• کدخبر: 35679
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۱۴ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۶
  • چاپ خبــر
فریدن در لیست مناطق محروم قرار گیرد
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری :

فریدن در لیست مناطق محروم قرار گیرد

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری با بیان این‌که درصدی از محرومیت‌زدایی به مسؤولان و درصدی به مردم بستگی دارد، گفت: دولت توان برطرف کردن تمام مشکلات را ندارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن، ابوالفضل رضوی با بیان این که هوشمندی مردم مناطق محروم بیشتر از مناطق توسعه یافته است، اظهارکرد: یکی از نشانه‌های هوشمندی مردم این مناطق حضور و مشارکت گسترده آنها در انتخابات است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری تصریح کرد: معتقدیم باید با کار اجرایی مشکلات برطرف شود و زمینه‌های حضور مردم در فعالیت‌های اقتصادی فراهم شود.

رضوی با بیان این‌که کمیته برنامه ریزی موظف به بازدید از مکان‌های با قابلیت اقتصادی شهرستان‌ها است، خاطر نشان کرد: دولت نمی‌تواند به خودی خود کارخانه ایجاد کند.

وی با بیان این‌که پیگیری‌های لازم در خصوص مشکلات بهداشت منطقه را انجام خواهیم داد، گفت: نماینده فریدن از نمایندگان فعال مجلس شورای اسلامی است و در مسأله تأمین آب شرب به منطقه حتما مشکلات را به شخص رییس جمهور گزارش خواهیم داد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری اضافه کرد: استاندار باید درخواست این‌که فریدن در لیست مناطق محروم قرار گیرد را به هیأت دولت تقدیم کند، زیرا معتقد هستیم که فریدن باید در لیست مناطق محروم قرار گیرد.

رضوی با بیان این‌که هر یک دلار کاهش قیمت نفت، یک هزار میلیارد تومان به درآمد کشور لطمه وارد خواهد کرد، اظهار کرد: دولت کارهای بزرگی انجام داده است که یکی از آنها تعامل با کشورهای همسایه است و این تعامل با دنیا را ادامه خواهیم داد.

نویسنده

نوشته شده توسط دلسوز مردم در بهمن ۱۶ام, ۱۳۹۳

رئیس جمهور چنین معاونی ندارد بلکه ایشان منصوب معاون اول رئیس جمهور در مرکز توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری است که زیرمجموعه معاون اول است. نکته مهم این که فریدن چقدر پسرفت داشته که کسی در سطح معاون رئیس جمهور یا وزیر در شهرتان حضور نمی یابد!

نویسنده

نوشته شده توسط در حد حرف در بهمن ۱۶ام, ۱۳۹۳

به نام خالق عادل

سلام برعدالت گستر جهانی

سلام بر مردم مظلوم فریدن

ssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss

اگر فریدن از لیست مناطق محروم خارج نشود مایه تعجب است:

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

به وضعیت همسایه های عزیز و متمکنمان توجه فرمایید:

Tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

۱-نجف آباد عزیز:فقط ۱۳۰۰۰تا ۱۵۰۰۰ دانشجو وارد آن شهرستان عزیز میشود که گردش مالی وحشتناکی را ایجاد می نماید.از کارخانجات و کارگاههای صنعتی و باغ های میلیونی با کانالهای انتقال آب چند ده کیلومتری سیمانی بگذریم.
(وزیر اسبق علوم و وزیر کشاورزی و… از آن دیار بوده و هستند.)

Nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

۲-گلپایگان عزیز:
پگاه،
سایپا،
پتروشیمی،
دیارخودرو و ….
-آبرسانی به قم وگلپایگان از سد دز
-دامداری وکشاورزی پیشرفته
-تشکیل منطقه آزاد تجاری
(وزیر سابق علوم و معاون اسبق پتروشیمی وزارت نفت ومدیر جهاد کشاورزی استان و…از آن دیار بوده اند.)

gggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg

۳-خوانسارعزیز:
سدباغگل،
تونل مواصلاتی میلیاردی به بویین که فقط چند دقیقه مسیر را نزدیک می نماید،
شهرک سنگ،شهرک چاپ،
کارخانه هلال و…
-گردشگر یک میلیونی در سال
(وزیر اسبق صنایع ورئیس اسبق هلال احمر کشورو… از آن دیار محترم بوده اند.)

yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

۴-فریدونشهر عزیز:

-دهکده گردشگری زاگرس
-پیست اسکی پیشرفته
-شبکه کارمندی عمدتا بومی
-صنعت توریسم پیشرو
-شیلات نمونه و…

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

۵-چادگان عزیز:
-دهکده گردشگری عمران
-صنعت توریسم پیشرفته وپولساز
-چادگان اینک مهاجرپذیر شده است.

fffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

++++++و غیر همسایه ها:
-آران
-فلاورجان
-برخوار
.
.
.
تیران
.
.
.
فارسان
سامان
الیگودرز
ازنا
درود
.
.
.
Wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

گوارای وجودشان

qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq

از همت خودشان و مسئولینشان بوده و هست.

Rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

البته بحمداله تعالی، لابی ، پارتی و عنایات ویژه مسئولان استانی و کشوری و البته پیگیری نمایندگان مجلس و فرمانداران هیچ تاثیری در توسعه آن مناطق نداشته است!!!!!!

نویسنده

نوشته شده توسط تشکر در بهمن ۱۷ام, ۱۳۹۳

گویا مشکل آب داران حل شده

دستور و مجوز برداشت آب از منابع پایدار مثل پلاسجان یا ایستگاه پمپاژ آب به کاشان به آب منطقه ای صادر شده

مسئولان تشکر

آقای اسفنانی تشکر

آقای تاجمیری تشکر

حاج آقا سیاوشی تشکر

نویسنده

نوشته شده توسط انگار فریدن تو نقشه ایران نیست! در بهمن ۱۸ام, ۱۳۹۳

چرا میخوایین محرومش کنید اینجا محروم بالذات هست!اگه واقعا میخوایین مرحمی روی زخم بگذارید یه دو تا سرمایه گذاری درست انجام بدید .محرومیت زدایی کنید .چرا برگردیم به عقب ؟بله اینطوری فقط این موج اعتراض فریدنی های درمانده و ناچار خاموش میشه که شدیم منطقه محروم .شما میگید دولت به تنهایی توانایی رفع مشکل نداره پس برای تیران این قدر بخش خصوصی قوی ای داره که کارخانه خودرو سازی دارن میزنن!یا برا کاشان سایپا رو یه شخص پولدار کاشانی زد!بهانه نیروی متخصص هم وارد نیست این قدر جوان تحصیلکرده تو این چهار تا شهرستان همجوار از دانشگاه معتبر داریم که برا چند نسلمون کافیه.

نویسنده

نوشته شده توسط مقلد شما ستاره در بهمن ۱۹ام, ۱۳۹۳

مقام معظم رهبری امام خامنه ای نیز می فرمایند:

در نظام اسلامى باید همه‏ ى افراد جامعه، در برابر قانون و در استفاده از امکانات خداداد میهن اسلامى، یکسان و در بهره‏ مندى از مواهب حیات، متعادل باشند.

هیچ صاحب قدرتى قادر به زورگویى نباشد و هیچ‏کس نتواند برخلاف قانون، میل و اراده‏ى خود را به دیگران تحمیل کند.

طبقات محروم و پابرهنگان جامعه، مورد عنایت خاص حکومت باشند و رفع محرومیت و دفاع از آنان در برابر قدرتمندان، وظیفه
‏ى بزرگ دولت و دستگاه قضایى محسوب شود.

هیچ‏کس به خاطر تمکن مالى، قدرت آن را نیابد که در امور سیاسى کشور و در مدیریت جامعه دخالت و نفوذ کند و هیچ تدبیر و حرکتى در جامعه، به افزایش شکاف میان فقرا و اغنیا نینجامد.

پابرهنگان، حکومت اسلامى را پشتیبان و حامى خود حس کنند و برنامه‏ هاى آن را در جهت رفاه و رفع محرومیت خود بیابند.

امام بزرگوار ما، این را یکى از اساسیترین مسایل جمهورى اسلامى دانسته و قویترین بیانات را در این‏ باره ایراد نموده‏ اند و این، خصوصیت غیرقابل تفکیک جمهورى اسلامى است.

هیچ حایلى نباید بتواند مسؤولین نظام و مدیران بخشهاى مختلف آن را از این هدف اساسى غافل کند.

پابرهنگان و کوخ ‏نشینان و اکثریت مردم ما که بر اثر سیاستهاى خائنانه و خانه‏ برانداز رژیم ستمشاهى، در فقر و محرومیت بسر مى‏برند، همواره صادقترین و با اخلاص ترین یاوران این انقلاب و این نظام بوده ‏اند و هستند و نظام اسلامى باید رفع محرومیت از آنان را در صدر برنامه‏ هاى سازندگى خود قرار دهد.

آقای مهربانمان
سلام

به استحضار حضرتعالی می رسانیم به علت سیاستهای نا متوازن برخی مدیران میانی در استان اصفهان کوهی از ثروت در برخی شهرستانهای استان اصفهان و دره ای از فقر در فریدن شکل گرفته است.

امیدواریم مسئولان فرمایشات گهربار و حکیمانه حضرتعالی را آویزه گوش قرار دهند که عاقبت به خیری مردم ومسئولان در گرو پیروی بی چون وچرا از ولی فقیه است.

نویسنده

نوشته شده توسط آمار وحشتناک (2برابر!!) در بهمن ۱۹ام, ۱۳۹۳

طبق آمار کاملا رسمی که امام جمعه محترم شهر نیز در ۱۷بهمن ۱۳۹۳ به آن اشاره فرمودند ،جمعیتی معادل دو برابر جمعیت کنونی شهرستان فریدن از این شهرستان مهاجرت و عمدتا در حاشیه اصفهان زندگی می کنند.(زنده اند!) هر چند بسیاری از مردم شهرستان فریدن و خصوصا داران غبطه و حسرت ایشان را می خورند!!

نویسنده

نوشته شده توسط عدالت علوی در بهمن ۱۹ام, ۱۳۹۳

چرا در حکومت پابرهنگان ومستضعفان نماینده و فرماندار و امام جمعه باید در به در دنبال سرمایه داران و سرمایه گذار بگردند تا بتوانند گرد محرومیت و گرسنگی را از چهره فریدن پاک کنند؟!

گناه مردم فریدن چیست که سرمایه گذار بین خودشان ندارند؟!(چون بستر را دولت وحکومت فراهم نکرده )

چرا با دلارهای نفتی ارزان و دولتی تمام شهرستانهای استان صنعتی شد و حالا که نوبت به فریدن رسیده می گویند سرمایه گذاری نمی کنیم؟!

کجای این منطق و قانون با عدالت اجتماعی و دولت اسلامی سازگار است؟!

به خدای احد و واحد اگر در این برهه ما صنعتی نشدیم ،من هم از شهرستان مهاجرت میکنم و البته این دقیقا همان چیزی است که برخی مدیران استانی می خواهند!

نویسنده

نوشته شده توسط نامید در بهمن ۲۱ام, ۱۳۹۳

فریدن(به معنایی الیورتوییست اصفهان)از بی خردی و کم لطفی مسئولان رنج میبرد و به آن عادت کرده و کاسه امید خود را به سوی آسمان دراز کرده بود که آن هم امسال قطع شد.انگار حقش فقط اعدام و چوبه دار است!

نویسنده

نوشته شده توسط تونل+لابی= تبعیض در بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۳

سلام علیکم
خواهشمند است در صورت صلاحدید روابط عمومی وزارت راه وشهرسازی ، یا روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان، یا جناب مهندس آقای داوود کشاورزیان و یا برادر عزیز مهندس محمود محمودزاده پاسخ فرمایند.
عالیجنانبان عزیز
مسئولین محترم راه وشهر سازی کشور و استان
باسلام وتحیت
ما جمعی از مهندسین عمران عمدتا دانش آموخته دانشگاه های معتبر دولتی هستیم و در خصوص لزوم اجرای پروژه ی ۲۷۰میلیارد ریالی تونل مواصلاتی خوانسار که تاکنون ۱۲۰میلیارد ریال برای آن هزینه شده و برآورد ما این است که در خوشبینانه ترین حالت بیش از ۳۵۰میلیارد هزینه در بر خواهد داشت ، تعدادی سوال فنی داریم ، که امیدواریم شاهد پاسخگویی مسئولین باشیم.
۱- آیا خوانسار عزیز در بن بست به سر می برد و با این پروژه از بن بست خارج می شود ؟ اگر بر این باورید که بن بست است –که هرگز اینگونه نیست- ضریب خروج خوانسار از بن بست ادعایی و یا ضریب تردد بالاتر وسائط نقلیه در خوانسار پس از اجرای این پروژه میلیاردی چه مقدار تغییر می کند و چند واحد افزایش می یابد؟!

۲- با توجه به جاده ۴ بانده در دست احداث خوانسار-دامنه(که قسمتی از آن اجرایی شده است) و جاده موجود دامنه- بوئین که اتفاقا هر دو جاده مواصلاتی بسیار امن و با مختصات فنی خوبی هستند ، احداث تونل مذکور چند کیلومتر از مسیر خوانسار –بوئین را کاهش می دهد؟

۳- مطالعات ما نشان می دهد با یک دهم این هزینه گردنه خوانسار در مسیر دامنه قابلیت ایمن سازی کامل را دارد ، ضمن اینکه دره حاشیه این گردنه و چشم انداز زیبای آن در تمام فصول سال بسیار چشم نواز و زیبا است و قابلیت ایجاد کمپ استراحتگاهی بین راهی و یا حتی ایجاد پروژه گردشگری و رستوران بین راهی(شبیه شمال) با تنها قسمتی از هزینه ساخت تونل را دارد.
زیبائی های گردنه خوانسار زبانزد عام وخاص است که با ایجاد تونل میلیاردی خوانسار ، پتانسیل های این گردنه عملا به اغماء وحاشیه می رود.
سوال این است چرا موارد مذکور مورد مداقه قرار نگرفته است و هزینه های میلیاردی آنجائیکه باید صرف شود مصرف نمی گردد؟!

۴-با توجه به شیب تونل وجاده جدید خوانسار-بوئین چه مقدار از مصرف سوخت و استهلاک خودروها کم می شود؟!

۵-با توجه به مختصات فنی جاده جدید خوانسار-بوئین که بهسازی ، ایمن سازی ،شانه سازی ، علامت گذاری ، نگهداری و… آن داستان جداگانه ای است و هزینه میلیاردی می خواهد ، مطالعات ما نشان می دهد که خطرات آن کمتر از گردنه نخواهد بود.پیش بینی علمی ما این است که جاده جدید مورد استقبال رانندگان وسائط نقلیه سنگین قرار نخواهد گرفت.
۶-ساختار زمین شناسی تونل خوانسار از ریزشی بودن و نشتی بودن آن حکایت دارد که اینها با بافت سخت وسنگی آن هزینه های پیش بینی نشده ای را در آینده به بیت المال مسلمین مظلوم تحمیل می کند.ضمن اینکه امکان تاثیر منفی این تونل بر سفره های زیر زمینی خارج از تصور نیست.

۷-با همه ی این تفاصیل احداث تونل مذکور هیچ تاثیر اجتماعی شگرفی بر رونق و اقتصاد خوانسار باقی نخواهد گذاشت و پول بی زبانی که صرف آب کردن !! و شکافتن سنگ شد ،می توانست در اشتغال شهرستان نقش ایجاد کند.
بنا به محاسبات وزارت کار هر شغل در ایران وخصوصا در شهرهای کوچک با ۳۰میلیون تومان ایجاد می شود.بنابراین با هزینه این تونل امکان ایجاد ۱۰۰۰فرصت شغلی پایدار در شهرستان از دست رفت.

۸- صرفنظر از جهت گیری های سیاسی و ضمن تشکر از کارهای خوبی که در دولت احمدی نژاد انجام شد ، لیکن این پروژه هم یکی از پروژه های بی منطق دولت احمدی نژاد است که با شعار« راه بینداز ، جابینداز» و با قدرت و لابی متنفذین خوانساری در سطح حکومت و دولت وحتی کابینه عملیاتی شد و اکنون مدیران فعلی را در برابر فعل انجام شده قرار داده است.توقف این پروژه بنا به حکم «جلوی ضرر را از هر جا گرفت منفعت است» نیاز به تقوای محمدی و شجاعت علوی وعلم واخلاق صادقی از جانب مسئولین دارد.

۹- اجرای این پروژه گرد محرومیت بیشتری را بر صورت چروکیده از فقر شهرستان مجاور یعنی فریدن و داران می پاشد. خوانساری های همشهری و هموطن عزیز هم به حکم مسلمانی باید هوادار همسایه گرسنه و فلاکت زده خویش باشند ، چرا که بنا بر روایات و احادیث ،هر مسلمانی که شب بخوابد و همسایه اش در فقر و گرسنگی به سر ببرد باید در صدق ایمان خویش تجدید نظر نماید.
به نظر ما همین تعداد خودرو ومسافری که اکنون از جاده بوئین-دامنه-خوانسار وارد این شهرستان عزیز می شوند با احداث این تونل ،تغییر شگرفی در عدد آنها حاصل نخواهد شد.

۱۰-در یک تحلیل نهایی صرفه اقتصادی، فنی و خصوصا اجتماعی ( به جهت ظلم به شهرستان مجاور و انعکاس اجتماعی نا مطلوب )این تونل زیر سوال است.

۱۱-بنا به گفته فرماندارفریدن(داران) و دیگر مسئولان از جمله رئیس شوراهای اسلامی استان اصفهان، تا کنون ورودی های شهر « داران» صد کشته داده که بنا به آمار پزشکی قانونی ۳۳ نفر در بازه زمانی نزدیکتری به آخرین جمع بندی آماری، زیر چرخهای بی عدالتی و تبعیض له شده اند و به دیار باقی سفر کرده اند!!
ضمنا جاده برف انبار-فریدونشهر بعد از سه سال و با پیشرفت ۷۰ درصدی نیمه کاره رها شده است.
موارد مذکور باعث تاثیرات اجتماعی شگرفی در شهرستان فریدن(داران) و فریدون شهر مبنی بر وجود تبعیض در تصمیمات مصدر نشینان کشور و استان شده است.
منتظر پاسخ های شما عزیزان مسئول –در هر دو سرا- هستیم!

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها