• کدخبر: 49080
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۰۱ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۱/۱
  • چاپ خبــر
فریدن در سالی که گذشت

از شور انتخاباتی تا خبرهای تلخ در فریدن ۹۴

این پایگاه خبری در نظر دارد تا سال از دست گوسفند به دست میمون بازیگوش نرسیده، گزارشی از مهم ترین اخبار سال ۹۴ شهرستان فریدن در اختیار مخاطبان خود قرار دهد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن، در ساعت های واپسین سال ۹۴ هستیم، سالی که گوسفند یکسالی را به چریدن مشغول بود و حال می رود تا سال را به دست میمون بازیگوش بسپارد.
این پایگاه خبری در نظر دارد تا سال از دست گوسفند به دست میمون بازیگوش نرسیده، گزارشی از مهم ترین اخبار سال ۹۴ شهرستان فریدن در اختیار مخاطبان خود قرار دهد.
البته گفتنی است این گزارش در گفتگو با مردم  و نظر سنجی از میان کاربران فضای مجازی به دست آمده است.
تامین آب شرب از منابع پایدار خبر مسرت بخش اول سال


سال ۹۴ شهرستان فریدن به گونه ای آغاز شد که بزرگترین مشکل مردم این منطقه آب شرب منطقه بود که در بسیاری از گفتگوهای که با مردم این منطقه داشتیم افزایش آمار سرطان در فریدن را به ناسالم بودن آب مرتبط می ساختند، بنابراین با سفر زرگر پور استاندار اصفهان به این منطقه قول تامین آب سالم از منابع پایدار داده شد البته این امر قرار است در سال ۹۵ اجرایی گردد.
گفتنی است این مشکل آب شرب همچنان باقی است و بسیاری از مردم از سلامت آب این منطقه مطمئن نیستند و این پایگاه خبری با تلاش های که انجام داد نتوانست جواب دقیقی از مسوولان مربوطه در این خصوص به دست بیاورد.

 

البته خبر انتقال آب به منطقه جزء خبرهای مسرت بخش برای مردم منطقه بود با این شرط که بدقولی ها در این خصوص صورت نگیرد و به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن تاجمیری فرماندار فریدن با اشاره به گستردگی و ابعاد این طرح به عنوان یکی از طرح های بزرگ و زیر بنایی شهرستان و منطقه اظهار داشت است که با وجود کلان بودن این طرح و ملاحظات طرح ها و پروژه های بخش آب در کشور و استان بویژه در حوزه آبریز زاینده رود در تلاش هستیم  مقدمات اجرایی شدن این طرح بویژه مجوزهای قانونی و تأمین اعتبار اولیه آن در نیمه اول سال ۹۵ فراهم شده و کلنگ  آغاز پروژه در همین سال به زمین زده شود.

مهمانی با شکوه در فریدن


۹۴ سالی بود که مردم ولایت مدارفریدن میزبان شهدای غواص شدند، شهدای که با دست بسته به شهادت رسیدند، روز حضور غواصان در شهرستان روزی به یاد ماندنی رقم زد که سرشار از عشق به ولایت و شهادت بود.
این خبری بود که مردم فریدن حالشان با آن خوب شد و بسیار دوست دارند بار دیگر شاهد حضور شهدای گمنام در منطقه باشند.
افتخار ملی در فریدن


در سال ۹۴ فریدن در عرصه های ورزشی مقام های بسیاری کسب کرد اما افتخار ملی امسال رسید به روستای سفتجان که در عرصه ای همایش دوستدار کتاب در کشور جزء ده روستای برتر شد.
البته ارگانهای مختلف نیز حائز رتبه های استانی شدند که در آخرین شورای اداری شهرستان از آنها قدر دانی شد.
کلنگ های واقعی و کلنگ های غیر واقعی


به گفته ای مخاطبان در فریدن دو نوع کلنگ داریم، یک کلنگ واقعی و کلنگ غیر واقعی؛ کلنگ واقعی این کلنگ به گونه از بالای سر به زمین فرود می آید که در وسط دایره ای که کشیده ایم بنشیند این کلنگ احتمال دارد در منطقه فریدن بین ۵ سال تا ۲۵ سال به ثمره بنشیند.

 

کلنگ واقعی به مانند کلنگ کتابخانه عمومی که در ششصد پلاک شهر داران قرار دارد الان چند سالی است که کلنگش به وسط دایره فرود آمده و پیشرفت فیزیکی هم داشته ولی اینجا چون فریدن است مسوولان استانی و فریدنی هیچ توجهی ندارند تا حداقل یکی از پروژه های خود را به پایان برساند البته باید به مسوولان استان گفت: امروزه روستای از فریدن در عرصه کتاب برای استان هم افتخار می آفریند ولی کتابخانه ای که در شان فرهیختگان و مردم فریدن باشد وجود ندارد.


دومین کلنگ واقعی که در دولت قبل به وسط دایره فرود آمده در خصوص طرح مسکن مهر است که طرفداران بسیاری هم دارد اما با تغییر دولت، کلیدهای این دولت نتوانسته باعث تکمیل و رفع مشکلات آنها شود البته گفتنی است در هفته دولت یک باب منازل مسکونی از این طرح به صورت نمادین تحویل داده شد اما طبق گفتگوهای با اهالی این منازل دارای مشکلاتی هستند که باید پیگر آنها شد.


سومین کلنگ واقعی متعلق است به مصلای بزرگ شهر داران که این مصلا هم به علت نبود سرمایه کافی به صورت نیمه ساخت باقی مانده است.


البته امسال چندین کلنگ واقعی هم داشتیم که ان شاءالله به غیر واقعی بدل نشود و مسئوول تربیت بدنی و شوراهای روستاهای شهرستان که کلنگ سالن های ورزشی آنها به زمین برخورد کرده، پیگیر باشند که این کلنگ ها را به ثمر برسانند و حداقل یک کلنگ در فریدن بعد از دوسال اثر بخش باشد.
حال کلنگ های غیر واقعی که در فریدن از بالای سر به زمین فرود می آید ولی بیشتر نزدیک انتخابات این امر صورت می گیرد و به وسط دایره هم کار ندارد فقط به رای مردم کار دارد.


اولین کلنگ غیرواقعی توسط شیخ اصلاحات به زمین اصابت کرد که صدای کلنگ کارخانه چیپسش هنوز به گوش می رسد و مردم در حسرت کلنگ صنایع تبدیلی در شهرستان ماندند.

 


دومین کلنگ غیر واقعی که تابلوش هنوز باقی است، کلنگ کارخانه سیمان نسوز بود که خودش نسوز ولی حرفش خیلی بسوز بود که هنوز دل بسیاری از مردم را سوزانده است.

 


امسال یک کلنگ دیگر هم داشتیم که این کلنگ در مابین واقعی و غیر واقعی قرار گرفته است و آن کلنگی بود که با سر و صدای بسیاری در رسانه ها به زمین خورد و آن هم کلنگ سایت کارگاهی شهرک صنعتی فریدن بود که قرار بود تا آغاز عید حداقل ۳۰ تا ۴۰ درصد پیشرفت کار داشته باشد ولی این روزها شاهد آن هستیم  در مکانی که در نظر گرفته شده بود هیچ فعالیتی صورت نگرفته است.

حتما مسوولان شهرک صنعتی هم به مانند برنامه اخراجی های ۱ آقای ده نمکی پیش خود گفتند: ما که عکسمان را انداختیم، شیرینی را هم خوردیم و رسانه ای هم شدیم و دیگه کاری نداریم.

تصاویر بالا نشان دهنده مکان سایت کارگاهی در روز کلنگ زنی و پنج ماه بعد از کلنگ زنی است که شاهد هستیم هیچ تغییری صورت نگرفته است.


البته در پایان بگوییم که امسال افتتاح بیمارستان تخصصی در فریدن را نیز داشتیم که از آن کلنگ های واقعی بود که بعد از چند سال به ثمر نشست که ای کاش کلنگ های این چنینی با مدت زمان کمتری را نیز در آینده شاهد باشیم.
تلخ ترین اخبار سال۹۴

یکی از تلخ ترین اخبار امسال که باعث ناراحتی مردم فریدن شده بود، خودکشی های پی در پی بود که در شش ماه اول سال چند تن از جوانان منطقه را به خاطر این امر مذمت شده از دست دادیم و هیچ گاه هم نشد که این امر ریشه یابی شود البته گفتنی است خبرهای نیز از آمار تاسف بار خودکشی های ناموفق به گوش می رسید که بسیار نگران کننده بود.


خبر تلخ دیگر فاجعه منا بود که با شهید شدن دو تن از شهروندان فریدنی، ایام حج به کام مردم این منطقه تلخ شد، شهید حیدری از روستای اوزنبلاغ و شهید عباسی از روستای حصور دو شهید منطقه بودند.


اما خبر تلخ و تاسف بار سال ۹۴ متعلق است به کشته شدن زنی جوان با ضربات چاقو در ملاء عام، این قتل که در آخرین روزهای سال جاری صورت گرفت، باعث شد تا احساسات مردم جریحه دار گردد.
زن جوانی در واپسین روزهای ۹۴ به علت اختلافات خانوادگی با همسرش، توسط وی و در جلوی چشم عموم با ضربات پی در پی چاقو به قتل می رسد، که این خبر به تلخ ترین خبر سال ۹۴ مبدل شد.
وعده های بی سرانجام  ۹۴

 

 


وعده های بی سرانجام متعلق است به جاده های فریدن که قرار بود ایمن سازی کمربندی داران- الیگودرز تا آبان ماه امسال به سرانجام برسد که این ایمن سازی در مصاحبه ای که هفته نامه ای کوهستان با فرماندار فریدن داشته به پاییز ۹۵ پاس داده شده است.
البته شرایط مختلف در این امر دخیل هستند که گاهأ باید گفت، «از ماست که بر ماست» زیرا شنیده شده زمین های که در اطراف این کمربندی باید آزاد سازی شوند، توسط مالکانشان به سختی در اختیار جاده سازان قرار می گیرد.
گفتنی است امسال این جاده جان دو امدادگر فداکار، تازه داماد فریدونشهری، یک خانواده و چه بسیار دیگری را گرفت البته در این سال فریدن به خاطر حوادث جاده ای معلمی را نیز در دو راهی اسکندری از دست داد.
اینبار باید تیتر زد « جاده های فریدن بر سر مسوولان جیغ بنفش می زنند»، گویا این جاده ها دیگر خود نیز از این حوادث کلافه شدند.
مدال افتخار و غرور آمیز شهرستان در سال ۹۴ متعلق است به شهید حاتمی

 

IMG_19452-e1447847012502
بییندگان پایگاه خبری فریدن مدال افتخار سال ۹۴ را متعلق به شهید حاتمی دانستند زیرا این جوان رشید شهرستان با شهادتش مایه افتخار منطقه فریدن در سال ۹۴ گشت.
این شهید توسط اشرار شرق کشور، طی یک عملیات تروریستی به شهادت رسید و با فرشتگان آسمانی پیوند خورد.

 

 

روز تشییع این شهید بسیار باشکوه برگزار شد تا دشمنان بفهمند مردم ما عاشق شهید و شهادت هستند و نخواهند گذاشت دشمنی گوشه چشمی به کشور داشته باشد.

 

 

شور انتخابات ۹۴ در فریدن

81960101-70515059

سال۹۴ می توان سال انتخابات نامید که این سال ها در شهرستان فریدن همیشه پرشور و با استقبال مردم روبرو می گردد که گاهأ به درگیرهای سیاسی بین احزاب نیز بدل می شود، این سال انتخابات برای فریدن با آغاز سال ۹۴ و گاها برای برخی از همان پایان نهمین دوره انتخابات آغاز شده بود.
ترکش های انتخاباتی از همان اوایل ۹۴ شروع شد اگر کسی انتقادی به دولت می کرد با پاسخ روبرو می شد و گاها نامه های نیز در این بین رد و بدل می شد در خصوص همکاری نکردن افراد با ارگان مورد نظر و در کل می توان گفت به گونه ای یارکشی می کردند.

 

البته گفتنی است بینندگان فریدن نا به برخی دعواهای سیاسی اول سال نیز اشاره کردند به علت اینکه دیگر این روزها ما همه خوبیم و دیگران چقدر خوشحالند یا همه چی آروم ما چقدر خوشبختیم به آنها زیاد اشاره ای نمی کنیم و گذر می کنیم.
انتخابات دهمین دوره مجلس در فریدن بزرگ با ثبت نام ۳۷ نفر آغاز شد، که در پایان ۱۵ نفر بیشتر نماندند و رقابت سنگین انتخاباتی با این افراد به پایان رسید.
در این انتخابات برخی ها که در هئیت اجرایی به دلایلی نامعلوم که فقط شائبه ایجاد کرد، رد شدند بعد توسط شورای نگهبان که مو را از ماست بیرون می کشید تایید شدند و برخی دیگر که هئیت اجرای تاییدشان کرده بود، رد شدند.
امسال دو طیف اصلاحات و اصولگریان با دو کاندیدای مخصوص به خودشان وارد شدند یعنی دیگر حرفی از اینکه فلان طیف کاندیدای نداشت و مجبور به حمایت از فلانی شدند در میان نبود.
اصلاح طلب های با گزینه محمود رضا شریفی وارد میدان شدند که حتی تمام اصلاحاتی های تهران رفته، اصفهانی و البته فریدنی به حمایت از ایشان پرداختند.
اصوالگریان هم با گزینه دکتر اکبر ترکی به رقابت وارد شدند که این گزینه نیز حمایت تمام اصوالگریان سرشناس منطقه را به دنبال خود می دید البته در اینجا هم تهران رفته ها حضور داشتند ولی کمتر به چشم آمدند.
در این دوره کاندیداها، روستاهای را به چشم خود دیدند که روحشان نیز از آنها خبر نداشت اما چه بسا میزان رای ملت است و باید رای مردم را کسب می کردند بنابراین توفیق اجباری بود و به این روستاها سفر می کردند.
قول های بسیاری زیبای می دادند، قول های که ادمی را چنان به وجد می آورد که می خواست برای کاندیداها یهویی غش کند و چه جالب می گفت جوان دهات ما« تو حرف های قشنگ می زنی …. تو به دل من داری چنگ می زنی»
بازار  بر و بچ تگرامی نیز داغ داغ بود، چه حرکت های که در این انتخابات ندیدیم و چه حرف های که نشنیدیم فقط ادمی مانده بود از این همه سخنان جدید کدام یک را باور کند.
بازهم مردم فریدن گل کاشتند

 


این همه درگیرهای سیاسی هفته تبلیغات تمام شد و نوبت به مردم رسید، در هفت اسفند یک روز حماسی رقم خورد و  مردم بار دیگر گل کاشتند که با حضور ۹۰ درصدی خود پای صندوق های رای لبیک گوی ولایت شدند.
انتخابات پایان یافت و اکبر ترکی با رای مردم  راهی مجلس دهم شد البته در این میان فردی که در سایه قدرت و اشرافی گری در تهران قرار داشت، با سخنی ناسنجیده گفت مردم شهرستان ها بینش سیاسی ندارند و این شعور آقای مرعشی را رساند.
البته مردم شهرستان ما بینش سیاسی بالای دارند برای مثال چه می شود رای ۳۵ هزاری به یک بار به ۱۷ هزار رای تقلیل پیدا می کند آن هم طی چهار سال و یا گفتنی است در دو طیف افرادی باعث ریزش آرای کاندیدای خود شدند شاهد بودیم برخی از افراد با آمدن عکسشان در کنار کاندیدای حزبشان باعث کاهش آرا وی شدند.
این منطقه جای کار بسیار دارد یعنی اگر فردی از حزبی وارد میدان شده و در چهار سال بعد نتواند کاری صورت دهد باید برود پس این رفتن ها یا نرفتن ها بستگی به عملکرد دارد.
باید گفت بعد انتخابات علاوه برآنکه باید گوش به فرمان ولی و رهبر خود باشیم تا دشمنان به کشورمان دست اندازی نکنند باید منطقه را متحول سازنند، که این امر نیز میسر نمی شود مگر با وحدت.
کشاورز، مظلوم همیشگی فریدن


کشاورز فریدنی نوشت: امسال بدترین سال برای کشاورزان فریدن بود که با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم کردند، هرچند آقای روحانی می خواست با کلیدش مشکلات ما را حل کند و با همان قول کلید اکثریت آرا را در فریدن به دست آورد اما این کلید رئیس جمهور کار ساز نبود و این نشان می دهد درانتخابات ۹۶ دکتر روحانی در فریدن توفیق چندانی حاصل نمی کند.
حال مشکلات کشاورزان که یکی دیگر از شغل های آنها دامداری است را برایتان لیست می کنیم که شاید برجام دکتر روحانی بتواند مشکل آب، نان، سیب زمینی، گندم، بیکاری و غیره را در فریدن حل کند البته گفتند ورژن یک برجام مشکلی را حل نمی کند، ان شاءالله ورژن دو برجام که بیاید حل می کند یعنی احتمال دارد در برجام ۲ ما دیگر خلاء سلاح بشویم و به آمریکا هم یه تعارف هم بزنیم که بفرمایید داخل و بگوییم انرژی هسته حق مسلم ما نیست و حق اسراییل خون خوار است اصلا ما انرژی می خواهیم چه کار؟!!! گندم و میوه را که وارد می کنیم ، انرژی  را هم وارد می کنیم اصلا خواستن توانستن است.
البته باید قبل از لیست کردن مشکلات باید بگویم دکتر جان این فحش نامه نیست، این مقداری انتقاد بود البته من چند روزی است هم شناسنامه ام گم شده نگویید فلانی بی شناسنامه است فقط شناسنامه ام گم شده.
لیست مشکلات کشاورزان فریدن در سال ۹۴:
۱- خرید شیر از دامداران با قیمتی ناچیز که پاسخگوی حتی آذوقه دام آنها نیز نیست البته ماشاءالله این مسوولان دل خجسته ای دارند و کاری به این حرف ها ندارند.
۲- کاهش به یکباره قیمت دام که باعث ضررهای زیادی به دامداران جوان شد.
۳- خرید گندم فریدن با قیمت پایین  در صورتی که در استان های دیگر به گونه ای دیگر عمل می شد البته  آقایان که می گویند شهرستانی ها بینش سیاسی ندارند، بدانند امسال در روستاهای فریدن نان را هم نسیه می گرفتند و گاهأ برخی از خانواده های کشاورزی را سراغ داشتیم که نان شب نداشتند، آقایان بدانید تولید کننده در فریدن کمرش خم شده است و شما به اشرافی گریتان برسید ای بینش سیاسی دار.
۴- از بازار اسفناک ذرت علوفه ای هم که بارها گفتیم و چه بلای توسط دلالان سر کشاورز در آمد و چه اوضاعی بود پایان تابستان.
۵- آقایان مسوول اینجا باید بگوییم؛ سیب زمینی و دیگر هیچ.
۶- پیاز هم که هنوز دارد اشک کشاورزان را در می آورد، خب همین می شود آقایان همین می شود که جوانان در فریدن به فکر رفتن می افتند و می گویند: به اشک من، تو خندیدی …گریه هاما، تو نشنیدی و خداحافظ و می روند.
البته با زمین خوردن کشاورز بازاری فریدن و کاسب فریدنی هم به زمین می خورد، که امسال هم شاهد اعتصاب های آنها بودیم و البته اعتصاب پرستاران را نیز به خاطر عدم اجرای درست طرح سلامت را نیز در فریدن داشتیم.
آقایان مسوول، جدیدأ برای جیب کشاورز شعری سروده شده که نه قافیه دارد و نه چیز دیگر فقط سروده شده که به این مضمون است: ته جیب کشاورز… عنکبوت لانه کرده….کبوتر بچه کرده…چک برگشتی تجمع کرده….. کاش آقای روحانی بودی و می دیدی.
خبری که آرزوی مردم فریدن است


این خبر که بیش از چهل سال است ارزوی مردم منطقه فریدن شده که در رسانه ها بنویسند کارخانه های فلان در شهرک صنعتی فریدن افتتاح شدند؛ تصویر بالا  شهرک های صنعتی شهرستان های اطرافمان را نشان می دهد که بیش از یک دهه بعد از فریدن صاحب فرمانداری شدند اما فریدن همزمان با شهرهای چون یزد و شهرکرد صاحب فرمانداری بودند، این امر جای درنگ دارد به تصاویر بالا دقت کنید.
البته ما امروز شاهد فعالیت شرکت های در اطراف نماد فریدن یعنی دالانکوه هستیم که این نماد را هم که برای فریدن مانده است را نابود می سازند و چهره زیبای دالانکوه را تغییر دادند، از دور که به دالانکوه نگاه می کنیم گویا افسرده شده و تمام بدنش پر از زخم انفجارهای هست که در پی تیکه تیکه کردنش هستند.
جابجایی مدیران در فریدن


امسال جابجایی مدیر بسیار داشتیم از مدیران بیش از یک دهه سابقه کار تا مدیران که آرزوی رفتن به تهران را داشتند و البته مسوولانی که به زور جابجا شدند تا مسوولانی که برکنار شدند، البته مسوولان بسایر کار درستی نیز در جابجایی ها از منطقه رفتند، که رفتنشان طیق گفته های خود مراجعه کننده بسیار حس می شود.
البته برخی را که تغییر می دهند یا همان برکنار می کنند را نیز برایشان در شورای اداری آرزوی هدایت به راه راست را دارند.
البته امسال یک شورای منحل شده نیز داشتیم که آن هم شورای روستای اسکندری بود که توسط شورای مرکزی اداره می شود.

 

این تمام اخباری است که در ذهن مخاطبان باقی مانده، البته خبرهای دیگر نیز بود که توسط مخاطبان این پایگاه خبری به زیبای تحلیل شده بودند اما مهم ترین آنها در این گزارش آمده است و این تلنگری است به مسوولان که بدانند مردم فریدن درست مطالبه گریشان کم است اما کارهای شما را دقیق پیگیر هستند البته در آینده به مخاطبان قول خواهیم داد که پیگیر چرای برکناری شهردار دامنه باشیم.

نویسنده

نوشته شده توسط کبری ناصری در فروردین ۱ام, ۱۳۹۵

خبر بسیار ارزشمندی بود بینهایت سپاس گذارم …..به خصوص بخش مستندات از کلنگ زنی ها .

نویسنده

نوشته شده توسط اقای روحانی در فروردین ۲ام, ۱۳۹۵

کاش واقعا آقای روحانی بودی می دیدی، پدرمونم در اومد امسالم گندم وارد کردن آقای تاجمیری از چی این دولت حمایت کردید شما خان زاده هستید، نباید این چنین از این دولت حمایت می کردید درست دعواهای سیاسی فریدن امسال یک طرفش شما بودید اما ببینید کارهای خوبتون کنار کار خاکستریتون اومده سال ۹۴ شعار رهبری ۶۰ درصدش تحقق یافت البته در فریدن ان شالله شعار امسالشا ما مردم به کمک مسوولان صد درصد اجرای کنیم

نویسنده

نوشته شده توسط سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در فروردین ۲ام, ۱۳۹۵

ببینیم امسال چکار می کنید از این مسوول که تو فریدن آبی داغ نمیشه البته تقدیر و تشکر از حجت الاسلام سیاوشی، سرهنگ فتحیان و آقای تاجمیری که هر چند فقط به دنبال سیاست اما نسبت به فرمانداری احمدی و مابقی بهتر بود اما سرهنگ فتحیان و حجت الاسلام سیاوشی چیز دیگری بودند.
فرماندار یه خرده دوست داشت آشوب درست کنه.

نویسنده

نوشته شده توسط درست در فروردین ۲ام, ۱۳۹۵

تشکر واقعا امسال مدال افتخار می رسید به دست حامد عزیز

نویسنده

نوشته شده توسط 0000 در فروردین ۲ام, ۱۳۹۵

با سلام واحترام چند پیشنهاد خدمت عزیزان اصحاب رسانه دارم امیدوارم در حد توان اقدامات لازم در جهت رساندن انها به مسوولان مرتبط صورت پذیرد البته این امر لطف بزرگ سربازان گمنامی چون خبرنگاران در حق فریدن محروم بزرگ و مردم نجیب خواهد بود .
لطفا یک کارگروه از متخصصان و مشاوران خبره کشوری با هزینه های مشترک فرمانداری شبکه بهداشت ، فرماندهی محترم نیروی انتضامی و هر ارگان مرتبط تشکیل شود و واقعا فکری به حال وضعیت اسفناک معضل و درد خودکشی شود بنده پیشنهاد اگاه سازی خانواده ها و دانش اموزان مقاطع راهنمایی تادبیرستان را درکارگاههای زیر نظر مشاوران خبره دارم که این کارگاهها تقریبا به شکل فصلی حداقل دایر باشند .البته پیشنهادات دیگری هم دارم که مجال نیست .و مورد دوم که مرتبط با همبن مبحث است پیشگیری از اعتیاد است که ان هم کارگروه و جلسات برای خانواده ها و فرزندانشان میخاهد و ما نباید به یک امر نمادین یک هفته ای ایجاد نمایشگاه اعتیاد بسنده کنیم و بپنداریم دین خود را به نوجوانی که مدام در معرض ناامیدی و فکر خودکشی و پوچی ، فقر، عدم تفریح سالم و…قرار دارد ادا کرده ایم .بینهاهیت ممنونم بنده خود حاضرم داوطلبانه هر خدمتی مرتبط با توان وتخصص در این زمینه ارایه دهم .

نویسنده

نوشته شده توسط نام و نام خاوادگی در فروردین ۳ام, ۱۳۹۵

این تابلو شهرک صنعتی فریدن رو دفعه اول صنعتیشو کنده بودن شده بود شهرک فریدن الان شهرکشو کندن شده فریدن. اقا از فریدن که دهات کوره ای باقی نمانده فریدنشو هم بکنید عکس یه پونز بزنید. حداقل زیر پونزی باشیم بهتره تا هی فریدن بزرگ فریدن بزرگ کنیم برا خودمون.

نویسنده

نوشته شده توسط نام و نام خاوادگی در فروردین ۳ام, ۱۳۹۵

بر کسی پوشیده نیست در فریدن کسی شخصا توان مالی احداث کارخانه ندارد یا اگر هم دارد ریسک نمیکند. راه چاره اینه اقا بیست نفر سی نفر نفری صد میلیون بزارن رو هم(نگو صد میلیونم ندارن که اصلا پدیرفته نیست الان الحمدالله تقریبا اکثرا ماشین ۴۰-۵۰ دارن فریدن) و تعاونی ایجاد کنن. از کارشناسان کمک بگیرند یه دونه فقط یه دونه کارخونه برا شروع بزنن . اما معذرت میخوام ما فریدنی ها بی غیرت شدیم فقط کوچ میکنیم .

نویسنده

نوشته شده توسط 0000 در فروردین ۴ام, ۱۳۹۵

ﻧﺸﺎﻥ ﺍﺯ ﻋﺪﻝ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﻧﯿﺴﺖ ﯾﺎ ﺭﺏ ! ﮐﻮﺩﺗﺎﯾﯽ ﮐﻦ … !
ﺑﯿﺎ ﺑﺎ ﻋﺪﻝ ﻭ ﺍﻧﺼﺎﻓﺖ، ﻣﯿﺎﻥ ﻣﺎ ﺧﺪﺍﯾﯽ ﮐﻦ …
ﻧﮕﺎﻫﯽ ﮐﻦ ﺑﻪ ﺑﻌﻀﯽ ﻫﺎ ﮐﻪ ﻗﺮﺁﻥ ﺭﺍ ﻋﻠَﻢ ﮐﺮﺩﻧﺪ
ﻭﻟﯽ ﺩﺳﺖِ ﻋﺪﺍﻟﺖ ﺭﺍ ﺯ ﺑﺎﺯﻭﻫﺎ ﻗﻠﻢ ﮐﺮﺩﻧﺪ …
ﺑﺒﯿﻦ ﺷﯿﻄﺎﻥ ﺻﻔﺖ ﻫﺎ ﺭﺍ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻇﺎﻫﺮ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﻨﺪ !…
ﻧﻤﺎﺯ ﻭﺍﺟﺐ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻣﯿﺎﻥ ﮐﻮﭼﻪ ﻣﻲ ﺧﻮﺍﻧﻨﺪ !…
ﺧﺪﺍﯾﺎ ﺍﺯ ﺗﻮ ﺑﻌﻀﯽ ﻫﺎ، ﻓﻘﻂ ﺍﺑﺰﺍﺭ ﻣﯽ ﺳﺎﺯﻧﺪ !…
ﺯ ﺗﻮ ﺩﻡ ﻣﯽ ﺯﻧﻨﺪ ﻭ ﭼﻮﺑﻪ ﻫﺎﯼ ﺩﺍﺭ ﻣﯽ ﺳﺎﺯﻧﺪ !…
ﺯ ﻗﺮﺁﻧﺖ ﺭﻭﺍﯾﺖ ﻫﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﻠﻖ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﻨﺪ،
ﻭﻟﯽ ﺭﺍﻫﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺯﺩﯼ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺧﻠﻖ ﻣﯽ ﺟﻮﯾﻨﺪ !…
ﺧﺪﺍﯾﺎ ﺍﺳﻢ ﭘﺎﮐﺖ ﺭﺍ ﭼﻪ ﺭﺍﺣﺖ ﺑﯽ ﺑﻬﺎ ﮐﺮﺩﻧﺪ !…
ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﺩﯾﻦ ﺗﻮ ﺑﺮ ﺧﻠﻖِ ﻣﺴﺘﻀﻌﻒ ﺟﻔﺎ ﮐﺮﺩﻧﺪ !…
ﺧﺪﺍﯾﺎ ! ﺻﺒﺮ ﺭﺍ ﺑﺸﮑﻦ ﺑﯿﺎ ﭘﺎ ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻧﯽ ﮐﻦ !…
ﺑﯿﺎ ﺍﺯﻣﺮﺩﻡ ﭘﺎﮐﺖ ﮐﻤﯽ ﻫﻢ ﭘﺎﺳﺒﺎﻧﯽ ﮐﻦ … !!ﺷﻌﺮی ﻧﺎﺏ ﺍﺯ ‏( ﻣﻌﯿنی ﮐﺮﻣﺎﻧﺸﺎﻫﯽ ‏)

نویسنده

نوشته شده توسط همشهرى در فروردین ۹ام, ۱۳۹۵

سلام
به نظر من تنها راه برون رفت از معضلات بیکاری و فقر غیره، افزایش سطح آگاهی و اطلاعات عامه ى مردم منطقه است. تا زمانی که مردم منتظرند فلان مسؤول یا نماینده بتوانند کاری از پیش ببرند، سخت در اشتباه هستند. چرا که من معتقدم که اگر فرضا یک تیم فوق قوی مدیریتی هم سر کار بیاید، با این وجود باز هم مشکل فریدن حل نخواهد شد.
وقتی مردم منطقه از سالها پیش یاد گرفته اند که فقط متکى به اندک محصول آفت زده ی سیب زمینی شان باشند و هر ساله فقیرتر از قبل بشوند، نتیجه معلوم است. حاصل این تفکر چیزی جز فقر نیست. بعنوان مثال چرا مردم فریدن یاد گرفته اند که فقط یک شغل داشته باشند و اگر کشاورزی از بین برود بایستی چه کرد ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
چرا از مردم کویر الگو نمیگیریم. مگر فریدن از شهرستان اردکان یا میبد در استان یزد کم آب تر است. چه کسی گفته فریدن باید اقتصادش تک محوری و وابسته به کشاورزی و دامداری باشد؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
دلیل پیشرفت مردم شهرهای کویری در یزد و یا شهرستان هایی در همین استان اصفهان نه وجود منابع آب کافی، که بعلت طرز تفکر ایشان است. مقایسه ی آماری تعداد فارغ التحصیلان و متخصصین رشته های علوم پایه و مهندسی در شهرستان های مذکور در مقایسه با فریدن تامل بر انگیز است و متاسفانه باید عرض کنم که از این نظر فریدن رتبه ی شایسته ای در خور مردم با استعدادش بدست نمیاورد.
سخن در این باره بسیار است و مجال بیش از این نیست.
اینکه کسانی میگویند با کشت جایگزین مثل زعفران یا پیاز میشود به فریاد کشاورزی و در نهایت اقتصاد آشفته و نابود شده فریدن رونق بخشید امثال این نسخه پیچی های مجانی که از روی بی سوادی و نا آگاهی برای کشاورزی فریدن انجام میگیرد، نسخه های از مد افتاده و رنگ و رو باخته ای بیش نیستند.
بیاییم به جای جدال های شبانه روزی سیاسی افراطی بین مردم فقط به فکر کار آفرینی باشیم. با خانه نشستن و توی کوچه خیابان ها در زمستان پرسه زدن مشکلی از مردم ما فریدن حل نخواهد کرد. برویم در استان همدان روستاهایی را ببینیم که مردمانشان با کارگاه های کوچک تولیدی یک نفره تا چند نفره محصولات جالبی تولید و روانه ی بازار میکنند. از میخ و پونز رنگی گرفته تا لوستر و چراغ خوابهای دست ساز بسیار زیبا و گران قیمت و سفالگری که یک هنر کهن در این دیار است.
(علم و آگاهی و هنر)
تنها با علم و هنر میتوانیم اقتصاد منطقه را دگرگون کرده و از اقتصاد محکوم به شکست کشاورزی در این مزارع کم آب و قطعه قطعه رها شویم. سخن بسیار و زمان اندک. و مخاطب خاص.

نویسنده

نوشته شده توسط شیخی در فروردین ۹ام, ۱۳۹۵

انشاله با انتخاب اصلحی که مردم انجام دادند دکتر ترکی در فریدن با ایجاد کارخانه های متعدد مشکلات معیشتی و اشتغال رارفع خواهند نمود

نویسنده

نوشته شده توسط از همین نزدیکی در فروردین ۹ام, ۱۳۹۵

تشکر از نطر همشهری ایشان درست میگه. ما فریدنی ها نه هنر دستی بلدیم و نه فنی هستیم . به نظر سازمان فنی حرفه ای باید به طور جد وارد شود و اساتید ماهر و امکانات و فضای اموزشی و خوابگاه در اختیار فریدنی ها قرار بده. و صرفا مدرک دادن اکتفا نکنه اقا یه سال دو سال اموزش. قطب صنعتی ما باید تبدیل به قطب کارگاهی کشور بشود. کارخونه بزرگ زدن برنامه ریزی چند ساله میخواد.
البته ایشان به کل منکر کشاورزی هستن خوب اون دوستی هم که یه بار گفته بود کشت جایگزین سیب زمینی مثلا زعغران درست گفته اگه قراره کشاورزی به عنوان شغل چهار ماهه فریدنی ها باشد باید علمی و به صرفه باشد. ولی به عنوان چهار ماه شغل .

نویسنده

نوشته شده توسط از دیار تبار در فروردین ۹ام, ۱۳۹۵

پیشنهاد میکنم اگر ایده ای دارید در جهت ایجاد کارگاه و مشاغل خانگی در فریدن نطراتتونا بزارید. نترسید رقیب پیدا نمیکنید. والا کار خیره . شاید یکی پولشو داره اما نمیدونه چی کار کنه

نویسنده

نوشته شده توسط همشهري در فروردین ۹ام, ۱۳۹۵

سلام
تشکر از دوست عزیز با نام (همین نزدیکی). لازم دونستم توضیح بدم که اتفاقا بنده کشاورز هستم و دارای تحصیلات عالیه در رشته ی کشاورزی و دارای سابقه ی کار در فریدن عزیز. و منظور من نفی کامل کشاورزی نیست. کشاورزی امروز در دنیا رو به صنعتی شدنه و متاسفانه کشاورزی در مزارع خُرد و کوچک مثل فریدن قابل رقابت با کشاورزی مدرن جهانی نیست ( البته کشاورزان پیشتاز انگشت شماری هستند عمدتا در دشت دامنه که علمی کار میکنند و نیمه مکانیزه هستند که درآمد های بسیار خوبی هم دارند) اما این یک درصد بسیار پایینی را در بر میگیره که از لحاظ آماری قابل بحث نیست. اینکه عرض کردم تولید زعفران و امثال آن نمیتواند ناجی کشاورزی منطقه باشد، دلایل بسیاری چه از نظر علمی کشاورزی و چه به لحاظ فرهنگی و غیره وجود داره که این قبیل راه حل ها را کاملا رد میکنه.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها