• کدخبر: 47578
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۳۳ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۴/۱۱/۲۳
  • چاپ خبــر
استفاده جناحی از تریبون سخنرانی 22 بهمن

روحانی فقط کاندیداهای خود را معرفی نکرد!

اقدام عجیب روحانی و اظهارات هیجان زده او درباره رای مردم تا جایی پیش رفت که احتمالا فقط معرفی کاندیداهای موردنظر خود را از قلم انداخت!

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن، حسن روحانی در سخنرانی دیروز در جمع راهپیمایان تهرانی، با اظهاراتی جناحی، گفت که ” رای ملت ایران در ۷ اسفند، رای به امید، عقلانیت، قانون و دفاع از حقوق ملت است”.

استفاده جناحی روحانی از تریبون سخنرانی در ۲۲ بهمن که هر ساله به صورت سنتی در اختیار رییس جمهور قرار می گیرد، در سال های گذشته سابقه مشخصی نداشته است.

با این وجود، حسن روحانی در پایان سخنرانی خود، ضمن دعوت از همه مردم برای حضور در انتخابات، تا جایی پیش رفت که یکی از کلیدواژه های اصلی دولت خود یعنی “امید” را نتیجه رای مردم در اسفندماه معرفی کرد.

او با بیان اینکه “بین انقلاب و اعتدال، انقلاب و اصول فاصله‌ای وجود ندارد، اصولگرای واقعی، اصلاح طلب واقعی اعتدالگرای واقعی، همه انقلابی هستند و باید زبان انقلاب را روز‌آمد کنیم” گفت: “رای ملت ایران در ۷ اسفند، رای به امید، عقلانیت، قانون و  دفاع از حقوق ملت است. رای ۷ اسفند ملت بزرگوار ما، رای به ساختن ایران عزیز بر پایه گفت‌وگو و اعتماد است”.

رئیس جمهور ادامه داد: “رای ما «نه» به آنهایی است که می‌خواهند به قانون پشت کنند، «نه» به آنهایی است که اهل منازعه و افراط هستند و ما عظمت این ملت و کشور را با اتحاد و وحدت به نقطه مطلوب خواهیم رساند.”

اقدام عجیب روحانی و اظهارات هیجان زده او درباره رای مردم تا جایی پیش رفت که احتمالا فقط معرفی کاندیداهای موردنظر خود را از قلم انداخت! توصیه های انتخاباتی روحانی عملا تشویق مردم به رای دادن به لیست مورد حمایت دولت بود و معلوم نیست رییس جمهور برای این اظهارات یکطرفه و جناحی چه  توجیهی دارد؟

گفتنی است محمد مهدی شیرمحمدی مدیرکل روابط عمومی شورای نگهبان پیشتر در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا سخنرانی رئیس جمهور در مراسم سالگرد ۲۲ بهمن مصداق تخلف انتخاباتی است، گفت: “از رئیس جمهور می‌خواهیم تابع قانون باشد، البته در زمینه سخنرانی رئیس‌جمهور به‌عنوان داوطلب مجلس خبرگان رهبری در شورای نگهبان بحثی پیش نیامده است.”

 منبع: صراط

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها