• کدخبر: 45757
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۰۵ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۹
  • چاپ خبــر
دیگر انبارهای فریدن ظرفیت ندارند:

مهاجرت سیب زمینی فریدن به الور

حال صرفأ جهت اطلاع مسوولان باید بگوییم سیب زمینی که به الور می رود دیگر امروز هر کیلوی ۱۵۰ تومان نیز دست کشاورز را نمی گیرد، شاید باید بگوییم آقای حجتی خسته نباشید تلاش های شبانه روزی شما بسیار …….

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری فریدن، خرید تضمینی سیب زمینی در فریدن حدود یکماه است با رعایت شرایط هشت گانه آغاز گردیده و کشاورزان فریدنی با قیمت ۳۶۰ تومان این محصول پر درد سر را به تعاونی های شهرستان می فروشند.
این پایگاه خبری در این خصوص قبلا یک گزارش مردمی تهیه کرده است که می توانید برای مشاهده آن اینجا کلیک کنید، ولی این خبر صرفأ جهت اطلاع مسوولان منتشر می گردد.
مسوولان آیا می دانند با این قیمت که کشاورزان سیب زمینی را تحویل انبارهای تعاونی می دهند پاسخ کوچکترین هزینه آنها را نمی دهد زیرا سیب زمینی به انبار رفته علاوه بر هزینه ی اولیه که کشاورز متحمل می گردد تا این محصول را به انبار ببرد باید هزینه ی دیگری را تحمل کند تا این محصول به انبارهای تعاونی در شهرستان منتقل شود.
با این اوصاف این هزینه های تحمیلی را باید کشاورز تقبل کند که با یک حساب سر انگشتی که انجام بدهید می بینید فقط میانگین در هر کیلو سیب زمینی ۲۵۰ تومان دست کشاورز را می گیرد البته این شرایط تا زمانی بود که کشاورز سیب زمینی را در فریدن تحویل انبارهای تعاونی می داد ولی حال که این سیب زمینی به جای دیگر می رود، شرایط فرق کرده است.
آری کشاورز فریدنی دیگر این روزها سیب های خود را بار می کند و به روستای الور شهرستان تیران می برد و آنجا تحویل می دهد زیرا انبارهای سیب زمینی در فریدن پر شده است، البته به گونه ی دیگر می شود گفت که سیب زمینی فریدن نیز از این دیار مهاجرت کرد و به روستای الور رفت!!!!
حال صرفأ جهت اطلاع مسوولان باید بگوییم سیب زمینی که به الور می رود دیگر امروز هر کیلوی ۱۵۰ تومان نیز دست کشاورز را نمی گیرد، شاید باید بگوییم آقای حجتی خسته نباشید تلاش های شبانه روزی شما بسیار …….
آقایان این کشاورزان را دریابید فریدن چرخه اقتصادش بر روی کشاورزی است، این منطقه را خالی از سکنه نکنید، امروز مسوولان نمی توانند برای آلودگی در شهرهای بزرگ چاره ای بیاندیشند، آیا مهاجرت به کلان شهرها برای دولت مشکل ساز نیست؟ آیا مهاجرت در فریدن به علت برخی سوء مدیریت ها در بخش های استراتژیکی نیست؟ آیا جوانی که بتواند بر سر زمین خود در آمد کسب کند خانه و محل زندگی خود را رها می کند تا به شهر برود؟

نویسنده

نوشته شده توسط علی در دی ۱۰ام, ۱۳۹۴

هر دم از این باغ بری می رسد

نویسنده

نوشته شده توسط علایی در دی ۱۰ام, ۱۳۹۴

واقعآ بدبخت شدیم

نویسنده

نوشته شده توسط الهی در دی ۱۰ام, ۱۳۹۴

خبرنگار راست گفت الان دولت نمی تونه الودگی را تو شهرهای بزرگ کنترل کنه بعد می خواد این روستای هام برند شهر خب بدبختب به این کشاورزا برسید ببینید این جا گفته باشم اگر روستای پاش به شهرستان برسه بیشتر باید خرج کنیداااااا

نویسنده

نوشته شده توسط lkjkfjgfkljb در دی ۱۰ام, ۱۳۹۴

امان از این بی تدبیری آقای روحانی موقعش اقای حجتی و خانم ابتکار بره سر خونه زندگیشون با این مدیریت اب دوغی شون

نویسنده

نوشته شده توسط انتقاد از فرماندار در دی ۱۲ام, ۱۳۹۴

فرماندار عزیز فهمیدی از زمانی که امدی فقط سیاسی بازی کردی تو را خدا به داد این کشاورزها برسید، ما نمی توانیم برویم صندوق صدقه یا ضریح امامزاده خالی کنیم یا در سر پله ها بنشینیم گدایی کنیم یا قاچاق فروشی کنیم یا اسلحه بگیریم بانک خالی کنیم، شما نماینده دولت هستید و کلید دولت در دستان شماست اگر شما فریاد ما را به رییس جمهور نرسانید پس چه کسی صدای ما را برساند.

درست است سیاسی هستید ولی ما هم کشاورزیم اگر نمی شود برا کشاورزا کاری کنید بگویید ما از اینجا برویم یا….

می دانم زود ناراحت می شوید و از انتقادها گریزانید اصلا شایدم این مدیر سایت فریدن نا که زیر بال و پر شماست این کامنت را منتشر نکند اما من وظیفه ام این است که بگویم چون بغض دارم اگر پیگیری کنید بخواهد من را بدانید کی هستم بدانید الان دارم در یک گاوداری در اصفهان زیر گاو تمیز می کنم چون سیب های من فروش نرفته و ۳۶۰ تومان هم بخورد بر سر ……حالا بدانید خشم شما نه می تواند میز مرا بگیرد یا مرا بتواند از نان خوردن بیندازد….ولی خداییش ما بدبختیم به فریاد ما برسید یعنی دیگر نمی دانیم چکار کنم هر کی از پدر و مادرش قهر می کند می اید زمین اجاره می کند و سیب زمینی می کارد شما که دور و ورتان پر است از مشاوران قهار که به بخشداری هم کار می کرد رحم نکردند حالا او نیست اینها یکاری بکنند دیگر رقیب ندارند….. حال از این خبرنگار بپرسید چرا از بخشدار چیزی نزدند هرچند این هم تا جای که توانسته نوشته فرماندار گزارش قبلی ان را بخوانید و اگر شد بروید در یک کناری و برای پیرمرد ان گزارش گریه کنید.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها