• کدخبر: 34899
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۵۲ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۳/۱۰/۱۳
  • چاپ خبــر
رئیس اداره جهاد کشاورزی فریدن اعلام کرد

۶۵ هزار تن سیب‌زمینی فریدن برای عرضه در‌بازار

رئیس اداره جهاد کشاورزی فریدن گفت: در حال حاضر ۶۵ هزار تن محصول سیب زمینی در شهرستان برای عرضه در بازار وجود دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن، علیرضا کریمی در جلسه در جلسه کارگروه آب، خاک و کشاورزی با حضور اعضای سازمان جهاد کشاورزی و سازمان تعاون روستایی استان، با بیان اینکه این شهرستان تاکنون دارای رتبه نخست سطح زیرکشت و برداشت محصول سیب زمینی و دارای آوازه ملی بوده است، گفت: اقتصاد و اشتغال به بحث سیب زمینی وابسته است.

وی به ناراضی بودن خریداران این محصول اشاره و اضافه کرد: یکی از این دلایل این نارضایتی، ورود افرادی است که به کشت و کار این محصول وارد نیستند و در حقیقت سیب‌زمینی‌کار نیستند؛ همچنین سیب‌زمینی تولیدی سایر اقلیم‌ها با ماندگاری و کیفیت پایین در انبارها نگهداری شده و به عنوان سیب‌زمینی این شهرستان عرضه می‌شود.

رئیس اداره جهاد کشاورزی فریدن ادامه داد: همچنین مشکلات مالی و فرهنگی حاکم سبب شده کشاورزان نتوانند از ارقام وارداتی استفاده کنند و از این رو به بحث رقابت نمی‌رسیم.

کریمی با توصیه بر اینکه بذر این محصول به لحاظ ماندگاری و اقلیم دارای کیفیت بسیار بالا است، گفت: باید راهکاری برای برون‌رفت از وضعیت نامناسب این محصول در آینده اندیشید و شرایط فرهنگی سالم و زمینه شناسایی و بازاریابی این محصول به درستی صورت پذیرد.

وی با اشاره به وجود ۶۵ هزار تن محصول سیب‌زمینی برای عرضه در بازار، بیان کرد: این محصول باید با کیفیت مناسب به بازار عرضه و با قیمتی مطلوب به فروش برسد و جهت برون رفت از وضعیت کنونی باید باب صادرات سیب زمینی باز شود.

نویسنده

نوشته شده توسط مهاجر مایوس داران ساکن اصفهان در دی ۱۳ام, ۱۳۹۳

سلام علیکم جناب مهندس کریمی
حضرتعالی به خوبی مشکلات را تشریح کردید.کار امروز مسئولین شهرستان شده بازگویی صورت مسائل شهرستان برای مردم اما گویا کسی به فکر راه حل نیست. از توان وهمتی که در شما سراغ داریم خواهش میکنیم در دوره مدیریتی شما شهرک گلخانه ای را راه بیندازید و چندین کارخانه بزرگ صنایع تبدیلی را راه اندازی فرمائید. باور کنید شدنی است. شهر شیراز در رنکینگ مراکز استانی آخرین استان در جذب سرمایه های داخلی وخارجی بود اما با تعویض استاندار وچندنفر از مسئولین اجرایی به شهر اول کشور در جذب سرمایه دریک بازه ی زمانی شش ماهه تبدیل شد. چرا ما نتوانیم؟ کمی همت و روابط عمومی بالا و تبلیغات تلویزیونی و حتی تماس شخصی با سرمایه گذاران لازم است. امیدوارم همچنان که شایسته شماست نامتان درتاریخ شهرستان به نیکی ماندگار شود.من افراد بسیاری را در کشور سراغ دارم که سرمایه دارند ولی چون مجوز کسب وکار به ایشان نمیدهند مایوس وسرگردانند. لااقل برای امتحان هم که شده یک رپرتاژ آگهی در شبکه های مختلف (مثلا در برنامه پایش شبکه یک سیما دوشنبه شبها)بدهید آنگاه خواهیددید چندهزار نفر درکشور به دنبال مجوز کسب وکار گاوداریٰمرغداریٰ؛پرورش کبک وطیور دیگر وصنایع تبدیلی هستند. البته تعدادی از افراد دربدنه اداره تحت مدیریت شما سرمایه گذاراران را مایوس کرده ودر واقع فرار می دهند!!

نویسنده

نوشته شده توسط دوستدار مردم فریدن در دی ۱۳ام, ۱۳۹۳

رشته تخصصی آقای کریمی‌ چی‌ هستش که شده رئیس جهاد کشاورزی بعد در مورد کشاورزی نظر می‌دهد،مشکل اصلی‌ فریدن همین هستش هیچ کس مربوط به تخصص خودش روی کار نیست

نویسنده

نوشته شده توسط عباس در دی ۱۷ام, ۱۳۹۳

سلام این مهاجر مایوس به نظر میرسه خیلی خیلی خیییییییییییییییللللللللللللیییییییییی امیدوار تر از مسئولین شهرستان هست میدونید چرا مایوسه ؟؟؟؟ چون نمبدونه اینجا دارونه و مسئولین تو این فکرا نیستن آخه دارون کجا برنامه پایش کجا؟
مسئولین دارون به فکر تیزر تبلیغاتی تو شبکه استانی هم نیستنند که شاید هزینش رایگان باشه
باید دیگه برای پیشرفت فریدن به مادر بزرگا بگیم ختم صلوات بگیرند.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها