• کدخبر: 53820
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۲۶ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۵/۲۵
  • چاپ خبــر
رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان فریدن خبر داد:

کشف یک راس بره آهو زنده در شهرستان فریدن

خلیلی از کشف و ضبط یک راس بره آهوی زنده در دشت های فریدن خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فریدن از کشف و ضبط یک راس بره آهوی زنده در دشت های فریدن همزمان با میلاد امام رضا (ع) خبر داد.

 

حسین خلیلی بیان اینکه روز گذشته در پی گزارش مامورین نیروی انتظامی مبنی بر نگهداری یک راس آهو در قسمتی از مزارع کشاورزی فریدن، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان با هماهنگی لازم مقام قضایی و اخذ نیابت قضایی وارد نقطه مذکور شدند، گفت: در جریان بازرسی، یک راس آهوی زنده کشف و ضبط شد که در این زمینه فرد متخلف شکار دستگیر و پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد .

 

خلیلی در ادامه افزود: نگهداری از جانوران وحشی در منازل علاوه بر انتقال بیماری های مشترک بین انسان و حیوان باعث می شود این جانوران توانایی بازگشت و بقاء در زیستگاه طبیعی خود را از دست بدهند .

 

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان فریدن عنوان کرد: خرید و فروش، عرضه و نگهداری و حمل و صدور کلیه جانوران وحشی زنده و کشته و اجزاء آنها بدون تحصیل پروانه از سازمان حفاظت محیط زیست ممنوع است.

 

گفتنی است محیط زیست فریدن به علت وجود آب و علوفه کافی سبب شده که حیوانات وحشی از مناطق حفاظتی دیگر به این منطقه مهاجرت کنند که شکارچیان با اطلاع از این موضوع با ایجاد کمین در مسیر این حیوانات وحشی با کشتن آهوهای مادر، بره آنها را زنده شکار می کنند.

شاید جرائم بسیار سنگین بتواند کمترین مجازات برای این عمل غیر انسانی باشد، گفتنی است این دومین آهوی است که  امسال توسط یگان حفاظت محیط زیست در فریدن کشف و ضبط می شود.
شهرستان فریدن در ۱۲۰ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها