• کدخبر: 46374
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۲۹ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
  • چاپ خبــر
در پی مسمومیت بانوان ورزشکار فریدنی:

سیستم گرمایشی سالن ورزشی بانوان فریدن ایمن‌سازی شد

روز سه شنبه این هفته هفت تن از بانوان ورزشکار فریدنی به هنگام ورزش صبحگاهی در سالن ورزشی بانوان دچار مسمومیت با گاز منواکسید کربن شدند، که این پایگاه خبری جویای علت حادثه شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن، روز سه شنبه این هفته هفت تن از بانوان ورزشکار فریدنی به هنگام ورزش صبحگاهی در سالن ورزشی بانوان دچار مسمومیت با گاز منواکسید کربن شدند که این پایگاه خبری برای جویا شدن علت حادثه به سراغ رئیس اداره ورزش و جوانان فریدن رفته و با وی به گفتگو پرداخت، که متن آن را در پایین مشاهده خواهید کرد:
روح الله کاظمی رئیس اداره ورزش و جوانان در ابتدای گفتگو با بیان اینکه در شهرستان فریدن مدتی بود که یک سالن مخصوص بانوان نداشتیم، گفت: اوایل آذر ۹۴ توانستیم یکی از سالن های خود را مختص بانوان قرار دهیم تا این قشر بتوانند ورزش های مخصوص خود را انجام بدهند که ورزش های همچون تکواندو، ایروبیک و ….در این سالن برقرار گشت.
وی ادامه داد: از آنجایی که استقبال بانوان در امر ورزش بسیار خوب بود، بر آن شدیم تا برای ارتقای شادابی و نشاط در سیستم اداری یک سانس مخصوص بانوان کارمند شهرستان فریدن در نظر بگیریم که قبل از شروع کار روزانه خود یک ورزش صبح گاهی داشته باشند.
این مسئول با اشاره به سردی هوا در این منطقه اعلام کرد: به علت سرمای که در منطقه وجود دارد ما دو سیستم گرمایشی یک بخاری کوچک معمولی و یک بخاری انرژی بزرگ برای رفع سرما در سالن بانوان در نظر گرفتیم که همکاران محترم یک ساعت قبل از آغاز سانس بانوان برای تامین گرمای محیط آن را روشن می کردند.
وی علت مسمومیت بانوان ورزشکار با گاز منواکسید کربن در روز سه شنبه (۲۲ دی) را اینگونه بیان می کند: در روز سه شنبه همکاران ما وسایل گرمایشی ذکر شده را برای تامین گرما محیط قبل از آغاز سانس بانوان کارمند شهرستان، روشن می کنند و از آنجایی که ارتفاع سالن به ۴ و ۵ متر می رسد و لوله های بخاری کوچک به صورت نامتوازن قرار گرفته بودند مقداری نشتی گاز منواکسید در محیط را داشتیم و از سوی دیگر که سالن بسیار گرم می شود بنابراین پس از حضور و آمادگی بانوان در سالن پس از فعالیت اولیه مربی متوجه تنفس سنگین ورزشکاران می شود و سریعا بانوان را از سالن خارج می کند، که هفت تن از این بانوان به اورژانس منتقل می شوند و بعد از کمک های اولیه مرخص می شوند.
رئیس اداره ورزش ورزش و جوانان فریدن از بابت این سهل انگاری صورت گرفته از تمام بانوان ورزشکار و خانواده های محترمشان عذر خواهی کرد و افزود: ما سیستم گرمایشی سالن را تغییر داده و ایمنی سازی مناسب صورت گرفت و ان شاالله از روز یکشنبه بانوان می توانند به کلاس های ورزشی خود ادامه دهند.
کاظمی در ادامه افزود: ما سعی بر این داریم که بتوانیم ورزش بانوان را ارتقاء داده و همچنین محیط مناسب تری برای بانوان فراهم سازیم.

نویسنده

نوشته شده توسط خود مدیره در دی ۲۴ام, ۱۳۹۴

الان خبر، خبر درست درمونی شد مهندس.مرسی

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها