• کدخبر: 45530
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۲۸ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۴/۱۰/۴
  • چاپ خبــر

فتوای رهبر انقلاب درباره حکم استفاده از وسایل شخصی در ایام آلودگی هوا

این روزها آلودگی هوا در شهرستان های بزرگ باعث مشکلات بسیاری شده است، که یکی از عوامل آن تردد با وسایل نقلیه شخصی است که بسیار از آنها نیز تک سرنشین می باشد، حال فتوای مقام معظم رهبری را در این خصوص خواهیم دید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن، این روزها آلودگی هوا در شهرستان های بزرگ باعث مشکلات بسیاری شده است، که یکی از عوامل آن تردد با وسایل نقلیه شخصی است که بسیار از آنها نیز تک سرنشین می باشد، حال فتوای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را در این خصوص خواهیم دید.
سوال: رفت‌وآمد با وسایل نقلیه‌ی شخصی و عدم استفاده از وسایل نقلیه‌ی عمومی در زمان‌هایی که هوای شهر آلوده است چه حکمی دارد؟
 جواب: اگر وضعیت یک وضعیت استثنایی و هوای شهر آلوده باشد به‌گونه‌ای که هر چه این وسایل به تعدادشان اضافه شود به آن آلودگی اضافه می‌شود و تنفس این هوا برای مردم به‌ویژه افرادی که دچار بیماری‌های قلبی و تنفسی هستند ضرر قابل توجه داشته باشد، در این صورت اگر کسی سبب افزایش این آلودگی شود و ضرر معتنابه به مردم برساند، کار حرام مرتکب شده است. لذا اگر مسئولان اعلام کردند که مردم وسایل نقلیه‌ی شخصی را بیرون نیاورند باید مراعات شود.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها