• کدخبر: 31472
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۳۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۷/۲۹
  • چاپ خبــر
بخشدار مرکزی فریدن

اقتصاد فریدن متأثر از بخش کشاورزی است

بخشدار مرکزی فریدن گفت: اقتصاد فریدن متأثر از بخش کشاورزی است، فریدن دارای اقتصاد ضعیفی است و ارزش افزوده ندارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن، بخشدار مرکزی فریدن در حاشیه همایش پیوند روستا در  گفتگو با خبرنگار سایت خبری تحلیلی فریدن اظهار کرد: این مراسم همزمان با دهه ولایت و به بهانه روز روستا با همکاری اداره تعاون روستایی، جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی، آموزش و پرورش و اداره فرهنگ و ارشاد فریدن صورت گرفت.

وی با تأکید بر اینکه اقتصاد فریدن متأثر از بخش کشاورزی است افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته با صاحب نظران گردشگری طبیعی این برنامه مقرر شد که از طریق کانال های رسانه ای و با حضور مردم به نحوی منابع موجود در شهرستان به علاقمندان این منطقه معرفی گردد.

عبدلله صانعی به اهداف برگزاری این همایش اشاره کرد و تصریح کرد: در حقیقت یکی از اهداف مهم برگزاری این همایش تقویت خودباوری و اعتماد به نفس مردم خصوصاً نهادهای مردمی و تقویت ارتباطات بود.

بخشدار مرکزی فریدن ابراز کرد: متولیان این مراسم در اصل خود مردم بودند که به صورت خودجوش و مردمی سعی در بهتر برگزار شدن این برنامه داشتند که شورای اسلامی و دهیاری دو روستای موغان و خویگان تلاش خوبی در این زمینه داشتند.

وی عنوان کرد: افزون بر اهداف ذکر شده، به نمایش گذاشتن قابلیت های بومی مردم منطقه هم از نظر آداب و رسوم و هم از لحاظ تولیدات و محصولات بومی به صورت طبیعی و بی واسطه از دیگر اهداف این همایش بود.

وی در پایان برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری و مسابقات اسب دوانی با لباس های بومی و محلی را از دیگر برنامه های این مراسم برشمرد.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها