• کدخبر: 54363
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۳۴ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
  • چاپ خبــر

مراسم نکو داشت رتبه های برتر کنکور سال ۹۵، فریدن بزرگ+تصاویر

مراسم نکو داشت رتبه های برتر کنکور سراسری سال ۹۵ (رتبه های زیر ۱۰۰۰) چهار شهرستان فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین و میاندشت برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن، مراسم نکو داشت رتبه های برتر کنکور سراسری سال ۹۵ (رتبه های زیر ۱۰۰۰) چهار شهرستان فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین و میاندشت به همت مجتمع خیریه مهر پیامبر اعظم(ص) به میزبانی آموزش و پرورش شهرستان فریدن برای نخستین بار در سالن هفده شهریور شهر داران شامگاه روز گذشته (۱۳ شهریور) برگزار شد.

علایی رئیس آموزش و پرورش فریدن:

کسب رتبه های برتر کنکور حاصل زحمات خود دانش آموزان بود.

در ابتدای این برنامه نیازعلی علایی رئیس آموزش و پرورش شهرستان فریدن با بیان خیر مقدم به حاضرین در این جلسه از برگزاری این نکوداشت ابراز خرسندی کرد و گفت: جشن ها و مراسم های مختلفی در شهرستان برای نخبه های شهرستانی گاها در نظر گرفته می شد اما تاکنون چنین جلسه ای برای رتبه های برتر کنکور در نظر گرفته نشده بود و این نخستین بار است.

وی کسب رتبه های برتر در فریدن بزرگ را قابل تجلیل دانست و بیان کرد: این رتبه ها با شرایطی به دست آمده که در منطقه فریدن بزرگ، کلاس کنکور  و امکانات آنچنانی وجود ندارد و این موفقیت مرهوم زحمات خود آنها است.

 

رئیس هئیت مدیره مجمع خیریه مهر پیامبر اعظم:

علم یکی از اسماء خداوندی است/ ارزش نهادن به زمان و دوری از تعصبات عامل موفقیت می شود

در ادامه این برنامه حجت الاسلام مجتبی سپاهی رئیس هئیت مدیره مجمع خیریه مهر پیامبر اعظم(ص) با ابراز خرسندی از حضور در میان نخبه گان علمی  در فریدن بزرگ بیان کرد: علم یکی از اسماء خداوندی است که در قرآن کریم به آن اشاره شده و جای که بحث علم باشد انسان خلیفه خداوند در آن مکان است.

حجت الاسلام سپاهی توجه به علم را باعث افزایش قدرت یک کشور  و فرد دانست و افزود: همانگونه که در کتاب آسمانی ما آمده کسب علم توسط انسان می تواند زمین و آسمان ها را تسخیر کند.

وی با تفاوت قائل شدن میان علم و مهارت، گفت: طبق سخنان بزرگانی همچون ارسطو، انسان می تواند مهارت یا همان فن را حتی بدون تعلیم و تربیت و با مشاهدات فرا بگیرد اما علم در ذات آدمی است و بشر با فراگیری آن به ناشناخته ها دست پیدا می کند و اسرار و وقایع خلقت را برملاء سازد.

رئیس هئیت مدیره مجمع خیریه مهر پیامبر اعظم(ص) چند عامل را در رسیدن به موفقیت مهم دانست و تصریح کرد: اولین عامل موفقیت برنامه ریزی و اهمیت دادن به زمان است که حتی خداوند در کتاب خود به آن قسم خورده است؛ و انسان باید برای رسیدن به موفقیت از لحظه  لحظه زمان خودش بهره بجوید و قدر این نعمت الهی را بداند.

وی ادامه داد: اهمیت به زمان، اهمیت به وجود آدمی است و اگر به این مقوله بی اهمیت باشیم خداوند بزرگترین خسارت را بر انسان وارد می سازد و از دست دادن زمان در آینده باعث حسرت خوردن می شود به مانند ماهی که وقتی از آب دورش می کنیم قدر آب را می داند.

حجت الاسلام سپاهی، دوری از تعصبات بی جا را به عنوان دومین عامل موفقیت نام برد و تاکید کرد: انسانی موفق است که همیشه با تفکرات خود در جنگ باشد و به دنبال تجلی افکار خود برود ولی انسانی که به خواهد تعصبات بی جا روی افکار غلط دیروز خود داشته باشد هیچ گاه موفق نخواهد بود.

رئیس هئیت مدیره مجمع خیریه مهر پیامبر اعظم(ص) یکی از مهم ترین عوامل موفقیت انسان را قانع نبودن در عرصه علم عنوان کرد و افزود: انسانی موفق است که به کم قانع نباشد و همیشه به دنبال افق های دور دست باشد.

وی با بیان اینکه اگر کنکوری های امسال به کمترین ها قانع بودند مطمئنأ نمی توانستن امروز در اینجا حضور پیدا کنند و به عنوان برترین ها از آنها تجلیل کرد.

در ادامه خاطر نشان شد: مجتمع خیریه مهر پیامبر اعظم(ص) در سال ۸۶ تاسیس شد که شاکله آن را فریدنی های مقیم اصفهان تشکیل داده اند و به دور از سیاست به دنبال تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و تقویت فرهنگ جامعه هستند.

در ادامه این برنامه حجت الاسلام سیاوشی امام جمعه شهر داران و نوروزی یکی از کارشناسان مجتمع خیریه سخنرانی کردند سپس چهار نفر از رتبه های برتر کنکور سراسری سال ۹۵ به پشت تریبون آمدند تا از عوامل موفقیت بگویند.

خانم جعفرپور:

جنجالی ترین کنکوری امسال شاید من باشم

خانم زهرا جعفر پور از شهرستان فریدن با رتبه ۷۱۶ در رشته تجربی اولین رتبه برتری بود که به پشت تریبون رفت و با این جمله که شاید من جنجالی ترین کنکوری امسال بودم، صحبت خود را آغاز کرد و گفت: من سه سال است برای رسیدن به رشته ای مورد علاقه ای خود زحمت کشیدم.

وی ادامه داد: سال گذشته نیز با فشارهای زیادی که بود مجبور به انتخاب رشته شدم و راهی دانشگاه اصفهان گشتم اما چون علاقه به رشته ای قبلی خود نداشتم با وجود استرس های که بود بار دیگر کنکور دادم و الان خدا را شاکرم که رتبه خوبی را کسب کردم و ان شاءالله بتوانم در رشته مورد علاقه ای خودم ادامه تحصیل بدهم.

خانم جعفرپور عامل موفقیت خود را تلاش برای رسیدن آنچه که خواسته بود دانست و گفت:  برای رسیدن به موفقیت باید با تمام سختی ها روبرو شد و از آنها گذشت.

یکی از سخنان تکان دهنده این رتبه برتری کنکور در هنگام تقدیر از معلمان بود،که بیان کرد: من دبیران خود را به دو قسمت تقسیم می کنم دبیران که در تمام سختی ها کنار من بودند و از آنها قدر دانی می کنم و دبیرانی که هوش من را با انواع میوه ها سنجیدند.

 

احمدی:

ایجاد انگیزه در موفقیتم تاثیر گذار بود

رضا احمدی از شهرستان بوئین و میاندشت دومین کنکوری برتر بود که با رتبه ۴۵۴ رشته انسانی از عوامل موفقیت خود گفت و بیان کرد: ابتدا باید از شورای شهر افوس تشکر ویژه کنیم که سال گذشته با تقدیر از رتبه برتری ها باعث شد تا ما نیز انگیزه پیدا کنیم.

وی ادامه داد: ایجاد انگیزه و سعی و تلاش برای رسیدن به موفقیت یکی از مهم ترین عوامل موفقیت برای پشت کنکوری هاست البته صبوری خانواده و حمایت آنها نیز بسیار موثر است.

 

متولیان:

تمسک جستن از اهل بیت عامل آرامش من بود

خانم نرگس متولیان از شهرستان چادگان سومین رتبه برتری بود که با رتبه  ۶۱ در رشته انسانی به سخنرانی پرداخت و آرامش قبل از کنکور را در موفقیت خود بسیار موثر دانست و بیان کرد: عامل آرامش من در قبل از کنکور تمسک جستن از اهل بیت و یاد خدای متعال بود.

وی فضای آموزشی رانیز یکی عوامل موفقیت عنوان کرد و گفت: من و دوستانم یار و یاور هم برای رسیدن به موفقیت در کنکور بودیم و به یکدیگر به دور از حسادت ها کمک می کردیم که اینجا جا دارد از همه آنها تشکر کنم.

 

نیکنام:

مطالعه از کودکی باعث پیروزی شد

خانم زهرا نیکنام از شهرستان فریدونشهر با رتبه  ۱۸ رشته علوم انسانی با بیان اینکه من از همان کودکی به مطالعه علاقه بسیار داشتم گفت: این امر خود یکی از عوامل موفقیت من بود و این عامل باعث شد که در کنکور مشکل آنچنانی نداشته باشم.

وی در ادامه عنوان کرد:  پست و بلندی های زیادی در راه رسیدن به موفقیت بود اما خانواده ام بیشتر از آنچه که من بودم توقع نداشتند و همیشه در کنارم بودند.

خانم نیکنام برنامه ریزی از سال های دوم و سوم را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: کنکوری های سال های آینده باید بدانند که از زمان به درستی استفاده کنند تا به قله های موفقیت برسند.

گفتنی است تمام رتبه برتری ها از حمایت خانواده های خود که به مانند دوست در کنارشان بودند و معلمان و مشاوران خود تقدیر و تشکر کردند و به دانش آموزان سال سومی که دارای معدل بالای ۱۸ بودند و در این نکو داشت حضور داشتند پشتکار و تلاش و نا امید نشدن را توصیه کردند.

 

شهرستان بوئین و میاندشت رکورد دار رتبه برتری ها

شهرستان بوئین و میاندشت با وجود ۱۱ کنکوری رتبه برتر رکورد دار چهار شهرستان بود اسامی برترین های این شهرستان را در ادامه مشاهده می کنید:

۱- علی خلیلی -رشته ریاضی فیزیک- رتبه  ۷۲

۲- زینب دوست محمدی- ریاضی و فیزیک- رتبه ۷۱۳

۳- هانیه بهارلو- علوم انسانی- رتبه  ۴۷۴

۴- لیلا احمدی- ریاضی و فیزیک- رتبه ۴۴۳

۵- مهسا عطارد- ریاضی و فیزیک- رتبه  ۲۵۵

۶- رضا احمدی- علوم انسانی- رتبه  ۴۵۴

۷- محمد هاشمی- علوم انسانی- رتبه  ۱۰۰۱

۸- شکوفه شیروانی- ادبیات- رتبه  ۲۹۵

۹- مهدی کیخایی- تجربی- رتبه ۶۸۱

۱۰- امین کیخایی- تجربی- رتبه  ۲۳۳

۱۱- مریم دوست محمدی- رتبه  ۹۸۰

اسامی رتبه برتری شهرستان فریدن

۱- زهرا رفیعی- ریاضی و فیزیک- رتبه ۷۵۱

۲- فاطمه مقصودی- زبان- رتبه ۸۸۲

۳- ریحانه سلیمانی- ریاضی و فیزیک- رتبه ۸۱۶

۴- زهرا جعفر پور- تجربی- رتبه ۷۱۶

۵- فاطمه هاشمی- علوم انسانی- رتبه ۸۸۹

۶- فاطمه کریمی- علوم انسانی- رتبه ۸۳۳

۷- رضوان ملک محمودی- هنر- رتبه ۱۳۶

۸- محبوبه یوسفیان- هنر- رتبه ۶۲۵

۹- علیرضا منصوری- تجربی- رتبه۸۵۵

 

بهترین رتبه کنکور امسال از فریدونشهر

 

زهرا نیکنام از فریدونشهر در کنکور امسال با کسب رتبه ۱۸ در رشته علوم انسانی بهترین رتبه را در فریدن بزرگ کسب کرد.

 

۱- زهرا نیکنام- علوم انسانی- رتبه ۱۸

۲- شادی رفیعی- زبان خارجی- رتبه ۲۱۹

۳- رامین اسپنانی- علوم تجربی- رتبه ۴۴۰

۴- علیرضا باتوانی- علوم انسانی- رتبه ۵۱۳

۵- مهدی میکلانی- علوم تجربی- رتبه ۶۹۰

۶- مهرزاد خودسیانی- علوم تجربی- رتبه ۷۲۴

۷- ندا خدادادی- علوم انسانی- رتبه ۹۲۵

۸- مینا اصلانی- علوم انسانی- رتبه ۹۹۸

 

اسامی برترین های شهرستان چادگان

۱- نرگس متولیان- علوم انسانی- رتبه ۶۱

۲- نفیسه حاجی عرب- هنر- رتبه ۲۴۰

۳- زهره میثاقی- علوم انسانی- رتبه ۳۱۹

۴- زهرا هاشمیان- ریاضی فیزیک- رتبه ۶۸۳

۵- نجیبه سلمانی- علوم انسانی- رتبه ۷۰۸

۶- شمیم نوحی- تجربی- رتبه ۷۵۸

۷- کمال حاجتی- هنر- رتبه ۲۰۰

 

گفتنی است بسیاری از این رتبه ها، رتبه های سهمیه این نفرات برتر در منطقه سه می باشد.

 

تصاویر بشتر

نویسنده

نوشته شده توسط کنکوری برتر در شهریور ۱۴ام, ۱۳۹۵

سلام
به عنوان یکی از قبول شدگان کنکور فریدن، چون مطالب زیر که کامنت شهروندان فریدن ذیل یکی از خبرها می باشد حرف دل من هم می باشد می خواهم که ذیل خبر قبول شدگان مطالب زیر را بازنشر دهید تا مردم آگاه شوند:

************************************************
***********************************
دلایل عدم پیشرفت فریدن

متاسفانه سقف توقعات و مطالبات ما شبکه دیجیتال شده است در حالیکه در همین چند کیلومتری دره بید در گلپایگان و خوانسار پروژه های بزرگی همچون پگاه،سایپا،سدهای بزرگ،پتروشیمی،آبرسانی از سد دز و … در اثر مطالبه مردم و کفایت مسئولان عملیاتی شده است.

ژاپنی‌ها عاشق ماهی تازه هستند. اما آب های اطراف ژاپن سال‌هاست که ماهی تازه ندارد. بنابر این برای غذا رساندن به جمعیت ژاپن قایق های ماهی گیری، بزرگتر شدند و مسافت های دورتری را پیمودند.. ماهیگیران هر چه مسافت طولانی تری را طی می‌کردند به همان میزان آوردن ماهی تازه بیشتر طول می‌کشید.

اگر بازگشت بیش از چند روز طول می‌کشید ماهی ها، دیگر تازه نبودند و ژاپنی ها مزه این ماهی را دوست نداشتند.
برای حل این مسئله،شرکت های ماهیگیری فریزرهایی در قایق هایشان تعبیه کردند.. آن ها ماهی ها را می‌گرفتند آن ها را روی دریا منجمد می‌کردند. فریزرها این امکان را برای قایق ها و ماهی گیران ایجاد کردند که دورتر بروند و مدت زمان طولانی تری را روی آب بمانند.

اما ژاپنی ها مزه ماهی تازه و منجمد را متوجه می‌شدند و مزه ماهی یخ زده را دوست نداشتند. بنابر این شرکت های ماهیگیری مخزن هایی را در قایق ها کار گذاشتند و ماهی را در مخازن آب نگهداری می‌کردند. ماهی ها پس از کمی‌تقلا آرام می‌شدند و حرکت نمی‌کردند. آنها خسته و بی رمق ، اما زنده بودند.

متاسفانه ژاپنی‌ها مزه ماهی تازه را نسبت به ماهی بی حال و تنبل ترجیح می‌دادند. زیرا ماهی ها روزها حرکت نکرده و مزه ماهی تازه را از دست داده بودند. باز ژاپنی ها مزه ماهی تازه را نسبت به ماهی بی حال و تنبل ترجیح می‌دادند. پس شرکت های ماهیگیری به گونه ای باید این مسئله را حل می‌کردند.

آنها چطور می‌توانستند ماهی تازه بگیرند؟
اگر شما مشاور صنایع ماهیگیری بودید، چه پیشنهادی می‌دادید؟
پول زیاد؟!

به محض اینکه شما به اهدافتان می‌رسید مثلاً «یافتن یک همراه فوق العاده خوب ، تأسیس یک شرکت موفق ، پرداخت بدهی هایتان یا هر چیز دیگر» ممکن است شور و احساساتتان را از دست بدهید و دیگر به سخت کار کردن تمایل نداشته باشید ، لذا سست می‌شوید.

شما همین موضوع را در مورد برندگان بخت آزمائی که پولشان را به راحتی از دست می‌دهند، کسانی که ثروت زیادی برایشان به ارث می‌رسد و هرگز موفق نمی‌شوند و ملاکین و اجاره داران خسته ای که تسلیم مواد مخدر شده اند، شنیده و تجربه کرده اید.

این مسئله را رون هوبارد در اوایل سال های ۱۹۵۰دریافت:
” بشر تنها در مواجه با محیط چالش انگیز به صورت غریبی پیشرفت می‌کند ”

منافع و مزیتهای رقابت
شما هر چه با هوش تر، مصرتر و با کفایت تر باشید از حل یک مسئله بیشتر لذت می‌برید. اگر به اندازه کافی مبارزه کنید و اگر به طور پیوسته در چالش ها پیروز شوید ، خوشبخت و خوشحال خواهید بود.
چطور ژاپنی‌ها ماهی‌ها را تازه نگه می‌دارند؟

برای نگه داشتن ماهی تازه شرکت های ماهیگیری ژاپن هنوز هم از مخازن نگهداری ماهی در قایق ها استفاده می‌کنند اما حالا آن ها یک کوسه کوچک به داخل هر مخزن می‌اندازند.

کوسه جندتایی ماهی می‌خورد اما بیشتر ماهی ها با وضعیتی بسیار سر زنده به مقصد می‌رسند. زیرا ماهی ها تلاش کردند.

توصیه برای پیشرفت فریدن
:
-به جای دوری جستن از مشکلات به میان آن ها شیرجه بزنید.
-از بازی لذت ببرید.
-اگر مشکلات و تلاش هایتان بیش از حد بزرگ و بیشمار هستند تسلیم نشوید ، ضعف شما را خسته می‌کند به جای آن مشکل را تشخیص دهید.
-عزم بیشتر و دانش بیشتر داشته و کمک بیشتری دریافت کنید.
-اگر به اهدافتان دست یافتید ، اهداف بزرگتری را برای خود تعیین کنید .
-زمانی که نیازهای خود و خانواده تان را برطرف کردید برای حل اهداف گروه ، جامعه و حتی نوع بشر اقدام کنید.
-پس از کسب موفقیت آرام نگیرید ، شما مهارتهایی را دارید که می‌توانید با آن تغییرات و تفاوتهایی را در دنیا ایجاد کنید.
-در مخزن زندگیتان کوسه ای بیندازید و ببینید که واقعاً چقدر می‌توانید دورتر بروید شنا کنید.

**********************************************
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

نوشته شده توسط خط کشی ممنوع در شهریور ۱۳ام, ۱۳۹۵

یکی از مدیران آمریکایی که مدتی برای یک دوره آموزشی به ژاپن رفته بود ، تعریف کرده است که روزی از خیابانی که چند ماشین در دو طرف آن پارک شده بود می گذشتم رفتار جوانکی نظرم را جلب کرد . او با جدیت وحرارتی خاص مشغول تمیز کردن یک ماشین بود ، بی اختیار ایستادم . مشاهده فردی که این چنین در حفظ و تمیزی ماشین خود می کوشد مرا مجذوب کرده بود . مرد جوان پس از تمیز کردن ماشین و تنظیم آیینه های بغل ، راهش را گرفت و رفت ، چند متر آن طرفتر در ایستگاه اتوبوس منتظر ایستاد . رفتار وی گیجم کرد . به او نزدیک شدم و پرسیدم مگر آن ماشینی را که تمیز کردید متعلق به شما نبود ؟ نگاهی به من انداخت و با لبخندی گفت : من کارگر کارخانه ای هستم که آن ماشین از تولیدات آن است . دلم نمی خواهد اتومبیلی را که ما ساخته ایم کثیف و نامرتب جلوه کند.
آخر در فریدن که راست برای چپ می زند،و جامعه پاره پاره و چند قومیتی است و خط کشی های مصنوعی قومیتی و جناحی وجود دارد چه انتظاری از پیشرفت داریم.

از جوانان هم سن و سال خودم میخواهم که مثل آن جوان ژاپنی ما هم این خط کشی های جناحی و قومی را پاک کنیم تا پیشرفت کنیم.
************************************

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

نوشته شده توسط نخوانید!! در شهریور ۱۳ام, ۱۳۹۵

یکی از مدیران آمریکایی که مدتی برای یک دوره آموزشی به ژاپن رفته بود ، تعریف کرده است که روزی از خیابانی که چند ماشین در دو طرف آن پارک شده بود می گذشتم رفتار جوانکی نظرم را جلب کرد . او با جدیت وحرارتی خاص مشغول تمیز کردن یک ماشین بود ، بی اختیار ایستادم . مشاهده فردی که این چنین در حفظ و تمیزی ماشین خود می کوشد مرا مجذوب کرده بود . مرد جوان پس از تمیز کردن ماشین و تنظیم آیینه های بغل ، راهش را گرفت و رفت ، چند متر آن طرفتر در ایستگاه اتوبوس منتظر ایستاد . رفتار وی گیجم کرد . به او نزدیک شدم و پرسیدم مگر آن ماشینی را که تمیز کردید متعلق به شما نبود ؟ نگاهی به من انداخت و با لبخندی گفت : من کارگر کارخانه ای هستم که آن ماشین از تولیدات آن است . دلم نمی خواهد اتومبیلی را که ما ساخته ایم کثیف و نامرتب جلوه کند .
یک کارگر ژاپنی در پاسخ ” چه انگیزه ای باعث شده است که وی سالانه حدود هفتاد پیشنهاد فنی به کارخانه بدهد ؟ ” جواب داد : این کار به من این احساس را می دهد که شخص مفیدی هستم ، نه موجودی که جز انجام یک سلسله کارهای عادی روزمره فایده دیگری ندارد.

مسئولین با کارگرها خوب وصمیمی بودند وکارگرها هم از آنها اطاعت می کردند . مسئولین در آنجا به همه افراد توجه می کردند . در آنجا مسئولین رفتارشان به گونه ای بود که کارگر به کارش علاقمند می شد ، به نحوی که اگر یک روز سر کارش نمی آمد دلش برای همکاران ، محل کار وحتی دستگاهی که با آن کار می کرد تنگ می شد . مسئول ، وقتی می خواست کاری را به کسی بسپارد ، نخست ساعتی آن کار را با وی انجام میداد وقتی مطمئن می شد وی آن کار را یاد گرفته است می پرسید: بروم ؟وسپس می رفت .آنها هیچوقت نمی گغتند بیا این کار را انجام بده ، می گفتند ممکن است به ما کمک کنید ؟ یا می گفتند بیایید این کار را با هم انجام دهیم .مدیران سعی می کردند الگوی رفتاری کارکنان باشند . مثلا مدیر وقتی می دید قسمتی از کارخانه کثیف است یک حوله سفید به پیشانی می بست و آنجا را جارو می کرد . در آنجا حتی اعضای خانواده صاحب کارخانه هم دوشادوش کارکنان کار می کردند . هیچکس از صاحب کارش نمیترسید . همه سعی می کردند کار خوب ارائه دهند و از این می ترسیدند که کارشان خراب شود ودیگران فکر کنند که فلانی کارش بد است .اگر کاری خراب می شد مدیر داد و فریاد راه نمی انداخت و کارگر را جلوی دیگران خوار نمی کرد ، بلکه برای او به آرامی شرح می داد که بهتر نیست کار را به این طریق انجام می دادی ؟ اگر در ماه کسی غیبت نمی کرد وکارش را خوب انجام می داد مبلغ قابل توجهی به او پاداش می دادند . این باعث می شد کارگر تشویق شود و مرتب و منظم سرکارش حاضر شود .

زمانی برای صحبت کردن وارتباط با کارگر در نظر گرفته می شد . سرپرست لحظاتی را در حین کارکردن به بهانه آموزش دادن با کارگر حرف می زد تا روحیاتش را بهتر بشناسد . کارگر وقتی مشکلی داشت با سرپرست خود صحبت می کرد تا مشکلات برای حل به بالاتر انعکاس پیدا کند . وقتی به اضافه کاری نیاز بود مستقیم به کسی نمی گفتند اضافه کار بمانید بلکه صبح در حین صحبت به یک نفر می گفتند امروز کار زیاد است و افراد دیگر به خود اجازه نمی دادند محیط را ترک کنند ، می ماندند تا کار را به اتمام برسانند . صاحب کارخانه هیچوقت لفظ کارگرهایم ، یا کارخانه ام را به کار نمی برد . . آنجا از یک کارگر معمولی تا صاحب کارخانه همه لفظ کارخانه امان را به کار می بردند . وقتی سودی وارد کارخانه می شد این سود نسبت به میزان حقوق بین همه توزیع می شد. در آنجا کارگران معتقدند اگر خوب کار کنند سود کارخانه بیشتر می شود اگر سود بیشتر شود شرکتشان گسترش می یابد شرکت که گسترش یابد اعتبارشان در کشور بالا می رود . لذا همه دست به دست هم تلاش می کنند . دنیای آنها دنیای همدلی وهمکاری است . آنها تعطیلاتی دارند به اسم گلدن و یک که تقریبا هر چهار ماه در کل ژاپن، چند روز کارخانجات تعطیل است . مسئولین کارخانه یک شب قبل از تعطیلی ، همه کارگران را جمع می کنند ومی روند بیرون، جشن کوچکی می گیرند و وقتی می خواهند حقوق کارگران را بدهند از آنها قدر دانی می کنند و این حسن نیت باعث می شود که حتی خارجی ها هم برای آنها خوب کارکنند .

با آنکه در شرکت های تولیدی ژاپن ، قسمتی وجود دارد به نام کنسا (کنترل کیفی ) ،که این قسمت نبض هر کارخانه است ، هر فردی سعی می کند کنترل کننده کار فرد قیلی باشد لذا همه سعی می کنند قطعه خوب و بی نقص ارائه دهند .کارگری که قطعه ای را تولید می کند به چشم یک خریدار به آن نگاه می کند .اگر کاری خراب شود کسی از صاحب کارش نمی ترسد بلکه چون می داند نفر بعدی که برای مرحله بعدی کار را تحویل می گیرد مجددا کنترل می کند و اگر کار ایراد داشته باشد آن را عودت می دهد، سعی می کند کار را به بهترین شکل انجام دهد . در واقع در خط تولید ، هر بخش نسبت به بخش دیگر مثل مشتری است .

برای حفظ روحیه کارکنان محل کار معمولا در اماکن آفتابگیر ومشرف به مناظر طبیعی احداث می شود و ناهار خوری را هم در قسمت فوقانی ودارای چشم انداز بنا می کنند .

در آنجا از کارکنان می پرسند به نظر شما امروز کار را چگونه انجام دهیم تا در کار پیشرفت داشته باشیم . مسئولین در آنجا ادعا نمی کنند که همه کارها را فقط خودشان بلدند تا کارگرها بتوانند به راحتی نظر بدهند . اگر کسی پیشنهادی برای تسهیل در کار و افزایش بهره وری ارائه دهد با او آنقدر خوب برخورد می شود که شخص مرتبا به دنبال ارئه نظر در جهت ارتقای کارش است و اگر کسی پیشنهادی بدهد که عملی باشد با دادن جایزه از او تقدیر می شود .

اگر کارگری در حین کار متوجه شود قطعه ای اندازه یک دهم میکرون ایراد دارد ، سریع به صاحب کار اطلاع می دهد . صاحب کار ، به مدیر شرکت تامین کننده قطعه اطلاع می دهد . آن مدیر حتی اگر با کارخانه فاصله زیادی داشته باشد خودش را در همان روز به کارخانه می رساند تا عذر خواهی وجبران کند .
**********************************************

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
نوشته شده توسط توسعه در شهریور ۱۳ام, ۱۳۹۵

دلایل عدم توسعه فریدن

دلایل بسیاری در عدم توسعه فریدن دخالت دارد که به طور خلاصه میتوان برخی از آنها را به صورت زیر بیان نمود:

******اول اینکه هیچ گونه ائتلاف خاصی میان افراد تحصیلکرده شاغل در مراکز دولتی و غیر دولتی وجود ندارد اگر هم باشد بیشتر به گروههای کوچکی برمیگردد که همگی مربوط به یک روستا می باشند و هیچ وقت فرا محلی فکر نمی کنند. چرا که رفع مشکل یک روستا به تنهایی نمی تواند مفید باشد و مشکلات اصلی تمام شهرستان به هم وابستگی شدیدی دارد.متاسفانه بدخواهان و سیاست بازان بین مردم روستاها و مرکز شهرستان یک خط کشی مصنوعی ایجاد کرده اند.هر چند که اکنون داران یک شهر فراقومیتی است و پیشرفت شهرستان به پیشرفت آن دیار گره خورده است.

**************دوم اینکه توسعه مرهون نگاه افراد از دیدگاه صنعتی به مسایلی ست که پیرامون ما وجود دارد. اگر بخواهیم مثالی واضح در این زمینه بزنیم، آن نحوه دامپروری در فریدن می باشد. همیشه این نکته مد نظر بیشتر روستاییان است که دامداری عبارتست از نگهداری چند راس دام و آن هم فقط برای تامین نیازهای روزمره زندگی و افکار فراتر از این نمی رود. در صورتیکه منطقه فریدن منطقه مستعدی از لحاظ دامداری و دامپروری می باشد و می تواند در زمینه تولید فراورده های دامی نقش مهمی را در ایجاد شغل ایفا نماید.

**********************سوم اینکه همیشه راه عامل مهم توسعه در هر منطقه ای می باشد با توجه به اینکه فریدن دارای حومه بسیار بزرگی می باشد اما از لحاظ داشتن راه آهن محروم می باشد.
چهارمین دلیل را هم میتوان، به شرایطتحمیلی به فریدن از جانب استان اشاره کرد که راه تاسیس واحدهای کوچک صنعتی را نیز بسته است.

**********************پنجمین دلیل که در واقع از دلایل بالا نتیجه آن حاصل می شود مهاجرت اکثر جوانان به شهرهی همجوار است.
اما مهمترین دلیلی که در عقب ماندگی این منطقه نقش دارد، بی توجهی کسانی است که خود را مسؤل شهرستان می دانند ولی احساس مسؤلیتی در قبال فریدن نمیکنند.
امیدست روزی فرا رسد کهفریدن با نگاه جدید صنعتی در مسیر توسعه قرار گیرد.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
**********************************
نوشته شده توسط دلایل توسعه نیافتگی داران وفریدن در شهریور ۱۳ام, ۱۳۹۵

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^اولا موضوع توسعه و شاخصهای توسعه و توسعه یافتگی یا توسعه نیافتگی ودلایل آن یک بحث مفصل و مستدل علمی و کارشناسی را طلب می کند، اما اجمالاً اولاً، ما یک عقب ماندگی تحمیلی و شاید عمدی از جانب مسئولان شهرستان واستان در گذشته و احیانا حال ،در حوزه های مختلف توسعه داریم که قاعدتا باید یک عزم و جزم جدی و یک اراده و برنامه و تلاش مضاعفی برای جبران همین عقب ماندگی تاریخی شکل می گرفت.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ثانیاً یکی از دلایل به خود مردم عزیزشهرستان و فرهنگ کار و تلاش و پشت کار آنان بر میگردد که متاسفانه فضای عمومی و جهت گیری کلی مردم در این زمینه به سمت مشغله های اداری و استخدامی بوده و هست و عده ای نیز متمایل به تحت پوشش قرار گرفتن نهادهای حمایتی و کمتر به دنبال کار اساسی، زیربنایی و تولیدی و سرمایه گذاری بوده اند. میل و اشتیاق و اقبال و استقبال عمومی به سمت کارمند شدن و درآمدهای اداری و استخدامی است.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ثالثاً، یکی از دلایل به مدیریتهای اجرایی در ادوار گذشته بر می گردد که علیرغم این همه منابع قوی انسانی و منابع غنی زیرزمینی و طبیعی و خدادادی شهرستان از یک طرف و عنایت و توجه خارق العاده نظام جمهوری اسلامی به دیگرمناطق محروم و اختصاص منابع فراوان در مقاطع گوناگون از طرف دیگرء وجود فرصتهای زیاد و منحصر به فرد از سوی دیگر عملاً به نحو مفید، مؤثر و مطلوب این منابع مدیریت واستفاده و مطالبه نشد و به نظر بنده یک استفاده حداقلی از حداکثر این منابع در ادوار گذشته شده است و ما همچنان در شاخصهای توسعه از آخر، جزء شهرستانهای اول هستیم.

اینک قول نماینده شخص آقای روحانی در سفر استانی مبنی بر قرار گرفتن دوباره فریدن در لیست مناطق محروم کاملا به فراموشی سپرده شده است و انتظار می رود مردم هم در انتخابات پیش رو ایشان را به فراموشی بسپرند!!!!!

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^رابعاً، دلیل دیگر به فرآیند و خروجی انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان برمی گردد که در مقاطعی می توانست بهتر باشد به نحوی که نامزدهایی توسعه یافته و آشنا و مسلط با مبانی و روند توسعه انتخاب می شدند و مردم ما به جای روال معمول و مرسوم، اگر از نامزدها برنامه مطالبه میکردند و متناسب با برنامه و توان آنان را ملزم به پاسخگویی می کردند و در انتخابات، معیارها و ملاک ها و متغیرهای انتخاب افراد معطوف به نامزدهای توانمند با برنامه می شد شاید نتیجه و ثمر بهتر و بیشتری داشت. ما کمتر دورهای و کمتر نماینده و فرمانداری داریم که برنامه مدون را به مردم عرضه کرده باشد و در پایان نیز عملکرد خود را به تناسب آن برنامه به مردم ارائه داده باشد.

قطعاً توسعه شهرستان مستلزم داشتن برنامه میباشد و نامزد و مسئولی که برنامه ای نداشته و یا اگر داشته ارائه نداده، عملاً نمیتواند تحولی در حوزه توسعه شهرستان ایجاد کند و شما هم معیار و متری برای سنجش عملکرد او ندارید. به صورت کلی و شعاری مسائل و مواردی در زمان تبلیغات مطرح و پاسخگویی نیز معطوف به همین شعارهای کلی می شود.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^خامساً، علیرغم گذشت زمان، ما هنوز در حوزه توسعه نتوانستیم مزیتهای نسبی شهرستان خود را شناسایی و معرفی نماییم. با داشتن این همه منابع و پتانسیل در افواه و افکار عمومی ، شهرستان ما را به عنوان یک شهرستان محروم نمی شناسند و محرومیت شهرستان ما معرفی نشده است.متاسفانه از طریق بخش خبری ۲۰و۴۵ دقیقه استانی ،پالس هایی مبنی بر عدم محرومیت فریدن برای مسئولان استانی فرستاده می شود و این در حالیست که شهرستانهای بسیار برخورداری همچون گلپایگان پالس محرومیت ارسال می کنند!!!(یا للعجب!!)

بالاخره هریک از شهرستانها یک مزیت نسبی به استانهای دیگر دارد که به آن مزیت نسبی شناخته می شود. ما در حوزه منابع زیرزمینی، صنعت، معدن، پزشکی، کشاورزی، گردشگری، دامداری، هنری، معماری به کدامین مزیت نسبی در کشور و استان شهرت داریم؟

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^و سادساً، محور توسعه و مبنا و زیربنای اصلی توسعه انسان و منابع و نیروی انسانی است. به برکت نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی یک رشد و جهش فزاینده در منابع و نیروی انسانی شهرستان ما بوجود آمد. به برکت انقلاب اسلامی بعضی از روستاها و یا بخشهای شهرستان ما، در تحصیلات عالیه شاید با کل استان در قبل از انقلاب برابری می کند. اما باید این واقعیت تلخ را بپذیریم که نگاه و نگرش و ذهنیتهای قومی، قبیله ای ، جغرافیایی، باندی، حسادتها، تخریبها، تضعیفها و تنگ نظریها و کج فهمی و کژاندیشیها، آفت و آسیب بزرگی را برای سرمایه بزرگ انسانی استان به همراه داشته است و این استعدادها و سرمایه ها کمتر به صورت متحد و منسجم برای شهرستان ساماندهی، سازماندهی و جهت دهی شده است.

نویسنده

نوشته شده توسط خسته نباشید در شهریور ۱۴ام, ۱۳۹۵

آقای علایی
آقایان مدیریت اجرایی شهرستان فریدن
دست مریزاد
مثل سایر شاخص ها، شهرستانهای منفک شده از فریدن گوی سبقت را از فریدن پیر و فرتوت و به یک گوشه افتاده ربودند.
عرض تبریک به بچه های عزیز بوئین میاندشت،فریدونشهر و چادگان

نویسنده

نوشته شده توسط آقای موفق در شهریور ۱۴ام, ۱۳۹۵

سلام
میانگین رتبه های خبر بالا را محاسبه کردم.به شرح زیر است:

میانگین رتبه های چادگان۴۲۵

میانگین رتبه های بوئین۵۰۹

میانگین رتبه های برتر فریدونشهر۵۶۵

میانگین رتبه های فریدن ۷۹۹

حال اگر به مدیر محترم آموزش و پرورش فریدن صحبت کنید می گوید من موفق ترینم.
مدیریت اجرایی هم همینطور……………..!!!!

نویسنده

نوشته شده توسط فریدن در شهریور ۱۵ام, ۱۳۹۵

به قول جناب خان

سلام آقای علایی!!

این هم خروجی مدیریت شما!

حاضرم شرط ببندم در مورد سایر شاخص های توسعه اگر در فریدن میانگین بگیریم آخر میشویم

ئه ببخشید از آخر اول می شویم!!

نویسنده

نوشته شده توسط امید سرباز سید علی در شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۵

بسی خوشحال شدم کسی راجع به کنکور و قبولی در کنکور و … صحبت نکرده خب اینم مساله ای است

نویسنده

نوشته شده توسط امید سرباز سید علی در شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۵

کاش یاد میگرفتیم در مورد این خبرا دقیق تر صحبت میکردیم

نویسنده

نوشته شده توسط نرگس متولیان در شهریور ۲۹ام, ۱۳۹۵

با سلام.
من نرگس متولیان هستم رتبه ی ۶۱ کنکورسراسری ۹۵ ازچادگان وخیلی خوشحالم که بچه های عزیز فریدن بزرگ این افتخارات راکسب کردن گرچه لیاقت بیشترازاین هم داشتیم اما اینجا می خوام از همه ی کسانی که درموفقیت ما به نوعی تاثیر گذاربودند تشکر کنم ودست تک تکشون رامی بوسم وازخداوند براشون توفیق وسلامتی مسئلت دارم.
کنکوری های ۹۶ موفق باشید…

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها