• کدخبر: 52519
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۲۶ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
  • چاپ خبــر
دلنوشته کشاورز فریدنی؛

یکی من، یکی تو، وای به حال مردم/ فریدن دور است، حال مسئولان در اصفهان خوب است

این روزها هوای سیاسی فریدن کمی سیاه و تار شده اما خیلی ها می گویند، این تار دیدن ها از آثار پایین آمدن قند خون است اما من فکر می کنم آنهای که این سخنان را مطرح می کنند باید نمره عینکشان را تغییر بدهند تا ببینند که واقعا اینگونه شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن– کشاورز فریدنی در دلنوشته ای نوشت:

این روزها هوای سیاسی فریدن کمی سیاه و تار شده اما خیلی ها می گویند، این تار دیدن ها از آثار پایین آمدن قند خون است اما من فکر می کنم آنهای که این سخنان را مطرح می کنند باید نمره عینکشان را تغییر بدهند تا ببینند که واقعا اینگونه شده است.

این روزها اختلافات سیاسی فریدن وارد فاز جدیدی گردیده پس از بیانیه ها و شب نامه ها اینبار دیگر نزاع ها به حضور نیافتن در مراسمات ملی، جلسات شهرستانی و درگیرهای عمومی نیز کشیده شده است.

البته من باید بگویم که من یک کشاورزم و تمام این خبرهای را از طریق کانال های تلگرامی دنبال می کنم، کانال های تلگرامی که جوانان بیکار منطقه به خاطر مشغول شدن، مدیریت می کنند البته باید از مسئولان تشکر کنیم که این روزها باعث مشغول کردن جوانان ما شدند و جوان پر انرژی منطقه را به یک جوان کسل و بی حال که هیچ انگیزه و امیدی به آینده منطقه ندارد بدل کرده اند.

درگیری سیاسی فریدن جدیدا دیگر میانجی ندارد ، کاسه های داغ تر از آش زیاد دارد به مانند دعواهای برره فقط بَپر و وَزِن زیاد شده است.

اما از این ها که بگذریم باید بگوییم فریدن این روزها در تلاطم اختلافاتی می سوزد که شاید مناعت طبع برخی از مسئولان می توانست آن را خاموش کند اما گویا این روزها بازی« یکی من، یکی تو، وای به حال مردم» آغاز شده و گاه این بازی به «بازی یکی ما، یکی تو بازهم وای به حال مردم» بدل می شود.

دیگر وارد نزاع سیاسی شدیم، نزاعی که برای مردم هیچ سودی ندارد، اختلافاتی که باید در تعامل مسئولان با یکدیگر حل می گشت و به میان جامعه کشانده نمی شد، حال این شده که این روزها در شبکه ها و گروه های اجتماعی منطقه فضای ملتهبی در جریان است، برای مثال اگر بگوی ماست می گویند او سیاسی است، اگر بگویید آب می گویند او سیاسی است، اگر بگویید سفره افطاری می گویند او سیاسی است در کل اکثر سخنان با واکنش تند کاربران روبرو می گردد و بحث ها اجتماعی به یک درگیری مجازی که گاه توهین و فحاشی به شخصیت ها در آن بسیار است، بدل می شود؛ هر چند باید گفت به شخصیت های مورد بحث نقد عملکردی کاملا وارد است اما توهین و فحاشی هیچ گاه در فرهنگ یک شهرستان با تمدن ۷۰۰۰ هزار ساله نباید بگنجد.

آری این روزها اگر هر حرفی بزنی که دلسوزی برای منطقه باشد به چپ و راست بودن متهمت می کنند یا به ضد دولتی ها یا به چماق دار و قلدر تشبیه ات می کنند ولی باید گفت آقایان ما چپ و راست نیستیم، ما ایرانی هستیم ، ما فریدنیم، اگر چپ و راست بودنمان برای منطقه سودی ندارد پس نه تو چپی و نه تو راست.
چون چپ و راست سرمایه های این نظم هستند و به فرموده ای مقام عظمای ولایت «موجود زنده منشاء اثر است» پس منشاء اثر باشید و برای این شهرستان دلسوزی کنید و به دنبال منافع شخصی نباشید.

 

مسئوولانی که نمی توانند با هم تعامل کنند و در یک اتاق به دور از جنجال ها مشکلات را حل کنند و آنها را به میان جامعه می آورند باید منتظر قضاوت مردم هم باشند حال برخی در حزب چپ و برخی در حزب راست قرار می گیرند و این می شود که تجمع و بیانیه نویسی زیاد می گردد، حال نباید ناراحت بود چون مقصر خودتان هستید که باعث شدید، مسائل پیش پا افتاده وارد جامعه ای که مردمانش با هزاران مشکل دست و پنجه نرم می کنند شود پس حال باید تبعات آن را هم قبول کنید.

 

اما عزیزان مسئول بدانید برخی از عزیزان در این شهرستان برای دلسوزی گرده شما جمع نشده اند، برخی که سال ها به علت مشکلات سلیقه ای با حزب مقابل خانه نشین بودند حال که قدرتی یافتن برای عقده گشایی باعث تحریک شما می گردند تا عقده ای دیرینه باز کنند و کاری به مردم بیچاره ندارند زیرا اگر داشتند روش قبلی ها را پیشه نمی کردند و برخی دیگر که گذشته قدرت را به دست داشتند و حال  از فرصتی که جدیدأ با رای مردم به دست آمده استفاده  می کنند تا بار دیگر به قدرت برگردند و افراد دیگر که سالهای گذشته سنگ دیگر احزاب را به سینه می زدند و در کل به حزب باد شهرت دارند، وارد معرکه شدند تا از آب گل آلود ماهی بگیرند و همین موش دوانی ها باعث بیانیه نویسی، شب نامه نویسی و کارهای دیگر می شود که یکی بر روی سایت، کانال های تلگرامی و نشریات جولان می دهد و دیگری در خیابان ها.

 

این را هم بدانید در فریدن دو جناح درس پس داده اند و اگر تکلیف شان را درست انجام داده بودند امروز فریدن این نبود که باید جوانان تحصیل کرده اش آدامس فروش سی و سه پل ها شود و یا جوانانش به طناب دار پناه ببرند.

 

البته این روزها برخی قلم نویسان نان به نرخ روز خور هم فراوان گشته که دست به قلم می شوند تا عقده گشایی کنند و از کاستی ها یه جناح بگویند و کاستی جناح مقابل را بپوشاند واقعا اگر انصاف داشتیم باید بینیم که دو جناح در فریدن تاکنون کار چشم گیری انجام ندادند اما برخی صیانت قلم شان این است که آب را گل آلود کنند و ماهی بگیرند.

 

هر چند بازار چاپلوسان در یک دوره زمانی کوتاه گرم است اما این را باید بدانند قلمی که برای مردمش نچرخد قلم نیست بلکه گرز گرانی است از تملق که بر سر مردمان این دیار عقب نگه داشته می کوبیم و سخن دیگرم با این عزیزان این است که چشم ها را باید شست و جوری دیگر باید دید، ای عزیز تو که نمی دانی مردمانت از سیاست خسته اند پس نامت را از نویسندگی مردم  به میرزا بنویس تغییر بده.
البته در این نوشته باید به مسئولان استانی که رفتار و واکنش شان احتمالا از این حادثه خبر می دهد که این روزها قند در دلشان آب می شود، سلام و خسته نباشید می گوییم؛ البته منم جای آنها بودم این حس را داشتم مردم که مطالبه گر نیستند، مسئولان منطقه هم که جای اتحاد با هم اختلاف دارند، خب فریدن هم که دور است، آب ما هم که جور است، خب دیگر ما را چه به فریدن؟!، بگذار بین خودشان سرگرم باشند؛ آری شاید روش انگلیسی سیاست مدار قهار استانمان باشد یعنی روش اختلاف بنداز، حکومت کن البته اینجوری هم نیست آنها ما را دوست دارند الکی.

 

البته لازم به ذکر است سالی که به سال اقدام و عمل در راستای اقتصاد مقاومتی مزین شده و شهرستانی که در کشور می توانست به علت داشتن نعمت های های خدا دادی خودی نشان بدهد امروز در آتش اختلافات سیاسی می سوزد و این هشداری است بر مسئولان استان اصفهان که اگر هرچی سریعتر ورود نکنند احتمال وخیم تر شدن اوضاع می باشد که یک گوشه ای از آن در روز قدس در برابر چشمان مردم به نمایش در آمد.
یه سلام و خسته نباشیدم به جوان های از اهالی تلگرام بدهم که بر آتیش این اختلافات می دمیدند البته من هم شاید باید خود شیرینی یک سمت را می کردم تا به امروز بیکار نمی نشستم و برای دوست فریدن نایم مطلب نمی نوشتم اما بگویم جوانی که برای خوش دلی یک مسئول مطلب می نویسد باید بداند این میزها و این قدرت ها که دست مسئولان است امتحانی بیش نیست که خدا برای آنها قرار داده و باید بدانند اگر مشکلات مردم در پشت این میزها حل نشد به هیچ نمی ارزد بنابراین ای جوانان منطقه بیاید برای مردم زحمت کش و کم توقع فریدن سنگ زیرین آسیاب باشیم و وارد بازی های سیاسی که به سمت قدرت سوق دارد نشویم که خوردن سر به سنگ دردناک است و بیاید وحدت را مطالبه کنیم که پیشرفت این شهرستان در سایه وحدت محقق می شود که در اوایل کاری مسئولان جدید این امر بسیار مشهود بود.
امروز مشکلاتی از قبیل بیکاری، نبود صنعت، مشکل آب، مشکل ازدواج، خودکشی، فروش نرفتن محصولات و دغدغه های همیشگی کشاورزان فریدنی، نابودی محیط زیست و دالانکوه، انتشار مطالب کذب در شبکه های اجتماعی و سرگرم کردن نیروی جوان و فعال در مسائل و اختلافات سیاسی بیهوده ، در بین نزاع های سیاسی منطقه گم شده است و هیچ کس دیگر فکر چاره نیست.
و این شده است که این سوال ها در ذهنم جولان بدهد که

آیا شعار سال گذشته مقام عظمای ولایت به سرعت توسط مسئولان فراموش شد یعنی آنها نمی دانند شعار ایشان برای سالهای آینده نیز صدق می کرد؟

آیا مسئولان توجه نکردند امام خامنه ای(مدظله العالی) فرمودند: «شرمندگی من از بیکاری جوان کمتر از خودش نیست» حال درست است شرمندگی سوء مدیریت ها مدیران در منطقه را رهبر انقلابمان تحمل کند؟

آیا کسی نیست که این منطقه را از منجلاب سیاست زدگی نجات بدهد؟

آیا دیگر این مشکلات برای این منطقه کافی نیست که برخی سیاسیون در دو جناح چپ و راست مشکلات دیگری را هم وارد می کنند؟

آیا دیگر اهانت به شخصیت های که در نزد مردم عزیز هستند توسط عده ای به اصطلاح سیاسی کافی نیست؟

آیا مسئولان که ادعای گفتمان بین الملی دارند نمی توانند در یک گفتمان داخلی مشکلات را حل کنند؟

آیا این پاداش مردمی است که هم جور به مسئولان خود اعتماد دارند؟

اصلا زمانی که جناحین آغاز به بیانیه نویسی و شب نامه نویسی می کنند، آیا مردم را نیز در این بیانیه ها لحاظ کردند؟

البته این دلنوشته را با این شعر به پایان می رسانیم:

بی دل و خسته در این شهرم و دلسوزی نیست……غم دل با که توان گفت که دلسوزی نیست
رو مداوای خود کن ای دل از جای دگر…..کندر این شهر طبیب دلسوخته ای نیست

نویسنده

نوشته شده توسط جوان در تیر ۱۲ام, ۱۳۹۵

من بعنوان یک جوان تحصیل کرده فریدنی که برای پیدا کردن شغل در شرف مهاجرت با اصفهانم دارم میگم اگه این مسائل درست نشد تک تک مسئولین رو چشم تو چشم خواهم دید و بصورت خیلی شیک و مجلسی …. مورد عنایت قرار خواهم داد .
فریدنا بی خواصیتی اگه نشر ندی….

نویسنده

نوشته شده توسط خودمدیرم هنوز در تیر ۱۲ام, ۱۳۹۵

مثل همیشه زیبا بود . امیدورام به جایگاهی که شایسته شماست نایل بشید زیبا مینویسید . امیدوارم حداقل جوانان خودشان کاری برای خودشان بکنند و از تار زیبایی که تهاجم فرهنگی و نیهیلیزم برای انها تنیده رها شوند و کمر همت ببندند تا رنگی از نامیدی وپوچی و انحراف بر رخسار جوان فریدنی نماند مشکلات اقتصادی هم به امید حق حل میشود خداوند روزی بندگان را تعیین فرمودند .

نویسنده

نوشته شده توسط هشدار در تیر ۱۲ام, ۱۳۹۵

فریدن به خاکستر نشسته همواره شاهد درگیری های سیاسی و اختلافات سیاسی بین مسئولان بوده است:

هنوز درگیری های دهخدایی و شریعتی و … را با هدایتی و حیدری و محمدی از یاد نبرده ایم.

هنوز تاول داغ درگیری اسداله احمدی(فرماندار وقت) و شورای شهر داران برگرده مردم تسکین نیافته.

و اکنون اختلاف نمینده محترم و تاجمیری.

بدون شک یکی از این دو طرف حق و دیگری غیر حق است.

یکی از دو طرف دعوا درست و دیگری نادرست می گوید.

چون اجتماع نقیضین محال است.

صرفنظر از اینکه کدام طرف سهم بیشتری از حقیقت دارد ولی خروجی و تفاضل این دعواها به نفع آبادانی و پیشرفت و اشتغال و حتی فرهنگ فریدن نیست.

در یک تحلیل نهایی دود این درگیری ها به چشم مردم می رود.

کما اینکه تا کنون رفته است.

اکنون فریدن مقام اول طلاق استان است.

آسیب های اجتماعی فراوان است.

وضعیت اشتغال قرمز است.

در جذب سرمایه گذار موفق عمل نشده است.

شهرستانهای اطراف و حتی شهرستانهای منشعب شده گوی سبقت را در بسیاری از شاخص ها از فریدن ربوده اند.

این وسط وای به کلوخ…
بیچاره مردم…
و بیچاره تر مسئولانی که مسبب این قضایا هستند و دنیا و آخرت مدیون این مردمند.

برادران الموت حق
آری مرگ و پرسش و پاسخ قیامت و حساب کشی قیامت حق است.

آنجا مو را از ماست می کشند.

این دنیا را ما فریدنی ها با هر بدبختی شده می گذرانیم،اما دلخوشیم که در سرای ابدی خیلی ها باید پاسخگوی ما باشند.

نویسنده

نوشته شده توسط فریدن در تیر ۱۲ام, ۱۳۹۵

سلام کمتر کسی است که پشت پرده ی همه این اتفاقات قشون کشی ها اعلامیه نویسی ها وتهمت ها و بداخلاقیها رانداند وقتی منافع مردم قربانی میز وقدرت عده ای انگشت شمار می شود را نداند ومنافع یک عده ی خاص با قربانی شدن مردم زحمتکش یک منطقه گره می خورد وکار برای خدا فراموش می شود آنان که ادعای عظیمی از تقوادارند غافل از اینکه همچون کبک سر در برف دارند دارند خداوند به آنچه در سینه دارید قطعا آگاه است پس در این ایام خودسازی ومعنویت کمی در خلوت خود با خدای خود تفکر کنیم وآنچه را خدا می پسندد آن باشیم آن را انجام دهیم .

نویسنده

نوشته شده توسط هشدار اخروی در تیر ۱۲ام, ۱۳۹۵

فریدن به خاکستر نشسته همواره شاهد درگیری های سیاسی و اختلافات سیاسی بین مسئولان بوده است:

هنوز درگیری های دهخدایی و شریعتی و … را با هدایتی و حیدری و محمدی از یاد نبرده ایم.

هنوز تاول داغ درگیری اسداله احمدی(فرماندار وقت) و شورای شهر داران برگرده مردم تسکین نیافته.

و اکنون اختلاف نماینده محترم و تاجمیری.

بدون شک یکی از این دو طرف حق و دیگری غیر حق است.

یکی از دو طرف دعوا درست و دیگری نادرست می گوید.

چون اجتماع نقیضین محال است.

صرفنظر از اینکه کدام طرف سهم بیشتری از حقیقت دارد ولی خروجی و تفاضل این دعواها به نفع آبادانی و پیشرفت و اشتغال و حتی فرهنگ فریدن نیست.

در یک تحلیل نهایی دود این درگیری ها به چشم مردم می رود.

کما اینکه تا کنون رفته است.

اکنون فریدن مقام اول طلاق استان است.

آسیب های اجتماعی فراوان است.

وضعیت اشتغال قرمز است.

در جذب سرمایه گذار موفق عمل نشده است.

شهرستانهای اطراف و حتی شهرستانهای منشعب شده گوی سبقت را در بسیاری از شاخص ها از فریدن ربوده اند.

این وسط وای به کلوخ…
بیچاره مردم…
و بیچاره تر مسئولانی که مسبب این قضایا هستند و دنیا و آخرت مدیون این مردمند.

برادران الموت حق
آری مرگ و پرسش و پاسخ قیامت و حساب کشی قیامت حق است.

آنجا مو را از ماست می کشند.

این دنیا را ما فریدنی ها با هر بدبختی شده می گذرانیم،اما دلخوشیم که در سرای ابدی خیلی ها باید پاسخگوی ما باشند.

نویسنده

نوشته شده توسط یک مخاطب راستی در تیر ۱۲ام, ۱۳۹۵

سلام
دست شما درد نکنه ولی تو این نشریات همه بر علیه یه جناح شدند بازم معرفت شما که به دو جناح هم رحم نکردید.
البته نویسنده دالانکوه امروزه خیال کرده تملق مسئول را بگوید اخر و عاقبت خوبی دارد ولی خوب گفتید ما نیز این دوره را گذراندیم شاید با مردم باشی مسئولان باهت نباشند ولی خدا هواتا داره و این برای ادمی کافی، پس دیگر اینقدر معاند بازی در نیار آقای فلانی نوشته اای دالانکوه بیشتر بوی نفاق میده و چاپلوسی.

زنده باشی مدیر فریدن نا تشکر، جوان عاقبت به خیر بشی این دعای نفری که امروز روی ویلچر و امثال دالانکوه دلشون را به درد اورده.

ما نرفتیم برای اینکه سهم خواهی کنیم ولی احترامون نگه دارید.

نویسنده

نوشته شده توسط طاهری در تیر ۱۳ام, ۱۳۹۵

با درود خدمت دوست فرهیخته ام جناب عبدالهی عزیز.
سپاس از بیان واضح شما و اشاره به درد های مردم به صورت کاملا آشکار . ضمن اعلام اینکه بهترین نوع نقد، نقدِ بی طرف و آگاهانه است؛ عرض می کنم نمی شود حق را دید و در انتقاد بی طرف بود.
مطالب شما را پیوسته پی گیری می کنم. گاهی اوقات احساس می کنم ضمن دلسوزی بسیار برخورد جناحی هم داشته اید؛ اما به عنوان منتقدی مردمی، نوشته های شما بسیار ستودنی است.
تمام پُست های این مطلب نشانگر روح دردکشیده و ناآرام جوانان فریدن و مردم خسته از نزاع های خانگی است.
امیدوارم طرفین به این نتیجه برسند که مردم دیگر طاقت ندارند و خسته اند.
بفهمند که «مردم» ولی نعمت اند؛ نه ایشان.
بفهمند این مردم از دست سیاست زدگی و سیاست نزدگی مسئولین بی مسئولیت (بعضی ها، نه همه، و در هر دو جناح) و گروه عدیده سرسپرده نادان که از هر دو جناح آتش تفرقه بین مردم را بیشتر می کنند خسته اند.
بفهمند این مردم می خواهند در این سرزمین بمانند اگر برخی نادان به اصطلاح «دو آتیشه» بگذارند.
بفهمند که لااقل برای جوانان فریدن دیگر حنای چپ و راست رنگی ندارد.

بفهمند
بفهمند
بفهمند

نویسنده

نوشته شده توسط بحران در تیر ۱۳ام, ۱۳۹۵

یارا بگو که چه خوش می گویی….. گویا که همی درد دل ما می گویی

خسته نباشی ان شاءالله همیشه قلمت خیر و عاقبتت هم به مانند قلمت هم خیر شود.

نویسنده

نوشته شده توسط شريفي در تیر ۱۳ام, ۱۳۹۵

به نظرم فرماندار خیلی در آرامش شهرستان سهم دارد اتفاقی که در این دو سال افتاد افراط گرایی فراوان فرماندار و اطاعت او از نسخه پیجی ها در اصفهان و تهران دارد.کار در فریدن رها شده و دنبال سیاسی کاری هستند. یادمون نرفته فرماندار قبلی اگرچه غیر بومی بود و جوان اما ارامترین دوره فریدن بود.هیچ درگیری نبود کار هم خیلی بهتر انجام می شد

نویسنده

نوشته شده توسط شهروند منصف در تیر ۱۳ام, ۱۳۹۵

سلام:
همه از این دنیا خواهیم رفت ولی چقدر خوبه انسان هیچ وقت از جاده انصاف خارج نشود
وقتی این فرماندار رفت فریدنیها خواهند فهمید که چه نیروی قدری از شهرستان رفته است ولی افسوس که دیگر دیر خواهد شد و فریدن و کلا غرب استان دیگر چنین فرمانداری را به لحاظ توان مدیریتی نخواهند دید . کسی که لیاقتش به راحتی در سطح یک وزیر قابل ارزیابی است واگر فریدن در زمان مدیریت ایشان امتیازات لازم و امکانات زیر ساختی لازم را بدست نیاورد افسوس و هیهات که کار به مراتب سخت تر خواهد گردید . کاش فرماندار شهرستان ترتیب یک مناظره با مخالفان را در حضور نخبگان شهرستان ترتیب میدادند تا به قول حافظ (سیه روی شود هرکه در او غش باشد)

نویسنده

نوشته شده توسط هم ولایتی در تیر ۱۴ام, ۱۳۹۵

انصاف

مرا این عاقبت ….؟ انصاف پس کو …..؟

تب بی عافیت ….؟ اصاف پس کو…… ؟
پریشان حالی ومهجوری و درد ………..

نفس هم عاریت….؟ انصاف پس کو ….؟

نویسنده

نوشته شده توسط فرهنگی - با انصاف در تیر ۱۴ام, ۱۳۹۵

به قول حافظ (تاسیه روی شود هرکه در او غش باشد)با سلام وتشکر فراوان – مطالب شما دقیقا درست وبجا است ولی گوش شنوا کو ؟ هر دو گروه حساب پس دادند ولی انهایی که الان شبنامه پخش میکنند بیشتر به فکر برگشتن به صندلی هستند وبه فکر مردم نیستند .از اعتراضهایشان مشخص است که مردم وفریدن مهم نیست.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها