• کدخبر: 53951
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۰۰ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
  • چاپ خبــر
نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت:

باید با حرکت جهادی و انقلابی از رکود اقتصادی عبور کرد/ انتظارات رهبری در اقتصاد مقاومتی تحقق نیافته

نماینده مردم فریدن بزرگ با بیان اینکه چند ماه دیگر مطمئنا فضای سیاسی کشور بیشتر به سمت انتخابات ۹۶ سوق پیدا می کند، گفت: با گذشت ۶ ماه از سال ۹۵ نیمی از سال گذشته و عملا هیچ گونه اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی دیده نشده است بنابراین باید به جای سخنرانی و سیاسی بازی برنامه ها را فشرده تر کرد تا سخن رهبری روی زمین نماند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن، نماینده شهرستان های فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین و میاندشت در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به اوضاع بد اقتصادی در چهار شهرستان، بیان کرد: مسئولان کشور باید دغدغه معیشت مردم را داشته باشند تا بتوانیم با یک حرکت جهادی و انقلابی از این رکود اقتصادی که جامعه را فرا گرفته عبور کنیم.
اکبر ترکی ادامه داد: اگر به سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در این ماه های اخیر توجه کنیم شاهد این امر هستیم که نتوانستیم انتظارت مد نظر رهبری و مردم را در راستای اقتصاد مقاومتی تحقق ببخشیم.
نماینده مردم فریدن بزرگ با بیان اینکه چند ماه دیگر مطمئنا فضای سیاسی کشور بیشتر به سمت انتخابات ۹۶ سوق پیدا می کند، گفت: با گذشت ۶ ماه از سال ۹۵ نیمی از سال گذشته و عملا هیچ گونه اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی دیده نشده است بنابراین باید به جای سخنرانی و سیاسی بازی برنامه ها را فشرده تر کرد تا سخن رهبری روی زمین نماند.
ترکی یکی از دلایل مشکلات موجود در چهار شهرستان را برنامه ریزی نکردن روی مزیت ها و امتیازات این مناطق دانست و افزود: از آنجایی که نخبه ها و جوانان این مناطق حمایت نشدند بنابراین برنامه ها به صورت روتین اجراء نگشتند .
عضو کمیسیون اصل ۹۰ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود ۱۹ تا ۲۰ هزار کارخانه و واحدهای صنعتی در سطح استان، تصریح کرد: امروز ما شاهد این هستیم که در سطح استان ۱۹ تا ۲۰ هزار کارخانه وجود دارد ولی ما یک صنعت تبدیلی برای محصولات خود نداریم و بیشتر در حال خام فروشی هستیم.
وی ادامه داد: مسئولان باید تلاش کنند که حداقل توازنی اقتصادی در سطح شهرستانهای استان برقرار شود و بتوان به فراخور شرایط هر منطقه صنعت آن نیز به وجود بیاد.
نماینده چهار شهرستان فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین و میاندشت با اعلام اینکه در آینده برنامه های اقتصادی خوبی در سطح چهار شهرستان داریم، تاکید کرد: ان شاء الله بتوانیم با تعاملی که با مسئولان منطقه برقرار می کنیم، باری از دوش این مردم برداریم.
ترکی تعامل دولت و مجلس را دو طرفه دانست و افزود: مجلس با دولت تعامل خواهد داشت اما این تعامل باید دو طرفه باشد یعنی دولت با اجرای تعهدات خود باعث ایجاد یک همکاری دو طرفه می شود.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس یکی از عواملی که باعث ایجاد مشکلات بهداشتی در چهار شهرستان می شود را دوری از مرکز دانست و بیان کرد: در آینده نزدیک سعی می کنیم با تلاش و تعامل با مسئولان در سطح کشور و فراهم آوردن تجهیزات بهداشتی این مشکلات را کاهش بدهیم.
وی در ادامه دیده نشدن حمایت از بخش خصوصی در طرح تحول سلامت را یکی از مشکلات این روزهای کشور عنوان کرد و گفت: امروزه ما شاهد این هستیم که با این طرح هزینه های سرپایی و… افزایش یافته است و سرویس دهی مناسب نیز انجام نمی شود.

انتهای پیام/ع

نویسنده

نوشته شده توسط بشاگرد اصفهان در مرداد ۳۱ام, ۱۳۹۵

لطفا فکری به حال بشاگرد اصفهان یعنی شهرستان فریدن که سه شهرستان از آن منشعب شده بنمائید.

فریدن مثل پدر پیر و کهنسالی می ماند که از عصاره وجودش فرزندان جوانش را سر و سامان داد و اکنون با فرتوتی و

بیماری به گوشه ای افتاده و رمق نفس کشیدن هم ندارد.

به راستی بشاگرد اصفهان معرف دقیق امروز فریدن است.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها