• کدخبر: 4048
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۴۰ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۷/۱۵
  • چاپ خبــر
از خواب بی توجهی بیدار بشیم!

دبیر کل سازمان ملل متحد برای یک فریدنی پیام تبریک فرستاد+متن نامه

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد به همراه رئیس صلیب سرخ جهانی، سلطان مالزی و ده ها مقام معتبر کشور های خارجی و شخصیت های علمی جهان برای این شخصیت بزرگ علمی دنیا پیام تبریک ارسال کردند ولی دریغ از مسئولین ما که اصلا این موضوع برایشان مهم نبود و نیست.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن، در امر علم و دانش باید از ظرفیت های خود استفاده کنیم و اگر رویکرد های مردم و مسئولین به این ظرفیت های موجود باشد هم در توسعه شهرستان و هم در اشتغال پیشرفت خواهیم داشت همچنین باید در استفاده از نخبگان خود ما همت داشته باشیم که این مساله در ایجاد ارتقای سطح علمی شهرستان می تواند تاثیر گذار باشد.

ما اکنون به خاطر عدم توجه مسئولین به نخبگان شهرستان شاهد عدم پیشرفت ها با سابقه طولانی هستیم که این موجب آسیب به شهرستان می شود، لذا نیاز است که ما از نخبگان این منطقه حمایت کرده و قدم به عرصه عمل بگذاریم که قطعاً می توانیم در آینده نه چندان دور نتیجه مثبت آن را در شهرستان وکشور ببینیم و با توجه به رویکردی که در نخبگان خارج از منطقه هست قطعا این زمینه فراهم خواهد شد.

در این میان یک نخبه با خصوصیات اخلاقی که همیشه باید برای ما فریدنی ها باعث افتخار باشد در میان سکوت مسئولان شهرستانی و استان یا کشوری همچنان گمنام مانده است.

پروفسور شکوهی که چند روز پیش به عنوان مدرس نمونه سال۲۰۱۳ جهان انتخاب شد، وی همیشه برای آموزش به دانشگاه های معتبر جهان  و برای راه انداختن بیمارستان های جدید التاسیس کشور خارجی همیشه در حال دور زدن دنیا  می باشد و پیشنهاد های مختلف را رد کرده است اکنون مورد بی توجهی مسئولان قرار گرفته است .farhad 2

نگرانی ما این است که مبادا این مدرس برتر جهان  که اکنون در ایران به سر می برد به خارج از کشور برود و نتوان از وجود این استاد گرانقدر استفاده کرد

نکته جالب قابل نوجه این بود که چند روز پیش بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد به همراه رئیس صلیب سرخ جهانی، سلطان مالزی و ده ها مقام معتبر کشور های خارجی و شخصیت های علمی جهان برای این شخصیت بزرگ علمی دنیا پیام تبریک ارسال کردند ولی دریغ از مسئولین ما که اصلا این موضوع برایشان مهم نبود و نیست.

فقط در این میان آقای اسفنانی نماینده مردم و دکتر حسین محمدصالحی رئیس دانشگاه آزاد فریدن که این موضوع را متوجه شدند و  پیامی تبریک تهیه و تنظیم نمودند و از ایشان تقدیر و تشکر کردند.

زمانی که موضوع را با آقای اسفنانی در میان گذاشتیم ایشان اولین کسی بود که تمام جلسه های خود را در تهران کنسل نمودند و با  پروفسور شکوهی ملاقات کردند و سعی در گرفتن وقت ملاقات با وزیر بهداشت برای معرفی پروفسور داشتند.

ما منتظر حرکتی حداقل از همشهریان ایشان بودیم (مردم شریف نهرخلج) ولی از آنها هم انگار خبری نشد.

 

ترجمه نامه دبیر کل سازمان ملل متحد
 
۲        اکتبر  ۲۰۱۳
 
استاد گرامی فرهاد شکوهی
 
میخواهم از طرف سازمان ملل متحد بدلیل موفقیت باور نکردنی انتخابتان به عنوان بهترین استاد تروما در سال ۲۰۱۳ را به شما تبریک بگویم. این روزی بزرگ است برای سازمان ملل متحد و نیز هموطنان شما .
این یک فعالیت ( عملکرد ) ممتاز است .
شما در برابر رقابتی دشوار ایستادید و قد علم کردید و این موجب لذت بخش تر شدن پیروزی شما میگردد .
مطرح شدن کشورتان در یک رقابت بین المللی , افتخاری بزرگ محسوب میشود .
این وظیفه را با  روحیه بالا , سر زندگی و عزمی راسخ انجام دادید . فعالیت شما بر پایه اصول جهانی صداقت , دلسوزی و بردباری طرفدارانی دارد و بطور مداوم حمایت طرفداران بیشتری را از همه ملت ها جلب می نماید .
ما فرصت زیادی داریم تا دنیا را مکانی بهتر بسازیم و مسئولیت داریم تا برای رسیدن به هدفمان تلاش کنیم .
ما نباید صدمه به بشر را از هر نوعی تحمل کنیم و باید برای اطمینان حاصل نمودن از حفظ سلامت انسان ها , مبارزه کنیم .
مطمئنم که دانشجویان شما , خانوادهایشان و همکارانتان از این پیروزی , احساس غرور میکنند .
امیدوارم که عملکرد مبتکرانه شما , الگویی را برای دانشگاه های پزشکی و دانشجویان در سراسر جهان ارائه نماید .
یکبار دیگر , شادباش های مرا برای این افتخار پذیرا باشید .
تداوم موفقیت روزافزون را برای شما , دانشجویان و همکارانتان آرزومندم .
 
ارادتمند شما
 
بان کی مون
نویسنده

نوشته شده توسط فرزین در مهر ۱۵ام, ۱۳۹۲

تبریک عرض مینمایم .

نماینده منطقه فریدن و ریاست دانشگاه آزاد زحمت کشیده اند ! کار خاصی نکرده اند . مردم بیچاره نهرخلج که به اینترنت دسترسی ندارند. شما هم نفستان از جای گرم بلند میشود . این چه متن انشایی است که نوشته اید ؟

نویسنده

نوشته شده توسط مينا در مهر ۱۶ام, ۱۳۹۲

سلام .

آقای دکتر شکوهی گمنام نیستند . ما عقب هستیم و در خواب غفلتیم .

نویسنده

نوشته شده توسط مسعود در مهر ۱۶ام, ۱۳۹۲

لازم نیست تلاش کنید .

برزیل در انتظار ایشان است . برای اطلاع یه سری به نشریات خارجی بزنید . بی خود نیست که برزیل با سرعت بالا رشد میکند و تبدیل به یک قدرت اقتصادی و علمی شده است .

نویسنده

نوشته شده توسط سينا در مهر ۱۶ام, ۱۳۹۲

سلام . مبارک باشه . چه انسان با معرفتی .

دوستان . مردم منطقه از تامین نیاز های اولیه خودشون هم محرومند چه رسد به … . مثلا همین بحران خشکسالی و آلودگی آب آشامیدنی . ما در اجرای مراحل توسعه ناتوانیم و در واقع عقب مانده ایم . بنابراین نمی توانیم بستر مناسبی برای دانشمندان برجسته فراهم سازیم . فرضا این بزرگوار در منطقه فریدن بمانند . با چه امکانات و تمهیداتی می توانیم از وجود ایشان بهره مند شویم ؟

نویسنده

نوشته شده توسط رها در مهر ۱۶ام, ۱۳۹۲

من نهرخلجی هستم واز فامیلای ایشون.اما دسترسی بهشون ندارم.

خیلی از مردم شهر هم هنوز اینو نمی دونن.شما که خبرنگارید و دستتون بازه بیشتر تو شهر اطلاع رسانی کنید

خیلی از مردم هنوز از این سایت اطلاع ندارن.

نویسنده

نوشته شده توسط رها در مهر ۱۶ام, ۱۳۹۲

ایشون این جا نمی مونن.متاسفانه تو این کشور به مسائل نخ نما بیشتر توجه میشه تایه نخبه ملی.

نویسنده

نوشته شده توسط میلاد در مهر ۱۶ام, ۱۳۹۲

منم یک نهرخلجی ام ولی تا چندروز پیش ایشونو نمیشناختم ومطمعن هستم که تعداد افرادی که در این روستا این شخصیت را میشناسند به ۲۰نفرهم نمیرسند و حالا چه انتظاری از مردم محروم این روستا دارید که دراین مورد کاری انجام دهند وقتی اطلاع رسانی چنین موفقیت هایی وظیفه مسولان وشماست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟!

نویسنده

نوشته شده توسط صادقی در مهر ۱۶ام, ۱۳۹۲

باید بگم شما باید این قسمت خبرو حذف کنید و عذرخواهی کنین

نویسنده

نوشته شده توسط افشين در مهر ۱۶ام, ۱۳۹۲

سلام .

مبارک باشد . ما نهرخلجی ها هر جا که باشیم به وجود ایشان افتخار میکنیم . دلیل بی خبری ضعف رسانه های ارتباط جمعی می باشد . لطفا عکس های بیشتری از ایشان منتشر نمایید و سلام و تبریک ما را به ایشان ابلاغ نمایید . ما که به ایشان دسترسی نداریم . وضعیت اینتنرنت در مراکز روستایی خوب نیست .

نویسنده

نوشته شده توسط آزاده در مهر ۱۶ام, ۱۳۹۲

با عرض سلام و تبریک فراوان .

لطفا در مورد ایشان بیشتر بنویسید و عکس های بیشتری را به نمایش بگذارید . در صورت امکان در مورد دانش ایشان یعنی تروما مطلب بنویسید . به امید حضور ایشان در داران . چه خوب می شد اگر ایشان را دعوت میکردید و در سالن اجتماعات با فرهنگیان – دانشگاهیان و جوانان شهر ملاقات میکردند .

نویسنده

نوشته شده توسط فرهنگ در مهر ۱۶ام, ۱۳۹۲

با اهدای سلام و تبریکات صمیمانه .

امیدوارم مسئولینی که از آنها نام برده شده از وجود ایشان و سایر نخبگان به عنوان پلی برای موفقیت (پیروزی در انتخابات و … ) خود استفاده ننمایند و واقعا دلسوزی خود را نشان دهند .

نویسنده

نوشته شده توسط شهرزاد در مهر ۲۵ام, ۱۳۹۲

سلام . مبارک باشه . آفرین به ایشان که به دانشمندان و علم اینقدر اهمیت میدن .

لطفا پیام تبریک مسئولین ایرانی را نیز منتشر نمایید . البته مسئولین محترم از این چیز ها سر در نمی آورند .

نویسنده

نوشته شده توسط كاميار در مهر ۲۵ام, ۱۳۹۲

سلام و عرض تبریک و احسنت .

دوست عزیز نباید از مسئولین انتظار داشت . اگر چیزی میدانستند که این همه فرار مغز نداشتیم و وضعمان این نبود .
شخصیت های علمی از مواجهه با مسئولین مورد نظر شما دوری می نمایند . مسئولی میتواند درک درستی داشته باشد که خود یک فرهیخته باشد . اگر پیدا کردید به ما هم خبر بدهید .

نویسنده

نوشته شده توسط آرمان در مهر ۲۵ام, ۱۳۹۲

سلام . تبریک عرض میکنم .

باعث افتخار است برای ما فریدنی ها و ایرانی ها . لطفا هر وقت خواستند به منطقه تشریف بیاورند اطلاع دهید تا از نزدیک ایشان را زیارت نماییم .

نویسنده

نوشته شده توسط آزيتا دولتشاهي در مهر ۲۵ام, ۱۳۹۲

سلام .

این دستاورد بزرگ را به مردم منطقه و سایر هموطنان عزیزم تبریک عرض مینمایم . من هم هموطن شما از استان هرمزگان هستم و تا به حال سعادت حضور در منطقه شما را نداشته ام . همیشه از قدیم معروف بوده که اصفهانی ها با هوش ترین و هنرمند ترین و خلاق ترین مردم در ایران هستند . من سالهاست که استاد شکوهی را ندیده ام و خیلی مشتاق دیدارشان هستم و افتخار میکنم که روزی همکار ایشان در بخش اورژانس و بخش جراحی بیمارستان های شهید محمدی و کودکان بندرعباس بودم . آن سال ها بهترین دوران زندگی ام بود . شخصیت هایی مثل ایشان و آقای دکتر زرین جوئی بی نظیر و بی بدیل بودند .

نویسنده

نوشته شده توسط شايگان در آبان ۲۰ام, ۱۳۹۲

واقعا حیف شد که از ایران میروند . برزیلی های خونگرم این شایستگی را دارند که از وجود نوابغ دلسوز بهره مند شوند . خوش به حالشون که جام جهانی را هم از نزدیک می بینند .

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها