• کدخبر: 40583
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۴۲ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۴/۰۶/۶
  • چاپ خبــر
گزارشی کاملی از متن تا حاشیه مجمع عالی بسیج شهرستان فریدن:

از گفته ها و ناگفته ها/ نیترات آب فریدن چند درصد است؟

اولین همایش مجمع عالی بسیج شهرستان فریدن در سال ۹۴ روز گذشته با حضور روسای اقشار و اعضای کارگروه های مجمع در سالن ۱۷ شهریور داران شهرستان فریدن برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن، اولین همایش مجمع عالی بسیج شهرستان فریدن در سال ۹۴ روز گذشته با حضور روسای اقشار و اعضای کارگروه های مجمع در سالن ۱۷ شهریور داران شهرستان فریدن برگزار شد.

 

قرائت چند آیه از کلام الله مجید و طنین انداز شدن سرود ملی کشورمان در سالن ۱۷ شهریور داران آغازی برای شروع برنامه های همایش بود.

IMG_5067

در ابتدای همایش بهرام وحدتی رییس مجمع عالی بسیج شهرستان به تبیین برنامه های همایش پرداخت و اعلام کرد: در این همایش رییس های دو کارگروه سلامت و بانوان مشکلات موجود در حوزه های خود را مطرح کرده و سپس راه کارها را نیز بیان خواهند کرد، که موافقان و مخالفان طرح نیز می توانند پیشنهادها و صحبت های خود را ارائه بدهند.

IMG_5071

 

سرهنگ فتحیان؛

کوچکترین اشتباه کشورهای غربی باعث از بین رفتن مواضع آنها در منطقه می شود/ اجازه نفوذ به آمریکا را نخواهیم داد

در ابتدا سرهنگ علی فتحیان فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن ضمن گرامی داشت هفته ای دولت با تشریح کلی از چگونگی تشکیل مجمع عالی بسیج، گفت: مجمع بسیج اتاق فکری با حضور تمام نخبگان و متخصصین بسیجی در عرصه های مختلف می باشد.
سرهنگ فتحیان با بیان اینکه بسیج اقشار متشکل از شوراء های مختلف می باشد که از نمایندگان آنها در این شوراها کار گروه ها تشکیل می شوند و این کار گروه ها به ۸ قسمت تقسیم شده اند، اظهار کرد: در شورای اقشار فرصت ها،تهدیدات و مشکلات مورد بررسی قرار می گیرد و پس از بحث و تبادل نظر مصوبات و تصمیمات جلسات به دبیرخانه جلسه که مستقر در سپاه است، منتقل می شود و سپس کارگروه ها با بررسی تصمیمات، راهکارهای مناسب در خصوص مشکلات را به مسوولان منطقه پیشنهاد می دهند.
وی هدف از تشکیل مجمع عالی بسیج را ایجاد ظرفیت برای نخبگان و ایجاد مشارکت بیشتر مردم در حل مسائل و مشکلات برای پیشرفت شهرستان دانست و تاکید کرد: ما با استفاده از مشارکت مردمی بسیاری از مشکلات را می توانیم حل کنیم زیرا آنان صاحبان اصلی انقلاب و وارثان خون شهیدان هستند.
در ادامه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن به مشارکت مردم در تمام عرصه ها و پایبندی آنها به انقلاب اشاره کرد و افزود: این مردم پایبندی خود به انقلاب را در تمام روزهای حساس انقلاب اسلامی نشان دادند که هشت سال دفاع مقدس تا فتنه ۸۸ و سرکوب آن توسط مردم نمایانگر این موضوع است؛ حضور پرشور مردم در سراسر کشور برای تشیع شهدای غواص که در برخی از مناطق مردم کنار خیابان شب را صبح می کردند تا با شهدا تجدید پیمان کنند نیز یکی از نشانه های پایبندی آنها به انقلاب است.
این فرمانده با تاکید براینکه مسوولان باید صحه ای صدر و روحیه انتقاد پذیری داشته باشند، تصریح کرد: در شهرستان باید از جزیره ای عمل کردن به بپرهیزیم و با دیگران تامل داشته باشیم تا بتوانیم مشکلات اساسی را حل کنیم و نکته ی دیگر این است که ابتدا باید مشکلات بنیادی و مهم حل شود تا بتوان عرصه را برای پیشرفت هموار کرد.
سرهنگ فتحیان در بخشی دیگر از صحبت های خود به فضای سیاسی کشور در قبل و بعد از انقلاب گذری زد و ابراز کرد: کشور ما چالش های بسیاری را پشت سر گذاشته از خفقانی که قبل ازانقلاب توسط پهلوی ایجاد شده بود گرفته تا توطئه های که اوایل انقلاب فضای امنیتی کشور را بهم می ریخت و جاسوس بازی سفارت کشورهای مختلف و کوک کردن نوکرهای غرب برای جنگ با کشورمان، فتنه های منافقان و فتنه گران در کشور از قبیل این چالش ها بوده است.
وی ادامه داد: اما انقلاب اسلامی با تدابیر حکیمانه امام (ره) و به پیوست آن مقام معظم رهبری امام خامنه ای(مدظله العالی ) از این چالش ها گذر کرده و به مرحله ای ثبات رسیده و اینک قدرت کشورمان روز به روز افزایش پیدا می کند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن با اشاره به برخی تهدیدات نظامی کشورهای غربی، عنوان کرد:همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند« زمان بزن و درو دیگر گذشته» با کوچکترین حرکت این کشورها مستبد مواضع آنها در منطقه با خاک یکسان می شود.
سرهنگ فتحیان یکی از مسائل مهم و حساس کنونی کشور را توافق هسته ای خواند و بیان کرد: بعد از توافقات شرایط تغییر کرده و باید در ورود به مذاکرات با دنیا مراقب باشیم زیرا دشمنان از دشمنی خود دست نخواهند برداشت و همیشه به دنبال منافع خویش و ضربه زدن به ایران خواهند بود.
وی در ادامه صحبتهای خود به تذکرات مقام معظم رهبری در خصوص نفوذ کشورهای غربی اشاره داشت و تاکید کرد: کشورهای غربی در نظر دارند در کشور تفرقه افکنی کنند و با نفوذشان باعث از بین رفتن دستاوردهای انقلاب شوند و اینک وظیفه ای ما این است که به آنها اجازه نفوذ ندهیم.
این فرمانده با این صحبت که کشورهای غربی دیگر خود به قدرت ایران اذعان دارند و عامل نشستن بر سر میز مذاکره قدرت ایران بوده و اینکه دیگران باید بدانند کشورمان بعد از توافق نیز آرمانهایش تغییر نخواهد کرد و دفاع از مظلوم همیشه جزء آرمانهایش خواهد بود، به صحبتهای خود پایان داد.

IMG_5078

رییس کار گروه سلامت مجمع عالی بسیج:

یکی از اصلی ترین مشکلات شهرستان فریدن، مشکل آب شرب است

پس از صحبتهای فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن، اکبر ترکی رییس کار گروه سلامت مجمع عالی بسیج با طرح بررسی مشکل آب شرب  فریدن به پشت تریبون آمد و ابتدا با بیان اینکه یکی از اصلی ترین مشکلات شهرستان فریدن، مشکل آب شرب است، مهم ترین عواملی که باعث آلودگی آب به نیترات می شود را بیان کرد.

ترکی در ادامه تاثیراتی همچون بالا رفتن امید به زندگی و رفع برخی بیماری ها را به حل مشکل آب شرب در شهرستان در کوتاه مدت و طولانی مدت مربوط دانست و گفت: حل مشکل آب شرب با تامین آب از منابع پایدار قابل حل است که امروز چشمه لنگان یکی از بزرگترین منابع پایدار  است و ان شالله همانگونه که فرماندار عنوان کرده اند در سال ۹۵ اجرای شود.

IMG_5089
حجت الاسلام سیاوشی؛

نبود مطالبه گری بین مردم در فریدن یک مشکل اساسی است/ بسیج ماندگارترین دستاورد انقلاب

در ادامه این جلسه امام جمعه شهر داران حجت الاسلام سیاوشی به ظرفیت های بالا و موجود در بسیج اشاره کرد و گفت: باید تقویت و حضور در بسیج را همانند سپاه عملیاتی و کاربردی کرد، که از زیباترین و ماندگارترین دستاوردهای انقلاب بسیج است.
وی در پاسخ به این سوال که برخی افراد می پرسند حوزه علمیه جزء اولین حلقه های انقلاب هستند یا بسیج؟، بیان کرد: من معتقدم اگر در حوزه علمیه تفکر بسیجی نباشد آن را نمی شود جزء حلقه های اولیه انقلاب دانست.
امام جمعه داران استفاده از تمام ظرفیت ها بسیج را برای پیشرفت شهرستان مهم دانست و عنوان کرد: تمام مسوولان ارگانها آمادگی استفاده از این ظرفیت ها را دارند و باید مسوولان مربوطه برای تحقق این امر تلاش کنند.
وی با بیان اینکه بسیجیان باید خود را در مسائل شهرستان دخیل بدانند، ابراز کرد: در شهر اصفهان بسیجیان با ایجاد هیئت رزمندگان، فعالیت گسترده ای در کارهای فرهنگی دارند باید در شهرستان ما نیز این دغدغه باشد و بسیجیان برای راه اندازی هیئت رزمندگان در شهرستان تلاش کنند.

یکی از مشکلات شهرستان در فریدن نبود مطالبه گری بین مردم است، این بیان امام جمعه داران با این جمله ادامه پیدا کرد: مردم باید از مسوولان بخواهند تا مشکل حل شود برای مثال مشکل آب شرب فریدن یک معزل بزرگی است و این معزل در سال ۹۵ باید حل گردد، اگر مسوولان به مشکل بر می خورند.

IMG_5092مدیر اداره آب و فاضلاب فریدن؛

آب شرب داران هیچ مشکلی ندارد/ جنگ آینده بر سر آب است

در ادامه مهدی اصفهانیان مدیر اداره آب و فاضلاب فریدن به پشت تریبون آمد تا درباره کارهای صورت گرفته برای حل مشکل آب بگوید.

اصفهانیان با بیان اینکه آب شرب داران مشکلی ندارد و درصد نیترات موجود در آب کمتر از ۵۰ درصد است، گفت: نصب دستگاه نیترات زدا، حفره چاه در محله ی آشجرد و اضافه کردن آب چاه واقع در هنرستان داران به این چرخه ی آبی کاملا مشکل آب شرب داران را حل کرده و کاملا سالم می باشد.

وی در ادامه با این عنوان که وضعیت آب در شهرستان بسیار بحرانی است و هیچ گونه بارگذاری در حوزه زاینده رود صورت نمی گیرد، ابراز کرد: تامین آب شرب از منابع پایدار که توسط امام جمعه و فرماندار و دیگر مسوولان پیگیری شده و به ثمر نشسته کار بزرگی است که در سال ۹۵ اجرای خواهد شد.

مدیر اداره آب و فاضلاب فریدن به ارزش و قداست آب اشاره داشت و بیان کرد: در کشورهای غربی با وجود فراوانی آب، راه های را برای کمتر هدر رفتن آب در نطر گرفتند که در آینده با مشکل آب روبرو نشوند زیرا کارشناسان جنگ های آینده در جهان را بر سر آب می دانند.

این مسوول طرح آب و فاضلاب شهر داران را نمونه در غرب استان اصفهان توصیف کرد و افزود: ما برای تکمیل طرح به اعتبارت نیازمندیم و مکاتبات بسیاری با استان داشتیم اما یکی از موانع در کسب اعتبارات فروش نرفتن انشعابات است که مردم می توانند با خرید آنها قدم بزرگی برای کمک به اداره و دریافت اعتبارات کنند.

اصفهانیان از نبود مطالبه گری میان مردم گله کرد و خاطر نشان شد: در این چند وقت فقط این جمله را که مردم می گویند آب شرب داران ناسالم است را می شنوم اما هیچ گاه کسی را ندیدم به اداره ما مراجعه کند و در این خصوص صحبت کند تا ما نیز آن را قانع کنیم و این نشانگر چیزی نسیت جزء اینکه مردم شهرستان ما مطالبه گر نیستند.

IMG_5098

رییس کارگروه بانوان مجمع عالی بسیج فریدن:

توجه به برنامه ریزی برای حمایت از بانوان جز ضروریت ها است

در ادامه خانم عباسی رییس کارگروه بانوان مجمع عالی بسیج با بیان اینکه نیمی از جامعه شهرستان را بانوان تشکیل می دهند، گفت: برنامه ریزی درست برای این قشر از جامعه بسیار ضروری است و توجه بیشتری را می طلبد.

وی در ادامه به وجود مشکلات عدیده در قشر بانوان اشاره کرد و افزود: دور ماندن از سبک زندگی اسلامی، ضعف در مسائل فرهنگی، نبود امکانات تفریحی- ورزشی و….. از جمله این مشکلات می باشند.

خانم عباسی توجه بیشتر به فرزندان و استفاده صحیح فرزندان از امکانات مدرن و….. را راه حلهای مناسب برای رفع مشکلات بانوان دانست و در آخرین در خواست از مسوولان تکمیل ورزشگاه را خواستار شدند.

 

حاشیه های همایش

ابتدای همایش نبود اسفندیار تاجمیری فرماندار شهرستان فریدن که نوبت سخنرانی در خصوص مسائل کار های صورت گرفته برای حل مشکل آب شهرستان را نیز داشت به چشم می آمد که دلیل عدم حضور فرماندار سفر  وزیر امور خارجه به استان اصفهان و حضور وی برای شرکت در جلسه ای در اصفهان اعلام شد و نماینده وی در جلسه رییس اداره آب و فاضلاب معرفی شده بود.

ترک زود هنگام جلسه توسط امام جمعه شهرستان به دلیل حضور در یک جلسه ای مهم در سطح شهرستان

پرسیدن سوالی جالب توسط رییس مجمع از رییس اداره آب و فاضلاب شهرستان در خصوص آب شرب داران با این مضمون که « برخی عملکرد های دوگانه مسوولان ایجاد سوء ظن در مردم می کنند، در صورت سالم بودن آب چرا برخی عزیزان برای آوردن آب به چشمه های اطراف شهرستان مراجعه می کنند؟»

برای پاسخ به این سوال رییس مجمع، عبدالله صانعی بخشدار بخش مرکزی فریدن به پشت تریبون رفت و این رفتار برخی مسوولان را تفننی خواند و در ادامه صحبتش گریزی به مسائل هسته ای زد و توافق را اتفاق بزرگی اعلام کرد که حاصل حمایتهای مقام معظم رهبری بوده و همچنین کار دیپلماسی گروه دیپلمات را بی نظیر در تاریخ ایران توصیف کرد.

IMG_5101

یکی از بانوان بسیجی حاضر در همایش با بیان اینکه «می شود آقای اصفهانیان درصد دقیق نیترات موجود در آب شهرستان را اعلام کنید؟»، که این سوال با کسب اجازه اصفهانیان از مدیر شبکه بهداشت خزایی برای پاسخ گویی بی جواب ماند و مدیر شبکه ای بهداشت نیز با بیان اینکه فقط بدانید آب داران پاک است و درصد نیترات آن نیز کمتر از ۵۰ درصد است در جواب این سوال به این پاسخ اکتفا کرد.

که این پاسخ مدیر شبکه بهداشت با این سخن برخی از حاضرین در همایش که ۴۹ هم کمتر از ۵۰ است روبرو بود.

البته اصفهانیان پاسخ صحیح درصد نیترات را به سوال کننده گفت ولی به گونه ای که مابقی حضار  تقلب نکنند!!

در این ما بین چون فقط نیتراتی بودن آب شرب داران مطرح بود یکی از اهالی روستای ازونبلاغ نیز با اعتراض به اینکه در روستاها نیز بسیاری از مردم از آب تانکر استفاده می کنند و در روستای ما به تازگی منبع جدید راه اندازی شده که بعد دوباره چاهی که قبلا آلوده بوده را دوباره به این چاه متصل کرده اند و ما باید چه کنیم؟ به روستاییان نیز توجه کنید؟ در پی پاسخ از مسوولان برآمد.

این مرد از اهل روستا در پاسخ خود این جواب را از مدیر شبکه بهداشت فریدن شنید: روستاهای که تانکر سیار دارند باید فقط از آب داخل تانکرها استفاده کنند و مابقی که ندارند آب شربشان سالم است.

حال این سوال پیش می آید که این جوابهای بسیار دقیق از سوی مسوولان چرا دوباره باعث ایجاد سوال می شود؟!

IMG_5099

در پایان همایش بیانیه ای مجمع عالی بسیج شهرستان فریدن توسط سرهنگ حیدری قرائت شد.

همایش مجمع عالی بسیج شهرستان فریدن در سال دو مرتبه اقدام به برگزاری جلسه می کند، یک جلسه در شش ماه اول سال و جلسه دیگر نیز در شش ماه دوم سال صورت می گیرد، که مشکلات اساسی شهرستان در آن مطرح می شود.

نویسنده

نوشته شده توسط امر به معروف در شهریور ۶ام, ۱۳۹۴

نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر در تمامی زوایا و امور شهرستان، عامل پیشرفت و سلامت است.

توسعه متوازن در کنار بهترین بهره وری حداکثری از فکر و عمل حاصل می شود و برای دستیابی به این مهم باید منابع و انرژی به سمت صحیح هدایت شود که محور تحقق این هدف،بسط امربه معروف به معنای واقعی است.

اخلاقمداری یکی از شاخص های مهم سلامت و نشاط اجتماعی است که پیوست عمیقی با امر به معروف و نهی از منکر دارد.

تدوین نقشه هدفمند راه و نظارت موثر بر برنامه ها از موضوعاتی است که باید با دقت انجام شود.

فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی دستمایه وزینی از شاخص ها و مولفه های امر به معروف و نهی از منکر دارد که باید با مشارکت و به کمک همه لایه های اجتماعی و حضور پررنگ گروه های مرجع و نخبگان با ظرافت و حساسیت به آن ها پرداخته شود.

فرمانداران به عنوان مسوولان ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ها رسالت سنگینی بر عهده دارند و پرداختن به برنامه های این بخش را باید در اولویت کار خود قرار دهند.

باید با حضور مسوولان ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر و امام جمعه در شهرستان برنامه عملیاتی و سیاستهای این ستاد تدوین و نهایی ومهمتر از همه عملی شود.تاکید میشود اجرایی شود!!

امر به معروف و نهی از منکر چون خون تازه در رگ های جامعه است و بدون پالایش و رصد رفتارها و نگرش نمی توان به اهداف بلندی که مدنظر است دست یافت.

نویسنده

نوشته شده توسط عبرت عامل پیشرفت در شهریور ۶ام, ۱۳۹۴

عبرت عامل پیشرفت

عبرت از گذشته، راه موفقیت در آینده

در نهج البلاغه حضرت امیر(ع) در نامه‌ای به امام حسن مجتبی(ع) می‌فرمایند: «اگر چه من با گذشتگان زندگی نکرده‌ام ولی در اعمال آن‌ها نگاه کرده‌ام، در اخبار و داستان‌های آن‌ها فکر کرده‌ام، آثارشان را دیده‌ام گویی که مثل آن‌ها در آن زمان زندگی کرده‌ام»[۵].

جامعه‌ای اگر از تاریخ ماقبل خودش عبرت بگیرد و اشتباهات آن‌ها را تکرار نکند به اندازه عمر آن تاریخ، پیشروی کرده و جامعه خودش را جلو برده است. می‌فرماید: «هرکس که زیاد عبرت بگیرد لغزش‌هایش کم می‌شود»[۶].

مدیون آیندگان نشویم!

اگر مردم جامعه اسلامی اهل عبرت شدند، باعث پیشروی و پیشرفت جامعه‌ می‌شوند و آیندگان عقب نمی‌مانند. اگر جامعه‌ای اهل عبرت نباشد، آیندگان طلبکار او می‌شوند و او مدیون و بدهکار آیندگان می‌شود چرا که حق آن‌ها را ضایع کرده است. الان شما به مردم کوفه و مدینه اعتراض ندارید؟ شما معتقد نیستید دنیای اسلام با کار آن‌ها عقب افتاده؟

امروز اگر شما از حوادث تاریخ گذشته شهرستان، عبرت نگیرید، نمی‌توانید از ظاهر این حوادث به باطن نقب بزنید، تحلیل کنید و تکلیف خودتان را مشخص کنید. لذا بدهکار آیندگان خواهید شد، باعث عقب افتادگی جامعه خواهید شد و در زوال جامعه اسلامی نقش خواهید داشت.

عبرت مانع خسارت

سعد، یکی از اصحاب صفه در زمان رسول خدا(ص)، خیلی نیازمند و فقیر بود. تا وقتی فقیر بود در نماز جماعت شرکت می‌کرد. پیامبر چون ناراحت بود از فقر سعد، دو درهمی را که از طرف خدا و از دست جبرئیل رسیده بود، به او دادند. سعد از برکت آن دو درهم کم‌کم پولدار شد و مال دنیا او را به خود مشغول کرد تا جایی که دیگر در نماز جمعه هم شرکت نمی‌کرد. پیامبر(ص) چون نگران و ناراحت بودند دو درهم خود را از او مطالبه کردند و بعد از آن کم‌کم سعد اموالش را از دست داد و فقیر شد و همین باعث شد دوباره در نماز شرکت ‌کند. و به همین دلیل فرموده‌اند که دنیا و اموال دنیا، فتنه‌ای است که مشغله درست می‌کند.

شاید این داستان را بارها شنیده‌ایم ولی چقدر از آن عبرت گرفته‌ایم؟ باید مواظب بود و خود را به یک جای محکم و مطمئن وصل کرد. بادبادک هم که باشیم اگر طنابمان به یک جایی وصل نباشد [باد] ما را می‌برد. مواظب باش که کار، درس، زندگی یا گرفتاری دنیا تو را از مسجد، هیئت، نماز باز ندارد.

پیامبر رو به سعد کردند و فرمودند: «یَا سَعْدُ شَغَلَتْکَ‏ الدُّنْیَا عَنِ‏ الصَّلَاهِ»[۸]، دنیا مشغولت کرد از نماز. ما هم این‌طوری هستیم، شغلتنا الدنیا عن الصلاه، عن العباده، عن الخیر. اگر عبرت نباشد انسان فرداً و جمعاً دچار خسارت‌های زیادی می‌شود.

با توکل برخدا باید از باند بازی و گروه گرایی و ایجاد دافعه بین مردم پرهیز کرد.

فرهنگ مطالبه گری باید شکل بگیرد.

مهمتر از همه از خداوند متعال بخواهیم و به او توکل کنیم و با تقوای الهی زمینه نزول برکات را برای خود فراهم کنیم.

در انتخابات باید دقت کنیم.نماینده ها باید برنامه عملی داشته باشند.

انتخابات باید به تقویت و همدلی شهرستان منجرشود نه اینکه انشقاق ها را بیشتر کند.

بنشینیم بررسی کنیم چرا از استان عقب هستیم و عبرت بگیریم.

علم تنها فایده ای ندارد.مهم عبرت است.

نویسنده

نوشته شده توسط مهاجران فرصت اند نه تهدید در شهریور ۶ام, ۱۳۹۴

در جهان امروز مهاجران نقش اساسی و مهمی دارند و با اندیشه و فکر بدیع قادرند در محیط اطراف خود تاثیرگذار باشند چرا که آنان یکی از سرمایه های اصلی شهر، جامعه و کشورشان محسوب می شوند.
شهرستان فریدن با توجه به شرایط مساعد جوی و اقلیمی دارای عده زیادی از مغزهای متفکر و سازنده است که از این دیار سبز به دیگر نقاط کشور و حتی خارج از کشور مهاجرت کرده اند. از آنجا که شناسایی و حمایت از این مهاجران نقش اساسی در توسعه کشور و شهرستان دارد بنابراین لازم است مسئولین شهر از نخبگان مهاجر به مناسبت های مختلف دعوت به عمل بیاورند تا از این طریق بتوانند با مشورت با آنها از توان و تخصص آنها استفاده کرده و مسائل و مشکلات شهر و شهروندان را حل نمایند.
باید درسایت اینترنتی فریدن نا قسمتی راه اندازی شود، تا با شناسایی مهاجران فریدنی و معرفی آنها به جامعه، ارائه نظرات و دیدگاه های آنها و معرفی مهاجران موفق به جامعه به منظور ارائه راه حل های مناسب برای توسعه شهر و شهروندان دست یافت که برای رسیدن به این هدف سوالات زیادی مطرح می شود: آیا از دست آوردهای علمی و تحقیقاتی آنها در جهت رشد و پیشرفت استفاده می شود؟ آیا دستیابی به وضعیت مطلوب اقتصادی خارج از شهرستان ـ عوامل سیاسی و مدیریت های نادرست و سلیقه ای، به دست آوردن شغل بهتر، رفاه، ادامه تحصیل و در یک نگاه کلی تر مسایل اقتصادی علل اصلی مهاجرت از این شهرستان بوده است؟ چگونه می توان از توان تخصصی و مالی این مهاجران بهره مند شد؟ و سوالات دیگر از این قبیل که برای رسیدن پاسخ به این پرسش ها باید کار تحقیقی در این مورد صورت بگیرد.
به نظر می رسد عدم وفاق لازم بین مسئولان شهرستان فریدن به خصوص در دهه ۶۰ و ۷۰ و ۸۰، عوامل سیاسی، بی توجهی مدیران ارشد و اهمیت ندادن به آرا و اندیشه های آنان، عدم استقرار صنایع، نبود سیاست درست اقتصادی در این شهرستان، عقب ماندگی و فقر اقتصادی از مهم ترین عوامل مهاجرت از این شهرستان به داخل و خارج از کشور بوده است. باید بپذیریم که اگر مسائل مادی و اقتصادی نمی تواند علت اصلی تمام مهاجرت ها از شهرستان فریدن باشد، اما باید اذعان کرد که به طور مسلم جاذبه شرایط اقتصادی مناسب استان نقش اساسی در مهاجرت از فریدن دارد.
تفاوت کلی میزان حقوق و دستمزد، رفاه بهتر، امکان شرایط تحصیل و … از عوامل مهم و اصلی مهاجرت از فریدن است. اگر چه مهاجران حاضراند با حقوق و مزایای کمتری به شهرستان خویش برگردند و خدمت کنند ولی تا زمانی که ضعف نظام مدیریتی و اقتصادی فریدن برطرف نشود، همچنان بنیادی ترین عوامل برای ایجاد و تشدید مهاجرت فریدنی ها وجود خواهد داشت. پس حال که نمی توان جلوی این روند را گرفت، لازم است ضمن دگرگونی در ساختار اجتماعی و تامین رشد اقتصادی اجتماعی و سیاسی و به ویژه دگرگونی در نظام مدیریتی و کلان شهرستان، تمهیداتی موثر در جهت جذب و استفاده بهینه از توان بالقوه و پیشنهادها و طرح ها و سرمایه های مادی آنان به عمل آید.
فریدنی های مهاجر داخل و خارج از کشور سرمایه های معنوی این شهرستان و در مجموع ایران هستند. به همین دلیل، باید ضمن شناسایی و برقراری ارتباط با آنها، زمینه حضور و فعالیت آنان را برای ارتباط هر چه بیشتر با زادگاه و مردم شهرشان و در گام بعد سرمایه گذاری در این شهرستان فراهم کرد. ابتدا باید بستر سازی و زمینه اعتماد برای حضور این گروه مهیا شود تا آنان با خیال آسوده به شهرستان سفر کنند.
به همین دلیل، باید بانک اطلاعاتی دقیقی از فریدنی های مهاجر داخل و خارج از کشور تهیه و سپس بر اساس آن، برنامه ریزی نمود. با توجه به مزیت های این شهرستان همچون مواهب طبیعی ،عبور عنقریب راه آهن،قرار داشتن در شاهراه اصفهان خوزستان،منابع آب خوب و… می توان نسبت به حضور و سرمایه گذاری در این خطه امیدوار بود.
ارتباط اساسی و اصولی با فریدنی های مهاجر داخل و خارج از کشور و برگزاری سمینارها و ایجاد شرکت های مختلف سرمایه گذاری با توجه به تجربه بالای فریدنی های خارج از شهرستان، از مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
در این شهرستان طرح های بسیار جالبی در زمینه گردشگری و به ویژه گردشگری زمستانی و تابستانی مثل ایجاد پارک جنگلی در جنوب داران حاشیه رودخانه و پارک کوهستانی شمال داران و پیست اسکی طرار و استقرار صنایع تبدیلی و کشت گیاهان داروئی و احداث کارخانه سیمان نسوز و احداث اَبَرمجتمع های دامی با توجه به پتانسیل کشت بی نهایت علوفه دامی،احداث اَبَرکشتارگاههای دامی و …موجود است که با شناسایی و بررسی این طرح ها و جذب سرمایه گذاران فریدنی مهاجر داخل و خارج از کشور، می توان هم فرصت حضور آنان را در این شهرستان فراهم نمود و هم به توسعه شهرستان کمک کرد.
بر این اساس، کانون فریدنی های مهاجر باید شکل گیرد تا نسبت به راه اندازی بانک اطلاعات فریدنی های مهاجر داخل و خارج از کشور اقدام نماید. در گام اول بخشی از این نیروهای انسانی متخصص که در واقع سرمایه های شهر محسوب می شوند، شناسایی شده و مشخصات آنها در این سایت درج گردد. این اطلاعات اگرکامل نشد مردم می توانند در تکمیل آن کمک کنند و سپس با اجازه از افراد مهاجر نام و توانائی های ایشان روی سایت قرار گیرد. پس از همین الان شروع کنید و اگر اطلاعات جدیدی در این زمینه دارید و یا اصلاحاتی را نیاز می بینید، در سایت قرار دهید.

نویسنده

نوشته شده توسط مدیریت سیستمی در شهریور ۶ام, ۱۳۹۴

استفاده از تجربیات و تخصص نخبگان
سازندگی و آبادانی یک شهر تنها با همدلی و همکاری تمام اقشار جامعه و مشارکت نخبگان و احترام به صاحبان فکر و اندیشه میسر است .همدلی در مدیریت ، موجب توسعه همه جانبه شهر می شود و برای تحقق اهداف و آرمان های توسعه شهری، باید برنامه محوری و شهروند محوری تشکیل شود تا با همدلی و مشارکت تمام اقشار و به منظور بهره گیری از تخصص، تجربه و نقطه نظرات صاحبان فکر و اساتید در حوزه های مختلف، در جهت اعتلا و آبادانی گام مثبتی برداشته و حس مشارکت و انگیزه تعامل را در بین شهروندان تقویت کند.
نماینده شهرستان،فرمانداری و شهرداری و دیگر دستگاههای شهرستان وظیفه دارد تا در تمام زمینه ها شفاف عمل کند، برگزاری جلسات مجمع بسیج را فرصت مناسبی برای شفاف سازی عملکرد برای مردم است.
مثلا مشکل نیترات آب،عدم اشتغال ،در معرض سیل بودن و در معرض نشست بودن شهرستان از جمله مواردی است که باید پیگیری شود.
سیستم باید به جای فرد تصمیم بگیرد
فریدن یکی از شهرهای نخبه پرور و پر ظرفیت استان است . در شهری که پر از استعداد و نبوغ و ظرفیت های بسیار است، نباید ضعف مدیریتی و اجرایی وجود داشته باشد و باید به نحو احسن ازاین استعدادها در جهت شکوفایی شهر بهره برد.
یک شهر خوب تنها در زیر سایه همدلی و مشارکت تمام اقشار جامعه ساخته می شود ومی توان با استفاده از تخصص و بهره مندی از دانش تمام صاحبان اندیشه در مسیر پیشرفت و اعتلا گام برداشت.
سیاست دستگاهها در مدیریت باید بر پایه حقوق شهروندی استوار باشد ،از این رو با اتخاذ یک استراتژی مشخص از اعمال سلیقه های فردی اجتناب کرده و مدیریت را به سمت تصمیم گیری سیستم به جای شخص سوق داد. در همین راستا، نمایندگانی از حوزه های مختلف به اتاق فکر فریدن دعوت شوند تا ضمن شنیدن نقطه نظرات و پیشنهادات این عزیزان،دستگاهها بتواند از تخصص و تجربیات این فرهیختگان بهره مند شود.
بودجه مهم نیست، نگاه متفاوت لازم است
حقوق شهروندی یکی از مسائل مهم و حایز اهمیت جامعه اسلامی است که مدیریت شهرستان با هوشمندی و حساسیت به این مهم، می تواند سرمنشاء تفکری ریشه ای و ساختارمند در فریدن باشد.
یکی از ضعف های ساختار مدیریت فریدن در فرمانداری ،شهرداری و نمایندگان مجلس، عدم وجود استراتژی مشخص است و به همین دلیل دیده می شود که سلایق فردی در مدیریت ارجحیت پیدا می کند.
مثلا نبود استراتژی در حوزه معماری و شهرسازی ، مردم شناسی و فرهنگی در مدیریت شهری ، جلوه شهر و معماری ساختمانهای فریدن را مخدوش کرده است و سرما و رطوبت بسیاری از زیر ساخت ها را منهدم کرده که کاملا قابل پیش بینی و پیشگیری است.
یک شهر را می توان با استفاده از شاخصه فرهنگ و اقتصاد آن معرفی کرد و به آن هویت بخشید و این در حالی است که به دلیل نبود یک استراتژی معین در حوزه مدیریت ، نه تنها فرهنگ در حال نابودی است، که حتی جای خالی فعالیتهایی در حوزه اقتصاد نیز کاملا احساس می شود.
بودجه علاج مشکلات نیست بلکه نوع نگاه به مسائل مدیریتی ،اقتصادی ،شهری و اجتماعی اهمیت دارد و اگر نگاه مثبت و خلاقانه ای وجود داشته باشد،می توان از این فرصت ها به نحو احسن استفاده کرد.
شهرستان فریدن ظرفیتهای زیادی در بخش های مختلف دارد و این در حالی است که متاسفانه تا کنون مدیریت درستی برای بهره برداری صحیح از این ظرفیتها وجود نداشته است. برای مثال رودخانه داران یک استعداد بالقوه برای این شهر است که می تواند شهر را به عنوان شهری بی نظیر مطرح کند اما متاسفانه تا کنون عزم جدی برای بالفعل درآوردن این ظرفیت در شهر وجود نداشته است و پتانسیل های کشاورزی دامپروری صنایع تبدیلی و گردشگری مورد بی توجهی قرار گرفته است.
مثلا اگر خواهان گردشگر هستیم، بدون شک باید به منظر شهر توجه داشته باشیم. متاسفانه نقاط مختلفی از شهر یا فرسوده است یا در کنار آن ساختمان های بدمنظره وجود دارد ورودی های شهر بسیار نامناسب است.در حالیکه شهرداری متولی شهر است و می تواند در خصوص صدور پروانه با وسواس بیشتری عمل کند و همچنین با ارائه بسته های تشویقی ،شهروندان را برای زیبا سازی سیمای شهری ترغیب کند و اداره راه نسبت به اصلاح ورودی های شهر اقدام کند و شهرداری هم تابلو نصب کند.
اگر چه نفس تشکیل این اتاق فکر اتفاقی مبارک است اما باید منتظرماند و دید که در نهایت تشکیل این مجامع تا چه اندازه می تواند در استفاده از ظرفیتهای نهفته این شهرستان در جهت توسعه و تعالی، مفید به فایده باشد.

نویسنده

نوشته شده توسط نام و نام خاوادگی در شهریور ۶ام, ۱۳۹۴

تبلیغ نماینده هم که داشته این همایش!!!!
همه چی آرومه
فریدنی ها چقد خوشبختن

نویسنده

نوشته شده توسط تغییر فرهنگی لازم است در شهریور ۶ام, ۱۳۹۴

بسم الله الرحمن الرحیم
ان الله لایغیر مابقوم حتی یغیرو ما بانفسهم (قرآن کریم)
خدا حال هیچ قومی را دگرگون نخواهد کرد تا زمانی که خود آن قوم حالشان را تغییر دهند
عدم پیشرفت شهرستان عزیزمان فریدن به نسبت شهرهای اطراف و یا نسبت به آنچه در شان آن است ریشه در دلایل متعدد و متنوع دارد که پرداختن به آنها شاید برای بعضی مطلوب نباشد. اما چه باید کرد؟ اگر نقاط ضعف در عدم پیشرفتمان را نبینیم و آنها را تحلیل نکنیم آیا می توانیم به نقاط قوت دست یابیم؟ و آیا افتخار به گذشته و عملکرد سراسر افتخار گذشتگانمان می تواند جبران عقب ماندگیهای همه جانبه فعلی ما را کند؟
در این مقاله با زبان و متنی ساده کمی به علل عدم پیشرفت فریدن با صراحت پرداخته شود انشاءالله که عزیزی بر ما خرده نگرفته و چنانچه موارد مورد بحث از نظر هر یک از خوانندگان گرامی محل اشکال است بسیار خوشحال خواهیم شد ما را از نظرات خود محروم نسازند. قبل از شروع بحث خاطر نشان می نمایم برای تهیه این مطالب از منابع متعددی استفاده گردیده در این قسمت به اولین دلیل عقب ماندگی فریدن خواهیم پرداخت:
ترس و تنش:
در راه باریکی در کمرِ کوهی مردی در حرکت بود. مه غلیظی، دیدِ او را بسیار کم کرده بود. ناگهان شَبح سیاه رنگی جلویش ظاهر می شود. مرد می ترسد و می ایستد. شبح هم می ایستد. مرد چند قدم به عقب می رود و شبح به جلو می آید. مرد به جلو می رود این بار شبح به عقب می رود. مرد از ترس نمی داند چکار کند. ناگهان با وزش بادی، مِه به کنار می رود و معلوم می شود که آن شبح یکی از همسایگانش می باشد که او هم در آن مه غلیظ از دیدن مرد، دچار ترس و وحشت شده بود.
چرا ما فریدنی ها نمی توانیم برای پیشرفت شهرمان که بسیار به آن نیازمندیم با یکدیگر همفکری و همکاری و هماهنگی داشته باشیم؟ اصولا چطور شده که اینطور شده ایم؟
گویی اکثر ما فریدنی ها در مه غلیظی گیر کرده ایم که هویت و نیت ما را بر یکدیگر پوشانده است. بعضی از بعضی می ترسیم. ترس هم تنش به دنبال دارد. به یکدیگر بدگمان هستیم و اعتماد نداریم پس نمی توانیم به یکدیگر نزدیک شویم.
در دوران گذشته (و تا حدی امروزه) کافی بود به گوش رئیس اداره یا مسئول حزب و گروه حاکمی برسد که فلان فرد بر خلاف نظر آن مقام والا حرفی زده یا حرکتی کرده تا تکلیفش یکباره روشن گردد. می بایست همه از یکدیگر در هراس باشند تا مقام تک محوری در امان باشد.
چنانچه افراد به یکدیگر اعتماد نداشته چگونه می توان انتظار داشت که با یکدیگر همکاری داشته چه برسد به اینکه در طراحی و اجرای برنامه های سازندگی، آزادانه و بدون واهمه همفکری داشته باشند.
آنچه معلوم است این است که چنین حلقه شومی در دراز مدت از بین خواهد رفت و نه در کوتاه مدت.
حال چه کسانی باید این حلقه را بشکنند؟ یا اینکه باید صبر کرد و دعا کرد که بلکه بخود خود بشکند؟ متاسفانه ما در موقعیتی نیتسیم که بخواهیم سالهای دراز صبر کنیم. ما نمی توانیم در انتظار وزش باد باشیم که آن مه غلیظ را کنار بزند. اگر ترس و تنش میان مردم ما یکی از دلایل بازدارنده پیشرفت فریدن باشد بهتر است زیر ذره بین گذارده شود تا ماهیت آن بهتر هویدا گردد.
کمتر فریدنی را دیده ام که گاه و بیگاه احساس نکرده باشد که دیگران با او سرِ سازش و مدارا ندارند و برای او کارشکنی می کنند. البته همان فریدنی نخواهد گفت که اگر دستش برسد انتقام گرفته و به خود اجازه خواهد داد هر چه از دستش برآید بکار گیرد تا حق خود را بگیرد تا همه بدانند که ….؟؟؟ اما بارها مشاهده کرده ایم که همان فریدنی صرفا به گمان اینکه مورد تحقیر یا تمسخر قرار گرفته تصمیم می گیرد دست به تلافی بزند تا همه بدانند که ….!
آیا این بدان معنی است که ما بطور دایم آمادگی داریم یا انتظار آنرا می کشیم که مورد بی لطفی دیگران قرار گیریم؟ یا اینکه برای خود مقام و اعتباری قائل هستیم بالاتر از آنچه واقع بینانه و منصفانه باید داشته باشیم؟ در آن صورت است که به آسانی از پذیرش هر نظری خلاف نظریه خود سرباز می زنیم، زود می رنجیم و خود را توهین شده تصور می کنیم و در نتیجه، مدام آماده تنش هستیم. در چنین شرایط، واضح است که از همکاری و همفکری میان ما خبری نخواهد بود.
نوع دیگری از تنش میان ما که بسیار رایج است این است که ما مقید هستیم به ما احترام گذاشته شود. گاه مکث کوتاهی در ادای احترامی که در انتظار آن هستیم و گاه نگاهی به نظر اندک تحقیرآمیز یا کلامی با کنایه ای می رساند که شاید توطئه ای در کار باشد. چنین حالتی را مولوی به گونه ای زیبا بیان داشته است:
بر خیالی صلحشان و جنگشان وز خیالی فخرشان و ننگشان
در ظاهر نسبت به یکدیگر بسیار مودب و مهربان هستیم و در استتار، در دشمنی خود و نحوه ابراز آن بسیار ماهرانه رفتار می کنیم. به همین دلیل برای ما مدتها طول می کشد که از نیت واقعی یکدیگر مطمئن شویم، مگر اینکه طرف، از اقوام باشد که آن هم ضریب اشتباه بالایی دارد.
تنشی دیگر از نوعی دیگر میان ما مشاهده می شود که شهید مطهری به گونه ای زیبا در کتاب احیای تفکر اسلامی بیان فرمودند که عینا نقل می گردد:
“ساعت حرکت قطار که می رسید و همین که قطار راه می افتاد، بچه ها می دویدند، سنگ برمی داشتند و قطار را مورد حمله قرار می دادند. من تعجب می کردم که اگر به این قطار سنگ باید زد، چرا وقتی که ایستاده یک ریگ کوچک هم به آن نمی زنند و اگر باید برایش اعجاب قایل بود، اعجاب بیشتر وقتی است که حرکت می کند؟ این معما برایم وجود داشت تا وقتی که بزرگ شدم و وارد اجتماع شدم دیدم این قانون کلی زندگی ما ایرانی ها است که هر کسی و هر چیزی تا وقتی که ساکن است یا ساکت است مورد تعظیم است اما همین که راه افتاد و یک قدم برداشت نه تنها کسی کمکش نمی کند بلکه سنگ است که به طرفش پرتاب می شود و این نشانه یک جامعه مرده است ولی جامعه زنده فقط برای کسانی احترام قایل است که متکلم هستند نه ساکت. متحرک هستند نه ساکن. باخبرند نه بی خبر.”
با این تفسیر مدبرانه شهید مطهری می توان افزود که ما در ابراز مخالفت خود با هر کس و به هر دلیل، آشکارا و شجاعانه پیش نمی آییم. چون جرات کافی نداریم. نگرانیم که شناسایی شویم.
ترس و تنش اگر هم به مانند آن مه غلیظ نباشد به مانند یک ابر تیره بر افکار همه ما سایه افکنده است. اگر محیط را مشوش نکند آنرا به یک محیط مرده تبدیل می کند. به مراتب بهتر است به فردی اعتماد داشته باشیم و بعدا دریابیم که فریب خورده ایم تا اینکه از اول احتیاط به خرج داده و به او نزدیک نشویم که مبادا سرمان کلاه برود.
چه می توان کرد تا ترس و تنش میان مردم ما کاهش یابد؟ آیا ما به همکاری بیشتر و بی تکلف میان خودمان و اعتماد بیشتر و بی چون چرا به یکدیگر نیاز نداریم تا به دادرسی از طریق مراجع قانونی؟
براستی راه حل چیست؟
وعظ و موطظه که ما باید با هم خوب باشیم از یکدیگر نترسیم و بهم اعتماد داشته باشیم و قس علی هذا …. کلیاتی است که به جایی نمی رسد. من هم خود را در مقامی نمی بینم که در این زمینه دستورالعملی صادر کنم.
هرگاه اکثریت مردم ما این واقعیت را درک کردند که ما داریم نیروی خود را به جای اینکه در ساختن فریدن و داران به کارگیریم علیه یکدیگر به هدر می دهیم احتمال دارد که به جای اینکه پای یکدیگر را بگیریم دست یکدیگر را بگیریم.

نویسنده

نوشته شده توسط چرا فریدن پیشرفت نمی کند؟! در شهریور ۶ام, ۱۳۹۴

همیشه در برخورد با مشکلات متعدی که در فریدن وجود دارد و دلیل عقب ماندگی اقتصادی، سیاسی و اجتماعی شده است از خود می پرسیم چرا ما با بسیاری از شهرستانهای درحال توسعه فاصله فراوان داریم و این فاصله روز به روز بیشتر می شود، درحالی که پتانسیل های بسیار زیادی در همه زمینه ها داریم. مثلا امنیت خوبی که در فریدن وجود دارد. یا موقعیت جغرافیایی و مواصلاتی خاص فریدن، توریسم، آب و خاک، یا امکان ترانزیت و یا حتی تربیت نیروهای انسانی متخصص فراوان در زمینه‌های صنعتی، کشاورزی و حتی علوم انسانی!

پیوسته مقالات انتقادی نگاشته می شوند که غالبا یکی از موضوعات ذکرشده را مورد بررسی قرار می دهند و راهکارهایی ارائه می دهند که اتفاقا غالبا درست هستند یا حداقل بخشی از واقعیت را ارائه می دهند. اما چرا این نقدها راه به جایی نمی برند و راهکاهای ارائه شده هیچ وقت عملیاتی نمی شوند؟

@@@اشکال اول: به نظر می رسد مسئولین وقتی برای مطالعه و استفاده از این راهکارها در نظر نمی گیرند و بیشتر وقت خود را در جلسات کم بهره، مراسم ها و امضا کردن کاغذها! می گذرانند. آنها می توانند از طریق استفاده از مشاوران متخصص و متعدد در هر زمینه از این نقدها استفاده کنند. به طور مثال در مبحث سیاسی و درگیرشدن وقت مسئولان و ایجاد دافعه و خصومت بین مسئولان و بین مردم ، یادداشتهای موجود اطلاعات بسیار مفیدی جهت تصمیم گیری به مسئولان می داد که اهمیت داده نمی شود. یا در مبحث صنعت نظرات متعدد منتقدین و مصرف کنندگان هیچوقت مورد توجه قرار نگرفته است!

@@@@اشکال دوم: فقدان چهار اصل اساسی برای یک نظام کارآمد

به نظر می رسد برای اینکه نظام یا سیستم حاکمیت در شهرستان کارآمد باشد چهار اصل اساسی به طور همزمان باید مورد توجه قرارگیرد که لازم و ملزم همدیگر هستند:

&&&اصل اول: انگیزه و اراده کافی برای سعادت آن ملت است که در مورد یک کشهرستان این معادل با وطن پرستی و عشق به هم شهری است نه چیز دیگر که این در فریدن به خاطر چندقومیتی بودن و درگیری های سیاسی وجود ندارد و باید هر چه زودتر از این معضل تاریخی عبور کرد!

&&&&اصل دوم: مدیریت، یعنی ما علم مدیریت منابع انسانی، مالی و اجتماعی را داریم. این علم برای مدیران با رده های بالاتر باید قوی تر باشد. مثلا یک مدیر رده پایین ممکن است تصمیم گیری های ضعیف داشته باشد که این اشتباهات کم هزینه بوده و مجموعه کوچکی آسیب ببینند اما در مقام یک مدیر ارشد یا نماینده مجلس، تصمیمات قوی تر و موثرتر خواهند بود. بدین ترتیب فرمانداران و نمایندگان و روسای ادارات مهم، حق اشتباه مدیریتی ندارند. آنها تنها مجازند از بین تصمیمات درست آن تصمیمی که درست تر است انتخاب کنند.

متاسفانه در دولت های مختلف ما بسیار دیده می شود که حتی فرماندار یا شهردار تصمیم اشتباه می گیرد و یا نماینده پیگیری مناسبی ندارد و مسئولین نظارتی نیز بدون هیچ برخوردی انفعالی عمل می کنند. و این یعنی آسیب دیدن معیشت، سلامت و اخلاق جامعه یا امنیت یا … . به عنوان مثال تصمیمات غلط پی در پی مدیریتی در زمینه شورای سوم شهر داران و…
@@@@@@اصل سوم: وجود نخبگان است. نخبگان در همه زمینه ها وجود دارند و باید بهترین شرایط برای تحقق توانائی هایشان داشته باشند و البته شرایط زندگی ایده آل خود را داشته باشند و در یک کلام جایشان روی سر است! این مغزها باید مدیریت شوند، نه اینکه بخش عمده آنها را راهی شهرستانهای دیگر کنیم و ککمان هم نگزد! به عنوان نمونه چرا باید بیش از ۶۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه ها که هزینه تحصیل آنها را این مردم داده اند از این شهرستان مهاجرت کنند و در سایرشهرستانها بیشترین بها به آنها داده شود!

@@@@@@@اصل چهارم: شفافیت سیاسی و اقتصادی داخلی و روابط استانی و کشوری باز و مثبت است. در این شرایط است که تولید جای سوداگری، بیکاری و ناکارآمدی را می گیرد. برای عقب نبودن از رشد فکری و اقتصادی در استان و کشور اول باید با آنها دوست شوی تا بتوانی از آن منفعت ببری. محصول داخل نیاز به عرضه استانی و کشوری و حتی خارجی مناسب دارد. حتی در زمینه های فرهنگی هم فرایند مشابهی اتفاق می افتد.

حالا فرض کنیم مجموعه مدیریتی ما انگیزه کافی دارد که به طور طبیعی هم اینگونه است اما تصمیماتش سعی وخطایی است، مدیرانش انتصابی، نخبگان دانشگاهی برترش همه مهاجرت کرده اند و روابط استانی و کشوری آن در پایین ترین سطح ممکن قرار دارد! خوب چه توقعی می توان داشت!

متاسفانه مسئولین ما کم و بیش پرانگیزه و پرکار هستند اما به نظر می رسد در اصل های دوم تا چهارم لنگ می زنند.

نویسنده

نوشته شده توسط نگاه توسعه گرا در شهریور ۶ام, ۱۳۹۴

چالش‌‌های اصلی پیشرفت اقتصادی فریدن
است.

۱- مقدمه
پیشرفت در بُعد اقتصادی یک شهرستان، لازمه بقا و شکوفایی یک نظام اجتماعی و سیاسی است. پیشرفت اقتصادی شهرستان ها با شاخص‌های متعددی سنجیده می‌شود. رشد تولید سرانه در جامعه، نرخ بیکاری، توزیع درآمد بین آحاد جامعه، متوسط میزان تحصیلات نیروی کار، دسترسی به خدمات آموزشی و بهداشتی، امید به زندگی، میزان تولیدات فرهنگی، تامین زندگی در زمان بازنشستگی و بیکاری از جمله شاخص‌های پیشرفت اقتصادی است.

در دنیای امروز که ارتباطات، گسترده و سریع شده است، جوامع مختلف از اوضاع همدیگر مطلعند. پیشرفت اقتصادی بیشتر در یک جامعه نسبت به جوامع دیگر نشان از توانمندی بیشتر نظام اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در بهبود وضع مردم آن جامعه دارد. پیشرفت اقتصادی موجب اعتماد به نفس جامعه و افراد آن می‌شود. پیشرفت اقتصادی موجب حفظ سرمایه‌های انسانی و جلوگیری از فرار مغزها و حتی جذب مغزهای خارج از شهرستان شده و سرمایه‌های انسانی جامعه را تقویت می‌کند که خود موجب پیشرفت بیشتر جامعه می‌شوند. پیشرفت اقتصادی باعث افزایش توان مادی جامعه برای تقویت توان منابع مادی و انسانی برای پیشرفت فرهنگی و فکری جامعه می‌شود. پیشرفت اقتصادی موجب بهبود شرایط زندگی خانواده‌ها و زمینه‌ساز تقویت بنیاد خانواده و کاهش فسادهای اخلاقی و مالی می‌شود.

با توجه به اهمیت پیشرفت اقتصادی، یکی از دغدغه‌های مهم مردم و مدیران شهرستان به ناچار و به درستی پیشرفت اقتصادی است .
بسیاری از تذکرات، توصیه‌ها و نصایحی که در تریبون‌های عمومی مطرح می‌شود، مربوط به معیشت مردم و عملکرد شهرستان در حوزه پیشرفت اقتصادی است. با توجه به نرخ بیکاری و نرخ رشد ناچیز اقتصادی در شرایط فعلی می‌توان گفت که در بیشتر سال‌های دهه گذشته پیشرفت اقتصادی فریدن با آنچه می‌تواند مطلوب باشد فاصله زیادی داشته است. چنین شرایطی بالطبع این سوال مهم را مطرح می‌کند که چالش‌های پیشرفت اقتصادی فریدن کدامند؟

پاسخ به این سوال و ریشه‌های آن‌را می‌توان در پیشینه تاریخی، ساختار سیاسی یا فرهنگی جست‌وجو کرد و آثار آن ریشه‌ها را در حوزه پیشرفت اقتصادی تحلیل نمود و همچنین اثر پیشرفت یا عدم پیشرفت اقتصادی را نیز بر علل ریشه‌ای در حوزه‌های تاریخی، سیاسی، و فرهنگی بررسی کرد. ولی محدوده این نوشتار بررسی چالش‌هایی است که مستقیما پیشرفت اقتصادی را محدود می‌کند بدون آنکه به جست‌وجوی عمیق‌تر ریشه این چالش‌ها در حوزه‌های تاریخی، سیاسی و اجتماعی بپردازد.

در حوزه اقتصاد، چالش‌های اصلی پیشرفت را می‌توان در دو لایه طبقه‌بندی کرد. لایه اول مبانی ذهنی و فکری، و لایه دوم نمودهای مهم لایه ذهنی و فکری است. از منظر آنچه در پی خواهد آمد، چالش‌های پیشرفت اقتصادی فریدن بیکاری، توزیع درآمد، کمبود سرمایه‌گذاری نیست. همه این نشانه‌ها و عوارض، ناشی از چالش‌های ذهنی و فکری در حوزه پیشرفت اقتصادی است. اینکه در اقتصاد چگونه باید سرمایه گذار جذب کرد، دیگر مساله حل نشده‌ای نیست. بسیاری از شهرستانهای مجاور توانسته‌اند سرمایه و سرمایه گذار جذب کنند. یا مشکل افزایش سرمایه‌گذاری و کاهش بیکاری در بسیاری از شهرستانهای های در حال توسعه یا تازه توسعه یافته موفق نظیر گلپایگان،ازنا،درود و شهرکرد و… حل شده است.آنچه مهم است و باید حل شود مبانی ذهنی و فکری است که بستر تنظیم و اعمال راه حل مشکلات بالا را میسر می‌سازد.

۲- مبانی ذهنی و فکری در پیشرفت اقتصادی
چهار چالش عمده فکری و ذهنی وجود دارد که می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت اقتصادی یا مانع آن باشد.
۲-۱- ذهنیت توسعه‌گرا:
برای پیشرفت اقتصادی باید ذهنیت مدیران ارشد شهرستان یک ذهنیت توسعه‌گرا باشد. در یک ذهنیت توسعه‌گرا، توسعه و پیشرفت اقتصادی از اولویت و اهمیت زیادی برخوردار است. در ذهنیت توسعه‌گرا مسائل و چالش‌های پیشرفت اقتصادی در رأس مسائل مورد توجه قرار می‌گیرد و حل و فصل می‌شود.در ذهنیت توسعه‌گرا، چنانچه آهنگ رشد و توسعه در یک منطقه، نظیر خوانسار، کند شود، فورا علل آن مورد شناسایی قرار گرفته و رفع می‌شود. در یک ذهنیت توسعه‌گرا، اولین مسائلی که مورد بررسی قرار گرفته و حل و فصل می‌شود، مسائل فراروی پیشرفت اقتصادی است. به عنوان یک ناظر بر صحنه‌های مدیریت فریدن، نویسنده نشانه‌هایی از ذهنیت توسعه‌گرا در مدیریت اجرایی فریدن کمتر ملاحظه می‌کند. به نظر می‌رسد که چالش‌های سیاسی، امنیتی و روابط سیاسی فارغ از آثار توسعه‌ای آن از اولویت و اهمیت بیشتری برخوردار است.

۲-۲- ذهنیت در مورد نقش دولت:
دولت‌ها می‌توانند نقش تعیین‌کننده‌، مثبت یا منفی و بازدارنده، در پیشرفت اقتصادی ایفا کنند. نقش دولت‌ها حاصل ذهنیت مدیران ارشد در مورد نقش دولت است. یک ذهنیت، دولت را عامل توسعه و پیشرفت می‌داند. براساس این ذهنیت برای پیشرفت دولت طرح‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری انجام می‌دهد. برای نشان دادن پیشرفت بیشتر، تعداد طرح‌های انجام شده یا افتتاح شده توسط دولت باید افزایش یابد. تعداد سد‌ها، ورزشگاه‌ها و کارخانه‌های احداث و افتتاح شده توسط دولت آمار پیشرفت را نشان می‌دهد.

اما در ذهنیت دیگر دولت را «خدمتگزار و زمینه‌ساز توسعه» می‌دانند. در این ذهنیت نقش دولت زمینه‌سازی برای فعالیت مردم در پیشرفت اقتصادی فریدن است. در این ذهنیت دولت در خدمت عاملین پیشرفت اقتصادی قرار می‌گیرد و نه آنکه خود مستقیما عامل توسعه باشد. بر اساس این ذهنیت دولت فقط در زمینه احداث امکانات زیربنایی فیزیکی مانند احداث شبکه راه‌ها و شهرک های صنعتی و ارائه خدمات زیربنایی مانند آموزش و بهداشت و امنیت فعالیت می‌کند و سیاست‌های دیگر را در جهت تسهیل توسعه و پیشرفت تنظیم می‌کند.

براساس این ذهنیت بیشترین سعی دولت به میدان کشیدن ظرفیت‌ها و توانایی موجود در مردم در عرصه پیشرفت اقتصادی است. در صورت فعال شدن استعدادها و توانایی‌های مردم در عرصه پیشرفت اقتصادی و زمینه‌سازی و حمایت دولت از آنها، پیشرفت شتاب گرفته و جامعه با همه توان و ظرفیت خود و نه فقط توان محدود دولت به پیش می‌رود.
البته با توجه به عدم نقش موثر دولت در این منطقه در گذشته ، باید به سرعت الحاق شهرستان به مناطق محروم پیگیری شود که ظاهرا خبری از آن هم نیست.

۲-۳- قوه قضائیه توسعه‌گرا:
پیشرفت اقتصادی و پیشرفت کشاورزی و دامپروری و صنعتی مستلزم وجود یک بستر حقوقی و قضایی مناسب است که بتواند با سرعت و دقت مسائل و اختلافات حقوقی در حوزه اقتصادی ، زمینهای کشاورزی و مباحث مالکیت در حوزه اراضی را حل و فصل و احقاق حق نماید. در فعالیت‌هایی که برای پیشرفت انجام می‌شود، اختلافاتی بین فعالان اقتصادی به‌وجود می‌آید. ممکن است برخی به حقوق اقتصادی دیگران تجاوز کنند. در چنین حالاتی وجود یک قوه قضائیه کارآمد با قضاتی عالم و مسلط و عادل که با سرعت مسائل را رسیدگی و احقاق حق نمایند بسیار ضروری است.

قوه قضائیه توسعه‌گرا، قوه‌ای است که با اولویت و تسلط و با سلامت و سرعت مسائل قضایی در حوزه پیشرفت اقتصادی را رسیدگی و قضاوت نماید و از قضات عالم و مسلط به دعاوی اقتصادی برخوردار است. با وجود یک قوه قضاییه توسعه‌گرا، امنیت خاطر مردم برای فعالیت در عرصه پیشرفت اقتصادی فراهم می‌شود؛ اصطکاک‌ها و درگیری‌های حقوقی که موجب هدر رفتن وقت و انرژی فعالان اقتصادی می‌شود کاهش می‌یابد؛ تعرض به حقوق دیگران در عرصه اقتصادی توسط متجاوزان کاهش می‌یابد چون متجاوزان به حقوق دیگران درمی‌یابند که به تجاوز آنها سریعا رسیدگی شده و مجازات می‌شوند و لذا تجاوز به حقوق دیگران و ایجاد درگیری و اصطکاک کاهش می‌یابد. در یک قوه قضائیه که توسعه‌گرا نباشد، رسیدگی به دعاوی اقتصادی اولویت کمتری دارد.
مسائل دیگری نظیر مسائل سیاسی و اجتماعی اولویت اول را دارد و قضات کمی تسلط، تجربه و مهارت رسیدگی به دعاوی اقتصادی دارند که خوشبختانه شهرستان ما از پتانسیل خوبی برای رسیدگی به دعاوی اراضی و صنعتی در اسرع وقت دارد.

۲-۴- ذهنیت مثبت مردم نسبت به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان:
عامل چهارم ذهنی و فکری که زیربنای پیشرفت اقتصادی را می‌سازد، ذهنیت جامعه نسبت به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان است. البته ذهنیت جامعه خود متاثر از ذهنیت مدیران ارشد، ذهنیت نسبت به دولت و وجود یک قوه قضائیه توسعه‌گرا است. ولی در یک زیربنای فکری و ذهنی مناسب برای پیشرفت، جامعه با دید مثبت و احترام‌آمیز به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان عرصه پیشرفت، نگاه می‌کند. سرمایه‌گذاران و کارآفرینان برای پیشرفت، افراد کلیدی و باارزشی هستند که باید جامعه نیز به آنها با دیده تحسین و احترام نگاه کند تا افراد و استعدادهای بیشتری به سمت کارآفرینی و سرمایه‌گذاری روی آورند و اگر ذهنیت جامعه نسبت به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان منفی باشد، اگر به آنها به عنوان افراد سودجو و فرصت‌طلب یا حتی تضییع‌کنندگان حق دیگران نگاه کنند، در آن‌صورت سرمایه‌گذاری و کارآفرینی رونق نمی‌گیرد و آهنگ پیشرفت جامعه کند می‌شود.

در ایجاد یک ذهنیت مثبت نسبت به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان عرصه پیشرفت اقتصادی، مدیران سیاسی و فرهنگی جامعه می‌توانند نقش مؤثری ایفا کنند. نقش موثر و مثبت مدیران زمانی بروز پیدا می‌کند که ذهنیت آنها توسعه‌گرا باشد و دولت خدمتگزار و زمینه‌ساز توسعه باشد و نه عامل مستقیم آن.

####### جداسازی کارشناسی و مدیریت اقتصادی از مدیریت سیاسی:
مدیریت اقتصاد شهرستان و مدیریت بنگاه‌های اقتصادی کاری است تخصصی که نیاز به دانش و تجربه دارد. با وجود پیچیدگی‌هایی که در نظام اقتصادی وجود دارد، امروزه یک رشته مهم از دانش و معرفت بشری به چگونگی مدیریت اقتصاد یک جامعه پرداخته و توسعه یافته است. استعدادهای برجسته زیادی از جوامع مختلف به توسعه علم اقتصاد پرداخته‌اند تا بر اساس آن علم بتوان چگونگی پیشرفت اقتصادی جوامع را درک کرد و برای تسریع و تسهیل پیشرفت سیاستگذاری کرد. علاوه بر علم اقتصاد که عمدتا به مدیریت کلان جامعه می‌پردازد، دانش چگونه اداره کردن سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی نیز بر اساس تجارب مدیران موفق و تامل متفکران و عالمان حوزه مدیریت رشد کرده و توسعه یافته است.

آگاهی از دانش مدیریت و تجارب سازمان‌های موفق دنیا در کنار توجه به شرایط و فرهنگ بومی و نیز کسب تجربه عملی در مدیریت لازمه اداره موفقیت‌آمیز سازمان‌ها است. چه در حوزه اقتصاد و چه در حوزه مدیریت بدون توجه به نظریه‌ها و دستاوردهای علمی و عملی بشر نمی‌توان در مقایسه با جوامع از نظر پیشرفت اقتصادی موفق بود. سعی و خطا در اقتصاد و مدیریت و تلاش در اختراع «دوباره چرخ» موجب هدر دادن منابع و فرصت‌ها و عقب افتادگی اقتصادی جامعه نسبت به سایر جوامع می‌شود. عدم پیشرفت اقتصادی در مقایسه با سایر جوامع سبب ایجاد شک و شبهه در توانایی نظام اجتماعی و سیاسی در پیشبرد جامعه می‌شود و موجب ایجاد اندیشه‌ها و انگیزه‌های جایگزینی یا اصلاح نظام اجتماعی می‌گردد.

مسئولان نباید از سرمایه گذاران بخواهند تا زیر علم و بیرق آنها سینه بزنند بلکه باید شهرستان را برای سرمایه گذاران غیر حزبی ترسیم کنند تا سرمایه گذاران هراس و خوف نداشته باشند.
می‌شود.

چنانچه مبانی فکری و ذهنی جامعه برای پیشرفت اقتصادی درست باشد یعنی زمانی‌که مدیران ارشد فکر توسعه‌گرا داشته باشند، نظام اجتماعی و سیاسی دولت را زمینه‌ساز و خدمتگزار توسعه و نه عامل آن بداند، قوه قضائیه با اولویت و به طور عالمانه و عادلانه مسائل و چالش‌های حقوقی توسعه را حل و فصل کند و احقاق حق کند و بالاخره زمانی‌که سرمایه‌گذاران و کارآفرینان از احترام در جامعه برخوردار باشند، آنگاه نمودهای عینی مهمی در جامعه فریدن قابل ملاحظه است.

نویسنده

نوشته شده توسط چشم زخم در شهریور ۶ام, ۱۳۹۴

& سرمایه داران شهرستان ،ثروت خود را از ترس چشم زخم پنهان می کنند.

&& علمای دین باید توضیح دهند که دست خدا بالای همه دست ها است و اراده او حتی بر حسودان و تنگ نظران سیطره دارد.

&&& بدون اراده خدا برگ درختی نمی افتد.

&&&& لاحول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

خداوند حافظ و نگهدار است.

اراده خدا بالاتر از اراده افراد بداندیش و تنگ نظر است و خداوند رحمان و رحیم نمی گذارد آسیبی به شما برسد.

کارآفرینی در زمان حاضر یکی از برتریم مصادیق کارهای خیر است.

خداوند وعده داده است از کار خیر پشتیبانی می کند.

پس از چشم زخم نترسید و خدای مهربان را در نظر داشته باشید.

تنگ نظران و حسودان و بدخواهان و بداندیشان و بدگویان هم دست بردارند چرا که بدخواهی آنها به سمت خودشان کمانه می کند.

ماشاءالله لا قوه الابالله

نویسنده

نوشته شده توسط پیشرفت و پسرفت ژاپن؟! در شهریور ۶ام, ۱۳۹۴

علت پیشرفت مردم ژاپن (توکیو) چیست؟ درباره آداب و رسوم * فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی *شیوه معیشت * و ساعات مفید اشخاص چگونه است؟

ژاپن از لحاظ صنعتی رشد کرده ولی سنتها و معنویت در ژاپن فروپاشیده است.

باید اندیشید که چگونه در عاقبت مثل برخی شهرستانهای مجاور نشویم. چرا که صنعتی شدند ولی دین و ایمان مردم نه تنها رشد نکرده که پسرفت هم داشته اند.

الف:علل پیشرفت:درپیشرفت وتوسعه ژاپن علل وعوامل چندی دخیل بوده است. از جمله:

۱- اهمیت دادن به مقوله تعلیم وتربیت:درمیان کشورهای صنعتی جهان کشور ژاپن به عنوان نمونه بارزی مطرح است که با استفاده از تعلیم وتربیت توانسته در ساختارهای اجتماعی،اقتصادی وفنی خود بالاترین میزان تغییر وتحول را ایجاد کند.ژاپن برخلاف کشورهای اروپایی در زمینه صنعتی شدن فرآیند تلاش وتجربه طولانی ای را تجربه نکرد،بلکه با توسعه ناگهانی نظام تعلیم وتربیت خود واستفاده از جهان به عنوان دانشگاه عمومی توانست به این درجه از رشد صنعتی دست یابد.ژاپن بعد از قرن هفدهم آموزش وپرورش را عامل اساسی رشد اقتصادی خود قراد داد.(ازکیا مصطفی؛جامعه شناسی توسعه،ص۶۲)

۲- نحوه برخورد وتعامل با فرهنگ غرب: اغلب علل ورمز وراز پیشرفت ژاپن را در برخورد با تمدن غرب جلوه می دهند که ژاپن درموقع تماس باغرب، از کمال سلامتی فرهنگی برخوردار بود ودر تجدد وصنعتی شدن راه معقولی اختیار کرد

اما با آنکه در زمینه صنعت وتولید مبدل به قدرت جهانی شد واز تنگای تقلید بدر آمد وبه آفرینندگی صنعتی رسید.در زمینه تفکر بجز کوششهایی چشمگیر در زمینه ادبیات وهنر،به پایه آفرینندگی غرب نرسید وهیچ متفکری از آن سرزمین برنخاست که مانند متفکران غربی درباره عاقبت انسان ،تاریخ وسیطره تکنیکی بیندیشند وراه های نوی بگشایند.(شایگان،داریوش؛آسیا دربرابر غرب،ص۶۰)

با این حال این فقط یک پیشرفت مادی بوده است وپا به پای آن معنویت ازآن جا رخت برمی بست تا اینکه محققان به این شیوه از زندگی ژاپنی ها هشدار داده اند:«درمورد تعادلی که ژاپنی ها میان زندگی سنتی وشیوه غربی بوجود آورده اند،باید گفت که این تعادل بسیار آسیب پذیر است.با اینکه به گفته لویت» ژاپنی ها موفق شده اند که یک زندگی دو چهره داشته باشند ودر خانه وزندگی خصوصی به راه ورسم نیاکان خود زندگی کنند ودر بیرون سوداگران اقتصادی باشند،این همزیستی موقتی است وناگزیر رو به زوال خواهد رفت،چنانکه آثار آن هم اکنون به خوبی پدیدار است. (همان ص۶۱)

پس باید از تفکرات حق و اسلامی و خوب خود حراست کنیم.

۳- مدیریت کارآمد؛منطبق با نیازهای جامعه ژاپن:ووگل معتقد است: پیشرفت های ژاپنی ها بیشتر دستاورهای ساختارهای سازمانی، سیاستگذاری و برنامه ریزی درست آنهاست. شاید بتوان گفت مدیریت ژاپنی که زبانزد جهانیان است در این توفیق سهم بسزایی داشته است.

۴- پر کار وسخت کوش بودن که پرکاری آنها زبانزد شده است.

۵- رعایت نظم و قانون و احترام به حقوق دیگران؛

۶- برنامه ریزی درست و دقیق و منطبق با واقعیت ها و توانمندی کشور

۷- فرهنگ استقلال طلبی (به ویژه استقلال اقتصادی)؛

۸- اهتمام به کارگروهی (تیمی)

۹- برخورداربودن ازنظام آموزشی کارآمد ( کیفیت بالای آموزش)

۱۰- توجه به انضباط کاری و شوق به کار
۱۱-,….
بسیاری از پژوهشگران علل توفیق ژاپن را به نظام آموزش و پرورش کارآ، با کیفیت و سرمایه گذاری زیاد روی پرورش منابع انسانی، سختکوشی و وفاداری افراد به سازمان هائی که در آن کار می کنند، احساس تعهد در جهت رشد و پیشرفت، فداکاری و آمادگی برای اصلاح نارسائی ها و اشتباهات خود، سازماندهی و مدیریت بسیار خوب و کارساز نسبت میدهند »
هر یک از اینها وعوامل دیگر دست به دست هم داده وپیشرفت ژاپن را رقم زده اند.

ب:آداب ورسوم ژاپنی ها:با آنکه در حال حاضرکشور ژاپن در صف ممالک مترقی جهان گام برمی دارد وپیشتاز عرصه رقابت های صنعتی واقتصادی است وبا وجود آنکه ظاهرا بیکاری، بی سوادی وفقر درآن وجود ندارد وبرای مردم سخت کوش آن رفاه نسبی وعدالت برقرار است اما به دلیل آن که ثروت وپول وقدرت آفت زاست،وتنها رفاه مادی بهروزی وسعادت مطلق را تأمین وتضمین نمی کند،لذا در کنار جنبه های مثبت وامتیازات مادی،جامعه ژاپن از جنبه ها ونکات منفی وضعف،نارساییها وبیماری های اخلاقی واعتقادی برخوردار است. وآن خرافه پرستی وباورداشت های مذهبی بی پایه است.البته به خدا اعتقاد دارند اما خداوندی که ساخته وپرداخته اوهام واساطیر وخیالپردازی های متولیان ادیان اصلی انان یعنی شینتویسم وبودیسم و… است.
اکثریت آنان پیرو مذهب شینتو هستند که خود پایه محکمی درباره خدا واصل توحید ندارد…از خرافه پرستی آنان اینکه نیای پادشاه خود را از تبار اله خورشید می دانند.
ژاپنی ها به فرمانروایشان تا مقام الوهیت احترام می گذارند واورا مظهر ملیت وهویت خویش می پندارند وجنبه ماوراء طبیعی به او می دهند وبراین عقیده واهی پای می فشارند.آنان در برابر مجسمه خدایان شینتو نیایش می کنند ،دخیلهای متنوع وفراوانی برای مشکل گشایی می بندند. فرهنگ برهنگی به تقلید از غرب در بین زنان آنان نیز وجود دارد…( حسین رزمجو، آداب و رسوم در جامعه ژاپن؛مجله کیهان فرهنگی، شماره ۸۶ تیر ۱۳۷۱ -»

ج:فرهنگ مطالعه وکتاب : شیوه آموزشی آنان عمل گرا بوده ودانش آموزان درکارهای مدرسه مشارکت فعال دارند.(در این زمینه بیش از این نکاتی نیافتیم)

د:شیوه معیشت ژاپنی ها: ژاپنی ها به علت مشغله کاری زیاد اغلب در محلهای شغلی خود به سر می برند ،غذاهای خود را در رستورانها صرف می کنند ،از این رو چندان درخانه های خود نمی مانند وصرفاًبرای استراحت به منزل می روند،فرصت کافی برای خوش وبش کردن و وقت کشی ندارند بدین جهت ساعات مفید آنها نیز بسیاز زیاد می باشد.

نویسنده

نوشته شده توسط چرا عقب مانده ایم؟! در شهریور ۶ام, ۱۳۹۴

نوشتار ذیل قبل از مطالعه نیازمند آن است که ذهن خود را قبل از هرگونه اظهار نظر از تعصبات فکری که تاکنون داشته ایم (دگماتیسم)) بزداییم ،البته لازم به ذکر است که این نوشتار تنها خطاب به کسانی است که هم چون نگارنده خود را بری و منفک از عامه نمی دانند!

آیا تا کنون در مورد علل عدم توسعه و پیشرفت دیارمان به دقت فکر کرده ایم؟آیا قضاوت درستی داشته ایم؟در میان محکوم شدگان ،نام خود را نیز مشاهده کرده ایم؟مستنداتی که به آن ها تکیه کرده ایم جامع ،لازم و کافی بوده اند؟

سوالات فوق نگارنده بر آن داشت که در جست وجوی علل و عوامل عقب ماندگی سرزمینمان دست به کنکاشی عمیق بزند و به نتایجی فارغ از تصورات گذشته خود برسد .

به سبب معاشرات فراوانی که این جانب در چند سال اخیر با برخی از مردم عزیز هم شهری خود داشته ام ، دریافته ام که در مورد علل ایجاد فقر حاضر، نرخ بالای بیکاری ،رشد بزهکاری ،مهاجرت نخبگان شهرستان و استان به استان و شهرستانهای توانمند و … دچار اشتباه عظیمی بوده ایم .باز هم لازم می دانم یادآوری نمایم که این جانب به عنوان یک شهروند خود را از این اشتباهات و غفلت های بزرگ مستثنی نکرده و با شهامت تقصیرات خود را به گردن می گیرم و در پی جبران می باشم.هم چنین امیدوارم همشهریان عزیز نیز در مورد سخنان و مطالب این جانب اندکی تامل نمایند.

اکنون تقاضا می کنم که در ذهن خود مروری کوتاه بر تاریخ و گذشته دیارمان در سنوات و دهه های اخیر داشته باشیم . اگر بخواهیم به طور ملموس مطلب را بیان کنیم می توان گفت که از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون ،عدم پیشرفت خود را به گردن این و آن انداخته ایم و ناکارآمدی متتخبین و سلیقه های سیاسی آنان را دستمایه ی توجیه این سوال کرده ایم که: چرا عقب مانده ایم ؟!

قطعا نمونه های فوق و بسیاری از مواردی که مجال توضیح آنان در این نوشتار کوتاه نیست در جواب این سوال که(( چرا عقب مانده ایم؟ )) می تواند به عنوان پاسخی مورد قبول گردد.اما باید بدانیم که مشکل و ربشه ی آن در جایی دیگر نهفته است .مقصر اصلی من وشمایی هستیم (البته نه کسانی که خود را تافته جدا بافته می دانند) که همیشه با عصبانیت تمام ،مشکلات و علل ایجاد این مشکلات را به گردن دیگران اندخته و خود را از هر گونه تاثیر و اشتباه مبرا دانسته ایم .همیشه نیز گفته ایم که دیگران این گونه خواسته اند !اکثریت این گونه تصمیم گرفته اند .فلان افراد این طور رای داده اند وفلان جناح زمام امور را در دست داشته و ….

خاضعانه و در کمال فروتنی از تمامی همشهریان عزیز خود تقاضا دارم که برای پایان دادن به این نا بسامانی ها که موجب به درد آمدن دل تمامی نخبگان ،جوانان و مردم دیارمان شده ،از ارائه توجیهاتی این چنینی که سال هاست در گوش همدیگر خوانده ایم پرهیز کنیم و در مورد این که مسبب تمامی مشکلات خودمان هستیم عمیقا تفکر نماییم .اگر رفتار و عملکرد خود را مرور کنیم متوجه می شویم :اگر مسئولی ناکارآمد بوده،خودمان وی را بر مسند گذاشته ایم حال یا با رای مستقیم و یا غیرمستقیم.اگر دقت نماییم متوجه می شویم که هنگامی که مسئولین ما سخنی ناشایست یا فعلی ناصواب را مرتکب می شوند ،نا هنجاری صورت گرفته زاییده تفکر و اعمال خود ما بوده است.در این مورد به ذکر یک مثال می پردازم :

بر همگان پر واضح است که حضور برخی مسئولین به ویژه منتخبین در مراسمات ختم و عزای مردم سال هاست که به عنوان جدی ترین انتقاد بین آحاد جامعه و ابزاری جهت وارد کردن فشار به برخی سیاسیون مبدل گشته است .آیا جز این بوده است که همیشه در کمال عصبانیت این موضوع را فریاد زده ایم؟؟افرادی هم چون بنده که در پی نیل به پیشرفت هستند و در تکاپوی یافتن حقیقت خود را در معرض نقد قرار داده اند صادقانه به این سوال جواب مثبت می دهند و متوجه هستند که هرزمان مسئولی در مراسماتمان حضور نیافته در محافلی گوناگون به شدت از آنان بابت کوتاهیشان گله نموده ایم و مستقیم یا غیر مستقیم آنان را تهدید نموده ایم که در دور بعدی قید حمایت ما از خودشان را بزنند !ببینید این موضوع آنقدر ها هم پیچیده نیست که نتوانیم آن را درک کنیم.موضوعی که در اصل خودمان سبب گشته ایم که مسئولینمان به جای حضور در مسندهای خویش در معیت ما باشند.چرا که حضور یک مقام اجرایی یا نظارتی در کنار خودمان را باعث بالا رفتن جایگاه خود در بین اطرافیانمان می دانیم .آیا توجه کرده ایم که بعضا در میان غم از دست دادن عزیزانمان شرکت مسئولین در مراسماتی که برگزار کرده ایم باعث چه شور و شعفی در وجودمان شده است.!

خوانندگان باید توجه داشته باشند که این یک مثال کوچکی است از عملکرد خودمان نه کس دیگری !!و هزاران مثال در دسترس هستند که مجال عرضه ی آنان نمی باشد.تا زمانی که به نقش و تاثیر وافر خود در مشکلات و موانع کنونی شهرمان اذعان نداشته باشیم ،مطمئنا چرخ روزگار بازهم بر این روال می چرخد.ممکن است برخی بگویند که ما تقصیر خود را پذیرفتیم ولی نقش مسئولین و افرادی که تصمیمات آن ها کارشناسی و مثمر ثمر نبوده چه میشود و تقصیر آن ها چه بوده است؟ در جواب این سوال نیز باید بگوییم که بازهم آن تصمیمات و افعال غیر کارشناسی زاییده افکار خود ما بوده است و مسئولین تنها تقصیری دارند این است که آنان نیز از بین ما و مانند ما هستند و فقط باید از این جهت که آنان نیز دقیقا یک نفر شبیه ما هستند ،آنها را مقصر شمرد وگرنه آنان در مقام مسئول هیچ تقصیری ندارند.چراکه این افرادی که به عنوان نماینده ،مسئول و … فعالیت می کنند انتخاب ما و همشهریانمان بوده اند ،آنها همشهری و هم خون خود ما هستند ،از میان خودمان برآمده اند و خودمان (( منظور از تمامی شهروندان این دیار است.)) آنها را انتخاب کرده ایم !و گرنه آنان از سیاره دیگری نیامده اند و از آسمان پایین نیفتاده اند .امکان دارد آنها از اقوام خود ما باشند !!!باید بدانیم آنها ضعیف بوده اند چون خود ما ضعیف یوده ایم،انتخابمان ضعیف بوده ،تفکرمان نقص داشته و نتیجه ی یک انتخاب ،تفکر و جامعه ضعیف یک مسئول ضعیف و در خور شان آن جامعه است . بر عکس اگر مقامی با قوت کار کرده نتیجه قوت خودمان بوده .پس از خواندن این مطلب نیز احتمالا هنوز افرادی باشند که بگویند نگارنده تا کنون به این فکر کرده که خیلی از افراد تا کنون انتخابشان در تمامی عرصه ها به ویژه انتخابات منجر به روی کار آمدن افرادی که طی دهه های اخیر سکان دار مناصب بوده اند نشده است ؟و آیا نگارنده نمی خواهد تفکیکی بین مردم در میزان تقصیرشان داشته باشد و همه را به یک چشم نبیند؟

در پاسخ به سوال اول باید بگویم این سوالات نتیجه همان است که بارها در خلال مطالب مطرح شده تاکید نموده ام و آن چیزی نیست جز این که خود را تافته جدا بافته دانسته ایم و ذهن خود را از آن دگماتیسمی که در ابتدا گفته شد عاری نکرده ایم.چرا که خود بنده نیز در روی کارآمدن آن افراد تاثیری دال براینکه به آنان رای داده باشم ،نداشته ام و منظور و مقصود مطلب نیز این است که چه افرادی که به آنان رای داده اند و چه افرادی که مانند این جانب آنان را انتخاب نکرده اند به یک اندازه سهیم هستند.چون آن افرادی که بعضا در اکثریت هستند فرقی با ما ندارند چرا که آنان نیز هم خون و هم نژاد ما هستند و در جایی زندگی می کنند که ما هستیم و در فضایی هستند که ما نیز تنفس میکنیم .پس فرقی با هم نداریم .حتما اگر عده ای دیگر در اکثریت قرار میگرفتند نیز اوضاع همینطور چون همه ی ما شبیه همدیگر هستیم.پس نمی توانیم خود را از جامعه ای که در آن زندگی می کنیم جدا کنیم.و در مورد سوال دوم نیز همان دلایل کافیست که بگوییم همه مان به یک اندازه مقصریم!

مع الوصف اگر در مورد مشکلات و مسببین آن صحبت می کنیم باید به کم کاری خودمان که به یک عادت بد فرهنگی تبدیل شده است اذعان کنیم و یک اراده ی جمعی را برای رفع آن به کار گیریم .اما اگر این اراده نباشد و اگر زیر بار اشتباهاتمان نرویم ،وضعمان همینی خواهد شد که اکنون هست !

ما باید بدانیم که خرد جمعی چگونه حاصل می شود ،مطالعه چه اندازه می تواند مفید باشد ،و چگونه می شود با خردورزی و تعقل گام برداشت ،چرا که سرنوشت خودمان را ،خودمان تعیین میکنیم نه کسی دیگرو…

امیدوارم همشهریان عزیز به این مساله توجه نمایند تا همراه با هم تغییر شرایط کنونی دیار مستضعفمان را شاهد باشیم.

نویسنده

نوشته شده توسط حضور مجازی در اداره آقای اصفهانیان! در شهریور ۶ام, ۱۳۹۴

نیترات بر حسب میلی گرم در لیتر یا قسمت در میلیون (ppm) گزارش می گردد . بعضی از آزمایشگاهها نیترات رابر حسب نیتروژن –نیترات ( N-NO3) بیان می کنند ،که منظور مقدار نیتروژن در نیترات می باشد و بعضی از آزمایشگاهها کل نیترات را (NO3) گزارش می دهند.
حالا همون پنجایی که اقای اصفهانیان میگه خداقل برای کودکان ممنوعه و برای مصرف طولانی مدت بزرگسالان هم همین طور

۱)آقای اصفهانیان دقیقا مشخص کنید آب کدام چاه را با آب شهر مخلوط کردید؟

۲دقیقا بفرمایید آیا حجم اون چاه پاسخگوی آب مورد نیاز شهر هست؟به نظر دبی ورودی اون آب چاه کمتر از دبی آب مورد نیاز شهر هست !

۳)شما مسئوول این نیستید که بگوید اب سالمه یا نه مسئولش اداره بهداشته!

۴)قرار نیست مردم فریدن پاشن بیان تو اداراه شما قانع بشن خودشون کار دارن صبح آفتاب نزده تو بیابون خدا کار میکنن تا غروب .

۵)شما مستند جواب آزمایشگاه کنترل کیفی را بزن تو رسانه ها تا ما هم قانع بشیم

نویسنده

نوشته شده توسط کودکان فردا در شهریور ۷ام, ۱۳۹۴

تمام دولت مردان ما باید پاسخگوی کودکانی باشند که درآینده به دلیل نیترات بالای آب دچار سرطان خون وسایر مشکلات میشوند
کودکان مظلوم آینده
لطفا فراتر از یک همایش باشیم
این روزها همایش و جلسه خیلی مد شده اصن عکس دسته جمعی گرفتن هم خیلی مد شده
یادمان باشد عکس های ما راکودکان فردا خواهند دید

نویسنده

نوشته شده توسط سفتجاني در شهریور ۸ام, ۱۳۹۴

آقای اصفهانیان حضرتعالی دقیقاً نگفتید نیترات آب شرب چقدره/ ۹۹ /۴۹ هم زیر پنجاست. بفکر کودکان معصوم هم باشید. واقعیت را مطرح کنید بلاخره نفهمیدیم نیترات آب شرب داران چقدره؟ چطوری شد روستای سفتجان یه باره آب شربش خوب شد ولی روستاهای هم جوار نه؟ نکنه تهیه آب شرب به این روستای پر جمعیت برای اداره آب مشکله؟ خلاص خو دانید و خدای خود. مواظب باشید چون افرادی در پی این هستند که بدانند نیترات آب روستای سفتجان چقدره. امیدوارم از گفته های خود پشیمان نشوید؟؟؟؟؟؟؟؟

نویسنده

نوشته شده توسط دوست در شهریور ۸ام, ۱۳۹۴

در بخش گفته های اصفهانیان : حفره چاه در محله ای آشجرد و اضافه کردن آب چاه واقع در هنرستان داران به این چرخه ای آبی کاملا مشکل آب شرب داران را حل کرده و کاملا سالم می باشد.

اصلاح کنید به : حفره چاه در محله ی آشجرد و اضافه کردن آب چاه واقع در هنرستان داران به این چرخه ی آبی مشکل آب شرب داران را کاملاًحل کرده و کاملا سالم می باشد.
محله ای = محله ی / چرخه ای = چرخه ی / جای کلمه کاملاً عوض شود

پاسخ سردبیر:
بسیار متشکریم

نویسنده

نوشته شده توسط عوام زدگی مدیریتی ومدیریت عوام زده در شهریور ۸ام, ۱۳۹۴

با حضور وزیر بهداشت درگلپایگان شش میلیاردتومان و در نجف آباد ده میلیارد تومان مصوب شد تا در بخش بهداشت آن شهرستانها هزینه شود.
اما مسئولین ما فقط سخنرانی بلدند.
اخیرا هم که مد شده سر استان و … عربده بکشند و مدام تقصیرات را به گردن این و آن بیندازند.
مهم خروجی و محصول است.
آقای فرماندار ما که برای کارهای شایسته عمرانی و پیگیری هایش از ایشان تشکر می کنیم می آید و می گوید ما در جذب بوجه اول هستیم.
اولا:با چه فاصله ای با سایر شهرستانها.ب رسی کردیم دیدیم فاصله بسیار اندک است.
دوما:اصل بودجه شهرستان که نسبت به پارسال افزایش یافته دیدیم برای اکثر نقاط استان اینطور بوده!
سوما:هرچقدر بودجه افزایش یابد تکاپوی عقب افتادگی ها و ظلم تاریخی استان به فریدن را نمی کند.
چهارم:به سایت های فرمانداری سایرشهرستانهای استان سر زدیم.
چقدر پرو ژه افتتاح کرده اند در مقایسه با ما…
پنجما:هیچکام از فرمانداران استان نیامده اند ریز بودجه خود را بگویند و کذا و کذا…
ما باید تا کی در فریدن شاهد مدیریت عوام زده و پوپولیستی و پوپولیست و عوام زدگی مدیریتی باشیم؟!

نویسنده

نوشته شده توسط بگو در شهریور ۸ام, ۱۳۹۴

اگه خدا بخواهد و مسولان شهرستان شما همکاری کنند می خواهم الودگی ابهای داران را مدل سازی کنم تا انشا الله به یک راه کاری برسیم دعا کنید رفقا

نویسنده

نوشته شده توسط فریدنی بدبخت در شهریور ۸ام, ۱۳۹۴

گویا اقای اصفهانیان به جای اینکه نگران مشکل حوزه تحت مدیریت خود باشند نگران حجم آب پشت سد برا هم شهریای خودشونن .تمامی مسئولان در پی حل مشکل آب شرب هستند ولی ایشان یک نفره حریف میطلبند و میگویند اب شرب داران سالم است هر کی شک داره بیاد تو اداره ما تا قانعش کنیم!واقعا لابی مدیران اصفهانی تا کجا ؟!

نویسنده

نوشته شده توسط ali در شهریور ۹ام, ۱۳۹۴

با سلام
در قرن ۲۱ که دنیای ارتباطات و اطلاعات می باشد مسئول محترم یک اداره به دنبال توجیه کردن مردم است . جناب آقای اصفهانیان منظور امام جمعه محترم از مطالبه گری این نیست که شما مردم را با حرفهای غیر علمی توجیه کنید . منظور از مطالبه گری پیگیری مشکلات و یا دادن پاسخ قانع کننده به مردم است. همه میدانیم که آب فریدن نیترات دارد و میزان آن از حد سالم بسیار بالاتر است پس به جای فریب دادن و توجیه کردن بهتر است برای حل مشکل این مردم سر به زیر و قانع راهکار ارائه بدهید نه اینکه توجیه بفرمایید

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها