان مبارزه می کنیم، تاکید کرد: پنچ سال است که مبارزه ما با داعش علنی شده است ولی ما زمانی که اسرائیل با راهنمایی عربستان می خواست نیروگاه بوشهر را بزند کنار گوششان پایگاه زدیم که نکند آبروی ایران برود.

وی ادامه داد: آن زمان که ما بیرون از ایران بودیم و بالشت زیر سر رزمندگانمان موشک بود که نکند به یکباره دشمن به ایران حمله کند و آقا زاده ها سر بر بالشت با پر قوی می گذاشتند و خواب برج سازی می دیدند چرا کسی آن زمان حرف از جمع کردن نیروی نظامی نمی زد، حال چه شده که اینها چنین حرفی می زنند؟
این یادگار دفاع مقدس در ادامه اشاره‌ای هم به رشادت های شهدای تیپ فاطمیون و زینبیون کرد و گفت: شهدای دلاور تیپ فاطمیون با اینکه ولایت ندارند، جمهوری اسلامی ندارند، سپاه پاسداران ندارند و از خانواده‌های خود دور هستند اما از شهدای ما درس می‌گیرند و در دفاع از حرم شرکت می‌کنند، زمانی که به شهادت می‌رسند پیکر آن‌ها را برمی‌ گردانیم، می‌گویند که این‌ها ایرانی نیستند و نمی‌گذارند آن‌ها را دفن کنیم، مگر امام حسین از مکه به کربلا نیامد.
سردار اهوازیان خاطرنشان کرد: وقتی بر سر مزار شهدای افغانی مدافعان حرم می‌رویم قبر آن‌ها بدون سنگ است و وقتی می‌پرسیم چرا؛ می‌گویند که بودجه نداریم، برای شهیدی که برای ما و برای دفاع از ولایت و اهل‌بیت جان داده است بودجه ندارید ولی شماها فیش‌های حقوقی‌تان کمر ملت را خم کرده است .
وی اظهار داشت: کسانی که بیت‌المال را غارت می‌کنند، رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند که باید با این افراد برخورد شود، چرا رسیدگی نمی‌کنید، مگر اینکه از عملکرد آن‌ها راضی هستید.

 

عده ای در داخل به دنبال تخریب رشادت ها و فذاکاری مدافعان حرم هستند

 

مدافع حرم بیان کرد: همانگونه که امام سیدعلی فرمودند اگر این مدافعان حرم نبودند می‌بایست در همدان و در کرمانشاه با داعش می‌جنگیدیم اما متاسفانه شاهد آن هستیم که عده‌ای در داخل به‌ نظام و اسلام ضربه می‌زنند و بر خلاف بیانات رهبر معظم انقلاب با فیش های نجومی برخورد نمی کنند، چرا به شهدای ما مدال نمی‌دهید و به سینه جاسوسان مدال می‌زنید و به آن‌ها سکه می‌دهید؟
وی گفت: به ما می‌گویند؛ شما در سوریه چه می‌کنید. اخیراً به ما مدافعین حرم، مدافع اسد هم می‌گویند.

 

قائم‌مقام لشکر به کلی سری نصرت عنوان کرد: خیلی جالب است، سالگرد دفاع مقدس در تلویزیون می‌گفتند؛ اگر بشار اسد به ما موشک و خمپاره نمی‌داد معلوم نبود تکلیف جنگ چیست، را فراموش کرده‌اید؟

 

سخنران یادواره شهدای فریدن متذکر شد: عده ای نادان در داخل کشور می‌گویند رزمندگان پول می‌گیرند و به سوریه می‌روند، خب ما باید به مدافعان پول توجیبی هم بدهیم تا شکمشان را سیر کنند لکن با این حال اکثریت مدافعان پولی هم نمی‌گیرند و برخی با ناجوانمردی و بی‌بصیرتی رزمندگان را در حاشیه قرار می‌دهند.

 

سردار اهوازیان در خصوص پول گرفتن یا نگرفتن مدافعان اسلام در سوریه و عراق به خاطره گویی پرداخت و گفت:ما مدافع حرمی داریم که یکسال و نیم است، صاحب پنچ فرزند شده ولی این موضوع را از ما پنهان کرده وقتی علت چرای آن را می پرسی می گوید، ترسیدم که مانع حضورم در دفاع از حرم شوید، حال تصور کنید همسر این مرد چه شیر زنی است.

 

این یادگار جبهه و جنگ در بخشی دیگر از صحبت های خود افزود: یکی از رزمندگان وقتی مرخصی گرفت از سوربه برگردد، فرمانده به آن صد دلار داد تا برای برگشت حداقل پول داشته باشد ولی یکی از دوستانش تعریف می کرد که کنار ضریح حضرت زینب بودم که دیدم ناله می زند و می گوید: مادر عزیزم من آمدم برای دفاع از حریم تو،  ولی این ها به من پول دادند، من آمدم یار باشم نه بار! که بعد از پایان درد دلش صد دلار را در ضریح بی بی زینب انداخت و رفت.
وی در ادامه تأثیر شهدا را انکارناپذیر دانست و بیان کرد: امروزه دنیا از نور شهدا روشن‌ شده و جهان به برکت این خون بوی عطر امام زمان (عج) را گرفته به طوری که می‌بینیم یک بودایی تحت تأثیر خون همین شهدا می‌آید و مدافع حرم می‌شود.

 

این یادگار جنگ عنوان کرد: یادمان نرود زمانی که کشتی «بریجتون» برای انتقال نفت به خلیج ‌فارس آمد چه اتفاقی افتاد، آن روز سه شبکه خارجی به صورت پخش زنده گزارش این واقعه را پخش می‌کردند.

 

قائم‌مقام لشکر به کلی سری نصرت خاطرنشان کرد: وقتی آمریکا اعلام کرد، ایرانی‌ها اگر می‌توانید بیایید و جلوی ما را بگیرید. از امام پرسیدند چه کنیم، امام فرمودند؛ بزنید، اما سیاسیون بی‌بصیرت ما گفتند صلاح نیست.

 

وی تصریح کرد: نادر مهدوی بی‌سیم‌های قایق را خاموش کرد، تا کسی او را سرزنش نکند، طبق نظر امام کاری کرد، که یک حفره ۴۳ متری در «بریجتون» ایجاد شود و آمریکا تا به امروز خفت آن روز را بر دوش می‌کشد.
مدافع حرم بیان کرد: آن روز آمریکا به خفت افتاد و جوان ایرانی ما به مالک اشتر امام خمینی تبدیل شد.
سردار اهوازیان یادآور شد : ما خوب جنگیدیم و شهید دادیم، ولی برخی در مدیریت کشور و در پاسداشت از ولایت و خون شهید همچنین در تربیت فرزندان ما کم ‌فروشی کرده‌اند.

برگزاری بازی فوتبال در شب عاشورا به دلیل کاهش شور حسینی بین جوانان ماست

img_6170

 

 

اهوازیان بابیان اینکه تحرکاتی در داخل کشور قصد دارد شور حسینی را در اربعین کاهش دهد تأکید کرد: برگزاری مسابقه فوتبال در شب عاشورا، برگزاری آزمون استخدامی در روز اربعین و خارج کردن سپاه از موکب‌ داری زائران از این دست اقدامات است.
فرمانده قرارگاه به کل سری نصرت با اشاره به اینکه در دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی در شب عاشورا ما ورزشگاه آزادی را به حسینیه بدل خواهیم ساخت، گفت: یقیناً این نقشه دشمن است که می خواهد این بازی را در شب عاشورا برگزار می کند تا بدین واسطه شور حسینی را در شب عاشورا از جوانان ما بگیرد.
این هادی سیاسی  افزود: باید نهایت استفاده از این موقعیت شود و به نوعی این تهدید به فرصتی برای شناسایی شور حسینی جوانان ایرانی به جهانیان باشد.
فرمانده دوران دفاع مقدس از همه ورزشکاران و تماشاچیان این مسابقه فوتبال خواست تا با برپایی موکب‌هایی در اطراف ورزشگاه آزادی از عاشقان حسینی استقبال کنند.
رزمنده هشت سال دفاع مقدس  تاکید کرد: همه تماشاچیان با پرچم‌ها و بیرق مشکی در ورزشگاه حاضر شوند و آنجا را یک دست سیاه پوش کنند و اگر ایران گلی به ثمر رساند به جای خوشحالی، نوای یا حسین را در ورزشگاه طنین انداز کنند تا این شور حسینی جوانان از طریق دوربین‌های رسانه‌های مختلف به همه جای دنیا انعکاس پیدا کند.

سردار اهوازیان با بیان اینکه در دل لبنان، سوریه، عراق و ….مردمانشان به دنبال این هستند که فارسی یاد بگیرند تا اینگونه عشق و محبت خود را به امام سید علی و ملت ایران نشان بدهند، گفت: مراقب باشید بی بصیرت نشویم  و ولایت را تنها نگذاریم که خدای نکرده یک روز در بیرون از ایران عنوان نکنند؛ ما اهل ایران نیستیم علی تنها بماند.
مخاطبان عزیز می توانند فایل کامل سخنرانی را در قسمت  ذیل دانلود کنند.

اجرای گروه بین المللی هم خوانی قرآن کریم و مدیحه سرایی جانبازن قمر بنی هاشم(ع) از قم


در ادامه یادواره شهدای شهرستان فریدن، گروه بین المللی هم خوانی قرآن کریم و مدیحه سرایی جانبازن قمر بنی هاشم(ع) از قم نیز به اجرای برنامه پرداختند که می توانید قستی از اجرای این گروه را که در مدح امام علی (ع) را مشاهده کنید.

 

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها