• کدخبر: 52174
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۱۰ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۰۳/۲۹
  • چاپ خبــر
تحلیلی بر اخبار داغ این روزهای رسانه ها :

از حقوق های نجومی تا قراردادهای میلیاردی فوتبال

این روزها اخبار پربیننده کشورمان کاملا در اختیار نقل و انتقالات فوتبالی و حقوق های نجومی مدیران قرار گرفته که در ادامه با یک نگاهی چالشی به آنها خواهیم پرداخت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن، این روزها اخبار پربیننده ای کشورمان کاملا در اختیار نقل و انتقالات فوتبالی و حقوق های نجومی مدیران قرار گرفته که در ادامه با یک نگاهی چالشی به آنها خواهیم پرداخت.
ابتدا  به حقوق های نجومی برخی مدیران که به اندازه یک هزارم مبلغ آن فیش در حوزه عملکردی خود بازدهی نداشته اند می پردازیم.

 

حقوق های نجومی در راستای اشرافی گری است

13950325000722_PhotoL
گفتنی است تمام این حقوق های نجومی زمانی به جیب این مدیران فاسد می رود که در برخی از روستاهای کشورمان فقر بیداد می کند و بسیاری از کارخانه ها تولیدی تعطیل و تولید کننده ها ورشکسته می شوند و بیکاری کمر مردم را خم کرده است البته باید بگوییم این مفاسد نشانگر این است که فساد در پیکره ی ارگانهای دولتی ما نفوذ کرده و مسئولان خود را به خواب زدند و بیدار کردنشان بسیار سخت است.

 
فساد اقتصادی در ایران چند سالی است که به اوج خود رسیده و این در حالی است که به خاطر وجود برخی مدیران فاسد در پیکره دولت ها فشار اقتصادی و انتقادی بر دولت ها روز به روز  در حال افزایش می باشد و این در شرایطی است که هیچ جای دنیا به گفته ای خود کارشناسان اقتصادی سرمایه خدادادی و بالقوه  ایران را ندارد.

 
گفتنی است فساد مدیران دولتی باعث کاهش انگیزه و کارای کارمندان ادارات گردیده که این امر موجب بروز مشکلات بسیاری  شده است البته تمام آسیب های آن را قشر ضیعف جامعه و سنگ های زیرین آسیاب تحمل می کنند؛ شاید این ضرب المثل«هر چه بگندد نمکش می زنند، وای به روزی که بگندد نمک»  روشنگر این فاجعه باشد که فساد یک مدیر می تواند چه ضربه جبران ناپذیری بر بدنه اداری یک کشور بزند.

 
مردم مسلمان ایران زمین حتما این سخن حضرت علی(ع) را بارها شنیدند که فرمودند: «هر کس که به وقت یاری رهبرش در خواب باشد زیر لگد دشمنش بیدار می شود»؛ بلی زیر لگد دشمنش بیدار می گردد وقتی ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای(مد ظله العالی) بارها به مبارزه با مفاسد اقتصادی تاکید کردند ولی برخی مسئولان به دغدغه رهبرشان بی توجه بودند حال باید در گرداب مدیران فاسدشان غرق شوند البته غرق شدن آنها نتیجه ای دیگری نیز در پی خواهد داشت و آن هم گستاخ تر شدن دشمنان این مرز و بوم است.

 
لازم به یاد آوری است که ده سال پیش امام خامنه ای(مدظله العالی) این روزهای را پیش بینی کردند و فرمودند:« اگر دست مفسدان و سوء استفاده‌کنندگان از امکان‌های حکومتی قطع نشود و اگر امتیازطلبان و زیاده‌خواهان پرمدعا و انحصارجو طرد نشوند، سرمایه‌گذار، تولید‌کننده و اشتغال‌طلب همه و همه احساس ناامنی و ناامیدی خواهند نمود و کسانی از آن‌ها، به استفاده از راه‌های نامشروع و غیرقانونی تشویق خواهند شد.»

 
حال با کم کاری سه قوه شاهد این هستیم که هر روز یک فیش نجومی از یک ارگان رسانه ی می گردد و پایه های اقتصاد روز به روز دچار تزلزل می شود اما باید گفت لازمه ای جلوگیری از این فاجعه فقط فقط یک حرکت انقلابی است، آری یک حرکت انقلابی که متکی به داخل و جوانان ایرانی و انقلابی باشد نه متکی به میز مذاکراتی که تاکنون هیچ سودی برایمان نداشته است، نه متکی به برخی سیاست مداران فاسد غیر انقلابی، نه متکی به مدیران ترسو، نه متکی به اشراف گری که انقلاب را برای منافع شخصی خود تحریف کند و نه متکی به کسانی که دغدغه آنها، دغدغه ای رهبرشان نباشد.

 
امروز اگر کمی بررسی شود خواهید دید دولت های که در کشورمان سر کار آمدند، هر کجا به سخنان رهبر و ولی فقیه خود جامه عمل پوشاند، به موفقیت رسیدند و در هر کجا بی توجهی کردند به خواری و ذلت کشیده شدند که نمونه ای آن بنی صدر در اول انقلاب بود و برخی دولت های دیگر که در دوره حکومتی خود کاملا این امر را احساس کردند.

 
شاید دیگر وقت آن رسیده است که برای برخورد با مفاسد اقتصادی تدابیر بهتری اندیشیده شود و حکم های انقلابی در شان دزدان و چپاولگران بیت المال که باعث تزلزل پایه های اقتصادی کشور می شوند، داده شود شاید اگر برخورد جدی تری با دانه درشت ها صورت گیرد این روزها نوچه ها غلاف  کنند.

 
قرار داد میلیاردی فوتبالی ها همان چپاول بیت المال است

517983_783
خبر دومی که این روزها رسانه ها روی آن بسیار مانور می دهند، خبرنقل و انتقالات میلیاردی فوتبالی ها است که در هیاهوی کاذب برخی بوقچی ها گم شده است، بازیکنانی که سال گذشته عملکردشان آنچنان هم جالب نبوده با بازار گرمی دلالان با قیمت میلیاردی با هزار شرایط به باشگاه های معتبر کشور می روند.

 
شاید برخی بگویند هر بازیکنی می تواند به تیم دلخواه خود برود و باشگاه می تواند با هر قیمتی که دوست دارد بازیکن خریداری کند ولی این حرف زمانی درست است که باشگاه های ما خصوصی باشند نه آنکه دستشان بر بیت المال مردم دراز شده باشد و سرمایه مردمی را که این روزها با حقوق های ناچیز روزگار به سختی می گذرانند به غارت ببرند.

 
امروز در نقل و انتقالات فوتبال ما برای جابجایی ۵۰ بازیکن میلیارد ها میلیارد هزینه می شود ولی این هزینه برای کشور ما هیچ درآمدی ندارد که چه بسا بسیاری از این پول ها در خارج از کشور سرمایه گذاری می شود.

 
امسال در نقل و انتقالات فوتبالی کشور، دو باشگاه سرخابی که کاملا دولتی هستند، برای یک بازیکن سرشناس شان مبلغی بالغ بر ۲ میلیارد و پانصد میلیون تومان هزینه کردند، حال یک مقایسه کنیم با یک کشاورز که هر ساله اگر بهترین شرایط برایش فراهم شود شاید ۵۰ میلیون تومان در آمد داشته باشد البته این درآمد مخصوص یک کشاورز نمونه می باشد، حال تصور کنید یک کشاورز باید ۳۰ سال زحمت بکشد تا اندازه یک فصل فوتبالیست در آمد داشته باشد.

 

 

لازم به ذکر است که واردات رقیب اصلی کشاورزها هستند اما بازیکنان خارجی به علت هنرنمایی دلالان هیچ گاه رقیب جدی برای ایرانی ها نبودند و همچنین این کشاورز هیچ گاه رسانه ای برای بیان مشکلات نداشته، اما فوتبالیست ها با هزاران رسانه همیشه فریاد انتقادشان گوش فلک را کر می کند، نکته جالب توجه این است که اگر یک کشاورز الگو قرار بگیرد باعث می شود چرخه تولید افزایش یابد ولی اگر برخی از فوتبالیست ها الگو قرار گیرند باعث افزایش پارتی های شبانه و رواج مدهای آنچنانی و اشرافی گری در جامعه می شوند .

 
البته اگر این پول های هزینه شده، توسط فوتبالیست ها داخل کشورمان سرمایه گذاری شود و در چرخه تولید کمک حال کشور باشد بسیار هم خوب است ولی آیا به نظر شما این امر صورت می گیرد؟!

 
گفتنی است در کنار این نقل و انتقالات فوتبالی که به اصطلاح باشگاه های فرهنگی انجام می دهند، فرهنگ یک مقوله ای است که هیچ گاه به آن توجه نشده است، اگر در فضای فوتبالی ایران کمی چرخ بزنید خواهید دید که برخی از فوتبالیست با پول مفت بیت المال چه ضربه ای بزرگی به فرهنگ این کشور می زنند.

 

 

در این قسمت فقط می توانیم یه خسته نباشید جانانه به مسئولان مربوطه بدهیم و بگوییم تو را خدا خسته نباشید!!!!!

نویسنده

نوشته شده توسط غلام در تیر ۶ام, ۱۳۹۵

خدایا منجی مستضعفان ( احمدی نژاد کبیر ) را برسان. بیت المال مسلمین بد جوری مورد حمله و سرقت قرار گرفته. خوب بخور بخوری راه افتاده. بخور بخور خیلی بخور.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها