• کدخبر: 32695
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۳۷ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
  • چاپ خبــر

آخرین خبرها از وضعیت متهم فراری

رئیس پلیس اینترپل ناجا گفت : شرایطی را ایجاد کرده ایم که خاوری اکنون در کانادا به گونه ای حبس شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن به نقل از خراسان، سردار مسعود رضوانی رئیس پلیس اینترپل ناجا از پی گیری برای استرداد خاوری از کانادا از طریق پلیس اینترپل خبر داد و گفت : شرایطی را ایجاد کرده ایم که خاوری اکنون در کانادا به گونه ای حبس شده است.

مسعود رضوانی رئیس اینترپل کشور با حضور در غرفه روزنامه خراسان واقع در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های کشور در رابطه با آخرین پیگیری های پرونده استرداد خاوری از طریق پلیس بین الملل اظهارداشت: از جمله کارهای انجام شده آن است که خاوری در موقعیت حبس قرار گرفته است، به طوری که نامبرده پس از تعقیب و شناسایی اکنون در شرایطی قرار داده شده است که تا زمان تعیین تکلیف برای استرداد وی با حکم قضایی دولت کانادا نمی تواند از خاک این کشور خارج شود.

وی ضمن اشاره به ارجاع همزمان «اعلان قرمز» وضعیت خاوری توسط اینترپل به دولت کانادا و ارائه مستندات کامل برای تعقیب و شناسایی وی به دستگاه قضایی این کشور از سوی ایران یادآورشد: به رغم برخی کار شکنی های صورت گرفته توسط دولت کانادا ما اکنون منتظر حکم دادگاه کانادا برای استرداد خاوری هستیم البته نمی توان زمان مشخصی برای این کار تعیین کرد.

وی افزود: خاوری حتی به مقامات کانادایی نیز دروغ گفته بود. نامبرده برای این که بتواند اقامت این کشور را کسب کند باید مدت زمان مشخصی را در این کشور سپری می کرد که به دروغ روزهایی که در ایران بوده را به عنوان روزهای اقامت در کانادا به این کشور اعلام کرده بود.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها